Політика
У Кремлі задоволені позицією США, що Україна не вступить до НАТО

Речник Кремля Дмитро Пєсков, коментуючи заяву президента США Дональда Трампа щодо можливого укладання мирної угоди між РФ та Україною цього тижня, заявив, що Москва нібито залишається відкритою до пошуку мирного врегулювання.
Про це він сказав журналістам у понеділок, передає Укрінформ із посиланням на Reuters.
«Я не хочу зараз давати жодних коментарів, особливо щодо часових рамок. Президент Путін і російська сторона залишаються відкритими для пошуку мирного врегулювання. Ми продовжуємо працювати з американською стороною і, звичайно, сподіваємося, що ця робота дасть результати», – сказав Пєсков.
Він додав, що «робота з пошуку мирного врегулювання не може і не повинна проходити публічно».
Також речник Кремля заявив, що позиція адміністрації президента США Дональда Трампа щодо виключення членства України в НАТО «задовольняє Москву».
«Ми чули з Вашингтона на різних рівнях, що членство України в НАТО виключено. Звичайно, це те, що викликає наше задоволення і збігається з нашою позицією», – заявив Пєсков.
Він додав, що членство України в очолюваному США альянсі нібито «становитиме загрозу національним інтересам Російської Федерації. І, власне, це одна з першопричин цього конфлікту».
Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Росія та Україна вже цього тижня «укладуть угоду» й почнуть «вести бізнес» зі Штатами.
У пʼятницю віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Сполучені Штати «оптимістично налаштовані» щодо можливості досягнення миру в Україні.
Видання Wall Street Journal із посиланням на неназваних американських посадовців повідомляло, що Сполучені Штати цього тижня чекатимуть від України відповіді на ідеї адміністрації президента Дональда Трампа щодо того, як покласти край війні. Американці пропонують Україні визнати окупацію Криму та відмовитися від вступу до НАТО.
Президент Зеленський раніше зазначав, що США нині не готові говорити про вступ України до НАТО, відповідно Україна потребуватиме вдвічі більше бойових бригад.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявляв у березні, що союзники на саміті у Вашингтоні підтвердили незворотність шляху України до НАТО, але вони ніколи не говорили, що вступ має розглядатися як частина мирної угоди. Наразі, на думку США, Україна не має отримати членство в НАТО в рамках мирної угоди, але це може змінитися.
Політика
про розмову Зеленського і Трампа: Обидва президенти усвідомлюють біль втрати молоді

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог прокоментував розмову українського та американського лідерів Володимира Зеленського та Дональда Трампа.
Про це Келлог написав у соцмережі Х, передає Укрінформ.
Він назвав президента США «класичним Трампом, завжди готовим до співпраці».
Келлог також подякував Зеленському «за його співчуття щодо жахливої загибелі людей під час повені в Техасі, особливо молоді».
«Обидва президенти усвідомлюють біль втрати молоді в мирний час і на війні. Співчуття є ключовою частиною лідерства», – наголосив спецпредставник президента США.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський назвав розмову з президентом США Дональдом Трампом 4 липня «важливою й корисною», ключовими темами якої стали ситуація на фронті, повітряні удари Росії, постачання систем ППО та майбутня мирна угода.
Своєю чергою Трамп заявив, що його телефонна розмова із Зеленським була «хорошою» й «стратегічною».
3 липня відбулася телефонна розмова Трампа з Путіним, після якої президент США заявив, що розчарований, зауваживши, що при цьому не досяг жодного прогресу.
Раптові повені у штаті Техас призвели до загибелі щонайменше 51 людини, тоді як ще 27 дівчат, що перебували у літньому таборі на березі річки, вважаються зниклими безвісти.
Політика
Сибіга закликав партнерів збільшити інвестиції в українські технології

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга звернувся до партнерів України із закликом збільшити інвестиції в українські технології і посилити санкції проти Росії, зокрема шляхом перекриття доступу Москви до технологій.
Як передає Укрінформ, про це міністр написав у соцмережі Х.
Очільник зовнішньополітичного відомства зазначив, що оскільки Україні потрібно було захищатися, вона навчилася впроваджувати інновації. За його словами, зараз Україна – технологічно передова країна, яка досягла успіху у галузі безпілотників, бойового штучного інтелекту, кібербезпеки, цифрового управління та банківської справи, а також в інших галузях.
«Ми закликаємо партнерів інвестувати більше в українські технології та допомагати нам у масовому виробництві наших найкращих інновацій. Це взаємовигідне партнерство: ті, хто допомагають нам зараз, отримають безпосередню користь від наших інновацій у майбутньому», – написав Сибіга.
Він зауважив, що Україна вже робить внесок у трансатлантичну безпеку, запевнивши, що українські технології посилять як Україну, так і її партнерів.
Водночас глава МЗС наголосив на необхідності негайного посилення санкцій проти Росії.
«Кожен мікрочіп, в якому відмовлено Москві, – це врятоване життя. Росія повинна бути позбавлена усіх ресурсів для своєї військової машини», – заявив Сибіга.
Міністр додав, що доходи Росії від продажу нафти мають бути урізані, а доступ Москви до технологій має бути повністю перекритий.
«Давайте розширимо технологічний розрив між свободою і тиранією, перетворивши інновації на щит. Не лише для України, але й для усієї трансатлантичної спільноти», – додав Сибіга.
Як повідомляв Укрінформ, 14 червня виконавча директорка Незалежної антикорупційної комісії Олена Трегуб заявила, що абсолютно в усіх високотехнологічних зразках російської зброї є західні компоненти і Росії досі вдається їх отримувати попри «пекельні санкції».
Політика
Зеленський: Світ вірить в українців

Світ допомагає Україні, бо вірить в українців, які дійсно заслуговують на цю довіру світу.
Як передає Укрінформ, про це Президент України Володимир Зеленський повідомив у відеозверненні.
Відео: Офіс Президента
«Хочу відзначити також сьогодні Швецію: є рішення про новий пакет оборонної підтримки. Дякую, Швеція! Активно працюємо з Німеччиною, щоб прискорити рішення щодо ППО. Є рішення Латвії про надання нового оборонного пакету», – акцентував Зеленський.
Президент подякував за це партнерам, які залишаються з Україною та її народом.
«Я пишаюся нашими людьми. Світ допомагає Україні, бо вірить в нас, вірить в українців, і наші люди дійсно заслуговують на цю довіру світу», – підкреслив глава держави.
Також Зеленський анонсував підготовку вже зараз нових кроків, які будуть змушувати Росію дійсно відчувати, що за війну треба буде платити.
«Відповідальність агресора має бути. І буде. Цілком справедливою і дуже відчутною», – наголосив він.
Як повідомляв Укрінформ, Євросоюз 30 червня оголосив про продовження на наступні шість місяців економічних обмежувальних заходів проти Росії через її війну в Україні.
Фото: ОП
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл
-
Одеса1 тиждень ago
У липні запустять додатковий потяг з Вінниці до Одеси – Укрзалізниця
-
Війна1 тиждень ago
На фронті від початку доби сталися 69 зіткнень, третина з них
-
Війна1 тиждень ago
Дрони на оптоволокні несуть загрозу вглиб лінії фронту на 50 кілометрів
-
Політика1 тиждень ago
ВАКС призначив ₴120 мільйонів застави Чернишову
-
Суспільство5 днів ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Події5 днів ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Політика1 тиждень ago
НАБУ і САП просять ₴120 мільйонів застави і відсторонення від посади