Суспільство
В Ізмаїлі зросте вартість на послугу з вивезення сміття: коли та на скільки

На підставі рішення виконавчого комітету Ізмаїльського міської ради Ізмаїльського району з 1 березня тариф на послугу з управління побутовими змішаними відходами для населення зросте на 12,7 %. Про це “Махала” дізналася з відповідного рішення.
Тариф на послугу з управління побутовими змішаними відходами для населення, ОСББ, ЖБК, ЖК, ОГ, ГО, громад власників приватних квартир, організацій та установ бюджетної сфери, об’єктів благоустрою планується встановити в розмірі 387,91 грн за 1 м³ з ПДВ, а для юридичних осіб, підприємств, установ та суб’єктів підприємницької діяльності – 448,08 грн. за 1 м³ з ПДВ.
Плановий тариф на послугу з управління побутовими відходами у розрахунку на одного мешканця становитиме 62 грн з ПДВ.
Рішення обґрунтовано тим, що чинний тариф не відповідає витратам підприємства, пов’язаним із наданням цієї послуги.
З моменту останнього перегляду тарифів, яке відбулося 1 березня минулого року, суттєво збільшились вартість матеріалів та запчастин, розмір мінімальної заробітної плати тощо. Крім того, на 47% зросла вартість послуги з приймання та заховання на власному полігоні твердих побутових відходів, що була затверджена виконавчим комітетом Саф’янівської сільської ради восени 2024 року.
Усе це робить неможливим подальше утримання ціни на послугу.
Фото: Інтент
Суспільство
Мовний омбудсман: Перегляд контрактів із директорами шкіл через мову

Щоб у навчальних закладах всі учні і студенти спілкувалися українською мовою, потрібно створювати середовище, в якому державна мова звучить природно, престижно, з любов’ю та змістом.
Про це в інтерв’ю Укрінформу сказала уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська.
«Це простір ідентичності, безпеки й довіри. Якщо діти чують українську щодня від учителів, вихователів, директорів, якщо бачать її в оформленні школи, у шкільному театрі, в піснях, в ІТ-клубі, то й самі починають відчувати її своєю», – переконана Івановська.
Вона зазначила, що за посадовими обов’язками уповноважена із захисту державної мови може рекомендувати переглянути засновникам закладів освіти контракти з директорами шкіл, якщо там на перервах часто звучить не українська мова, а російська.
На запитання, чи не суворим є така норма, мовний омбудсман відповіла, що освіта – частина державної політики, тому «відповідальність керівника закладу передбачає, зокрема, забезпечення виконання мовного законодавства».
«Якщо системно ігнорують державну мову, це не просто про мову – це сигнал про управлінську позицію, про ціннісну рамку. Тому перегляд контрактів – це не про покарання, а про відповідальність, про розуміння того, що керівник не лише адміністратор, а наставник і лідер», – підкреслила вона.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінетом міністрів України призначив Олену Івановську на посаду уповноваженого із захисту державної мови.
Суспільство
Одеський суд оштрафував чоловіка за продаж гуманітарного авто Анонси

Приморський районний суд Одеси затвердив угоду між прокурором та чоловіком, який продав автомобіль Volkswagen T-Roc VIN, який завезли в Україну, як гуманітарну допомогу для потреб громадської організації “Легіон Свої”.
Як зазначили у вироку суду, автівку чоловік продав за 15 тисяч доларі, що дорівнювало станом на 2 липня 2024 року 609,6 тисячі гривень.
За угодою з прокурором чоловіка засудили до штрафу на суму 309,9 тисячі гривень. Продаж предметів гуманітарної допомоги, з метою отримання прибутку, вчинений у значному розмірі, за попередньою групою осіб під час воєнного стану, кваліфіковані за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 201-2 Кримінального кодексу України (“Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги”). Річ у тім, що чоловік зговорився з головою ГО “Легіон Свої” та ще одним спільником.
За цією статтею чоловіку загрожувало від трьох до п’яти років позбавлення волі, але суд врахував угоду й він відбувся штрафом.
Під час засідання обвинувачений заявив, що кається у скоєному, готовий нести відповідальність і допомагати у розслідуванні інших справ. Він також перерахував суму застави — понад 60 тисяч гривень — на потреби Збройних сил України.
Раніше Чорноморський міський суд Одеської області затвердив угоду про визнання провини у викраденні людини на привласненні владних повноважень між прокурором та членом громадської організації, який разом зі спільниками видавали себе за військових ТЦК. Чоловік входив до складу громадської організації “Україна – це матір”. Він та двоє його спільників також члени цієї організації озброїлися травматичною зброєю та зброєю для гри у страйкбол сіли у мікроавтобус та 12 січня 2025 року на дорозі біля міста Чорноморськ напали на чоловіка, який їхав на велосипеді.
Суспільство
В Одесі врятували чоловіка, який упав у яму – Новини Одеси

Особисті дані врятованого наразі невідомі.
Сьогодні вночі, 9 липня, на вулиці Семінарській у Хаджибейському районі міста чоловік упав у яму, глибиною два метри. Самостійно вибратися він не зміг, у цьому йому допомогли рятувальники.
Про це повідомили в пресслужбі ДСНС в Одеській області.
Наразі встановлюються особисті дані чоловіка.
-
Одеса1 тиждень ago
Температура моря в Одесі 7 липня: скільки градусів – прогноз погоди на Одещині
-
Усі новини5 днів ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Відбудова1 тиждень ago
На конференції URC2025 Херсонська громада підписала меморандум про співпрацю з італійським Коллеферро
-
Політика6 днів ago
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії
-
Усі новини6 днів ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Суспільство5 днів ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Події1 тиждень ago
Національна музична академія України має виконати закон про деколонізацію
-
Одеса1 тиждень ago
Спека в Одесі у липні 2025 — як рятуються містяни, погода в Одесі