Connect with us

Політика

Зеленський анонсував переговори з партнерами

Published

on



Президент Володимир Зеленський заявив, що українська влада крок за кроком закриває дефіцит фінансування на виробництво дронів.

Як передає Укрінформ, про це Зеленський написав у Фейсбуці

«Сьогодні вночі активно працювали підрозділи наших безпілотних систем, армійської авіації та авіації Повітряних сил, зенітники, підрозділи ППО, мобільні вогневі групи. Загалом на рахунку захисників неба тільки за одну цю ніч кілька сотень російських ударних дронів. Хороші результати в безпілотного захисту проти «Шахедів» – десятки збиттів російських дронів. Збиті за ніч також кілька ракет. На жаль, не всі, були й влучання», – зазначив Зеленський.

За його словами, Україна постійно зміцнює повітряний щит, і «дуже важливо підтримувати повне розуміння в партнерів, чим саме вони можуть допомогти».

«Крок за кроком закриваємо дефіцит фінансування на виробництво дронів, і цього тижня будуть нові мої розмови з партнерами щодо цієї задачі. Міністр оборони України та секретар РНБО виконують відповідні доручення на своєму рівні», – підкреслив Зеленський.

Читайте також: Україна отримає для дронів 33 тисячі ударних комплектів на базі штучного інтелекту – ЗМІ

Зараз усюди, де потрібно, тривають відновлювальні й рятувальні роботи. Зокрема, це стосується електропостачання.

«Надається необхідна допомога пораненим: станом на зараз відомо про 8 поранених. Я вдячний рятувальникам, комунальним службам, поліції, енергетикам – усім, хто залучений, за оперативну роботу. Українці вміють захищати себе й обовʼязково захистять», – підсумував Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, українська протиповітряна оборона у ніч на 28 липня знищила 309 російських дронів із 324 запущених та дві крилаті ракети Х-101.

Фото: ОП



Джерело

Політика

Україна та США обговорили розвиток спільного виробництва дронів

Published

on


За його словами, сьогодні провели предметну й змістовну зустріч у Києві з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс, аташе з питань оборони при Посольстві США в Україні бригадним генералом Бредом Ніколсоном та Командувачем SAG-U та NSATU генерал-лейтенантом Кертісом Баззардом.

«Подякував Сполученим Штатам, Президенту Трампу й Конгресу за надзвичайний рівень підтримки. Зокрема за анонсування передачі систем Patriot та далекобійної зброї. Це важливо для захисту людей від щоденних російських обстрілів», – наголосив Шмигаль.

Співрозмовники обговорили стан виконання домовленостей у сфері оборонної підтримки та розвиток двосторонньої співпраці, зокрема щодо спільних виробництв безпілотників. Шмигаль зауважив, що готуються нові важливі проєкти.

«Підбили підсумки зустрічі у форматі «Рамштайн». Висловив подяку за участь міністра оборони Піта Гегсета. Важливо провести наступне засідання в очному форматі вже найближчим часом», – зауважив Шмигаль.

Він додав, що Міноборони працює у тісній координації з американськими партнерами.

«Досягнення тривалого миру через силу залишається нашою метою. І ми переконані, що цього можливо досягти за лідерства США», – наголосив Шмигаль.

Читайте також: Шмигаль і голова Військового комітету ЄС обговорили зміцнення оборонних спроможностей України

Як повідомляв Укрінформ, начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов вважає, що попри виклики, українській стороні вдалося знайти спільні точки дотику зі США.

Фото: t.me/Denys_Smyhal



Джерело

Continue Reading

Політика

Зеленський обговорив законопроєкт щодо НАБУ і САП з президенткою Єврокомісії

Published

on



Президент Володимир Зеленський та президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн обговорили роботу антикорупційної інфраструктури України.

Про це глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

“Говорив із Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Багато питань обговорили: європейську інтеграцію України, подальше посилення санкцій проти Росії та роботу нашої антикорупційної інфраструктури”, – розповів Зеленський.

Він наголосив, що розмова також стосувалась законопроєкту, який гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів України.

“Подякував Єврокомісії за надану експертизу. Маємо однакове бачення: важливо, щоб законопроєкт був ухвалений невідкладно, уже наступного тижня. Поінформував, що Україна продовжує реалізацію необхідних реформ для отримання фінансової допомоги в межах механізму Ukraine Facility. Сьогодні підписав закони про реформу АРМА та факторинг. Урсула відзначила прогрес у виконанні відповідних індикаторів”, – додав глава держави.

Читайте також: Посли G7 привітали зобов’язання Зеленського забезпечити незалежність САП і НАБУ

Президент також подякував президентці Єврокомісії за ухвалення 18-го пакета санкцій Євросоюзу проти Росії, передусім за зниження граничної ціни на російську нафту.

“Україна продовжує синхронізацію європейських санкцій. Усі 18 пакетів чинні в Україні. Обговорили, яких зусиль потрібно докласти, щоб відкрити перший переговорний кластер щодо нашого членства в ЄС. Будемо над цим працювати максимально оперативно”, – додав Зеленський.

Як повідомлялося, 22 липня Верховна Рада ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ і САП. Того ж дня Президент Володимир Зеленський його підписав.

У Києві та інших містах України почалися мітинги проти нового закону.

24 липня Зеленський погодив текст законопроєкту щодо незалежності антикорупційної інфраструктури.

25 липня активісти у Києві закликали українців зібратись у середу, 30 липня, а також у день голосування, 31 липня, «щоб показати народним депутатам, що ми чекаємо від них справедливого рішення».

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Політика

Уповноважений Зеленського із санкційної політики оцінив готовність Трампа ввести обмеження проти нафти з РФ

Published

on



Президент США Дональд Трамп може наважитися на запровадження жорстких санкцій проти Росії. Це буде мати нищівні наслідки для всіх країн, які купують російську нафту.

Про це в телеетері повідомив уповноважений Президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк, відповідаючи на запитання щодо готовності запровадження президентом Трампом санкцій проти РФ, передає кореспондент Укрінформу.

“Мені не подобається слово “наважиться”. Президент США Трамп здається дуже сильною людиною і виключно таким має бути його рішення. Просто рішення. Тут не треба наважуватись. Він цілком може це зробити. Це матиме абсолютно нищівні наслідки для всіх, хто буде продовжувати купувати російську нафту. По суті, вам доведеться обирати, або ваша країна має будь-які справи з США, або ви купуєте російську нафту. Я думаю, що більшість оберуть США, а не російську нафту. А чи ухвалить це рішення, чи не ухвалить, побачимо. Час ще є”, – зазначив Власюк.

Він нагадав, що вже сьогодні можна спостерігати за посиленням санкційного тиску на російську економіку.

“Нам здається, що за поточної динаміки розвитку агресії з боку Росії це буде розумне, сильне і неминуче рішення. Але, звичайно, побачимо. Разом з тим, ми бачимо, що паралельно відбувається ухвалення інших санкційних рішень іншими партнерами України. Паралельно сьогодні триває робота з приводу забезпечення дотримання вже накладених санкцій. В тому числі, ця робота триває з США. А тому тиск на російську економіку посилюється”, – запевнив Власюк.

Читайте також: Західні санкції проти Росії посилюють ізоляцію Калінінграда – розвідка

Як повідомляв Укрінформ, лідер республіканської більшості в Сенаті США Джон Тун висловив сподівання, що верхня палата Конгресу ухвалить законопроєкт про запровадження жорстких санкцій проти Росії до серпневих канікул.

Однак президент Дональд Трамп готовий підписати новий законопроєкт про санкції проти Росії лише за умови, що в нього внесуть зміни, які дадуть йому більше контролю.

Своєю чергою спікер Палати представників США Майк Джонсон не вважає необхідним для Конгресу США розглядати та голосувати за проєкт закону з новими санкціями проти РФ та її партнерів до завершення 50-денного ультиматуму президента Трампа.

Також повідомлялося, що нафта дорожчає в очікуванні заяви Трампа щодо Росії.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.