Connect with us

Одеса

Зниклі безвісти моряки катера “Слов’янськ”

Published

on


Катер “Слов’янськ” у морі. Фото: Вікіпедія

Третє березня 2022 року стало страшним днем — саме тоді російські війська завдали ракетного удару по катеру “Слов’янськ”. На той момент на судні перебувало 19 моряків, серед яких вісім були евакуйовані та доправлені до шпиталю, доля частини екіпажу, а саме 11 військовослужбовців, уже 3 роки залишається невідомою.

Якими були три роки віри, боротьби та пошуків — спеціально для Новини.LIVE розповіла мати зниклого безвісти матроса катера “Слов’янськ” Володимира Католіченка.

Читайте також:

Мрія про море

Володимир Католіченко з самого дитинства мріяв стати моряком. Здавалося, це була його доля. Він із захопленням вивчав морську справу, готувався до служби, а коли вперше піднявся на борт судна, не міг стримати радості. Пам’ятний дзвінок матері — голос, сповнений щастя, — запам’ятався їй назавжди.

“Мій син був дуже відповідальним і серйозним — це людина свого слова. Він сказав, що буде моряком, і це не обговорюється. Він був таким щасливим, коли вступив до морського ВНЗ, ви собі просто уявити не можете! А коли в нього був перший рейс, він мені зателефонував і сказав, мамо, це так чудово, я в морі! Я тут почуваюся настільки добре, наче ти мене в колисці колишеш”, — згадує слова сина Ірина.

Ірина Католиченко, мати зниклого безвісти матроса. Фото: Новини.LIVE

Ненависне число три

Для Ірини третє число кожного місця — це страшний біль і печаль. Жінка зізнається, щойно наближається ця дата, вона начебто губиться в собі, земля йде з-під ніг, а в серці лише тривога і відчай. Адже 3 березня, 2022-го, з ранку і до самого вечора Ірина намагалася вийти на зв’язок із сином, а вже ввечері пролунав дзвінок — товариш її сина повідомив страшну новину: по катеру було завдано ракетного удару, ваш син загинув.

“Перші дні й навіть тижні після цього дзвінка я взагалі не пам’ятаю, як я жила і що зі мною відбувалося. Уже три роки минуло, а я не можу згадати свій стан. Так страшно мені було”, — каже мати моряка.

Ірина Католиченко, мати зниклого безвісти матроса. Фото: Новини.LIVE

Через деякий час після телефонного дзвінка на свою адресу Ірина отримувала безліч порад, щоб вона змирилася з цим і відпустила ситуацію. Мовляв, сина вже не повернути, а життя триває. Представники ВМС України спочатку повідомили про смерть, а вже потім надали іншу інформацію про те, що Володимир, як і решта, мають статус безвісти зниклих, водночас із військкомату принесли Ірині додому сповіщення про смерть сина та орден за мужність посмертно.

“Куди я тільки не зверталася — майже всі говорили про те, що він помер. До міської влади в Подільську, до волонтерів, до ВМС. Усі в один голос відповідали, що його немає, і пропонували через суд визнати сина мертвим і отримати мільйони за його смерть”, — зазначила Ірина.

Ірина Католиченко, мати зниклого безвісти матроса. Фото: Новини.LIVE

Велика боротьба

Всупереч всього, що довелося пережити жінці, вона не занепала духом, не зламалася, а знайшла в собі сили й почала пошуки. Ірина та інші родичі моряків об’єдналися в одну велику команду незламних жінок, згодом створили громадську організацію “Об’єднані морем” та разом пліч-о-пліч шукають своїх захисників. Їм доводиться чути безліч версій, стикатися з байдужістю, але вони не здаються і зупинятися не збираються.

“За ці 3 роки ми зверталися, мабуть, в усі структури! До уповноваженого з прав людини, і в нас, і в країну-агресор, до Служби безпеки України, до координаційних штабів, писали до інформаційного бюро, до Червоного хреста, навіть до Ватикану і до Туреччини, стільки всього було! А зараз ми проводимо мирні акції й мітинги, і тут в Одесі дівчатка щотижня на Приморський виходять, я в себе в Подільську проводжу заходи, ми по всій Україні та за її межами робимо все можливе і неможливе, щоб повернути наших хлопців”, — зазначає Ірина.

Усі звернення Ірини за 3 роки боротьби. Фото: Новини.LIVE

Зустріч, яка стала мрією

Наразі всі члени екіпажу мають статус безвісти зниклих, а в координаційному штабі вимагають фото або відео підтвердження того, що моряки живі. Тож наразі Ірина, як і всі родичі моряків, поки що бореться, читає молитви й з надією в серці мріє про ту довгоочікувану зустріч зі своїм сином.

“Я вже уявляла, якою буде наша зустріч, як я його побачу — стану перед ним на коліна, сильно обійму і подякую. За те, що я жива, що ми живі. За його героїчний вчинок, що він не здавався і захищав нас, а головне те, що я просто попрошу в нього вибачення за те, що я не змогла його вберегти”, — каже Ірина Католіченко.

Прапор, на якому зображений зниклий безвісти Володимир Католиченко. Фото: Новини.LIVE

Ця історія — лише одна з багатьох, що відображають трагедію війни, яка досі триває. Але вона також є історією безмежної материнської любові, сили та віри. Віри в те, що навіть у найтемніші часи правду має бути знайдено, а моряків повернуто додому.

Раніше ми писали про те, як зберегти морську галузь, та про те, що за роки війни Україну покинули близько 70 тисяч моряків.



Джерело

Одеса

Правоохоронець з Одещини отримав 2 роки дисциплінарного батальону за переправлення ухилянтів за кордон

Published

on


Затриманий на кордоні. Фото ілюстративне: Головне управління Національної поліції

Роздільнянський райсуд Одеської області визнав винним експравоохоронця у незаконному переправленні ухилянтів за кордон. Йому призначено покарання у вигляді двох років дисциплінарного батальйону.

Про це повдіомляє Державне бюро розслідувань.

Реклама

Читайте також:

Подробиці справи

За даними слідства, правоохоронець приєднався до злочинної групи, яка організовувала нелегальні “тури” до невизнаного Придністров’я. Він володів інформацією про розташування блокпостів та маршрути патрулювання. Тому переодягав “клієнтів” у військову форму та перевозив через блокпости, прикриваючись тим, що везе товаришів по службі. У визначеному місці чоловіки залишали авто та самостійно перетинали кордон. Вартість таких “послуг” складала 6 тис. доларів США з особи, частину суми отримував експравоохоронець. 

Як покарали

Фігуранта затримали під час отримання чергової оплати. Суд визнав його винним за частиною 3 статті 332 КК України (переправлення військовозобов’язаних через кордон) та призначив 2 роки дисциплінарного батальону.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про тур у Молдову за 3 тисячі доларів. А також про інспектора, який вимагав гроші за відстрочку без проблем із ТЦК.



Джерело

Continue Reading

Одеса

Одещина опинилася серед лідерів посівної кампанії по Україні — Кіпер

Published

on


Посівна кампанія. Фото ілюстративне: Новини.LIVE

Одещина опинилася серед лідерів посівної кампанії по Україні. Аграрії регіону вже засіяли 92,3 тис. га ярих зернових і зернобобових культур — це один із найвищих показників в країні.

Про це повідомив очільник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер.

Реклама

Читайте також:

Посівна на Одещині

Посівну кампанію 2025 року на Одещині розпочали дещо раніше у зв’язку зі сприятливими погодними умовами. Це дозволило обігнати інші регіони за кількістю оброблених площ. Вибір культур залишається класичним: основний упор роблять на кукурудзу, ячмінь та горох.

Зокрема, в регіоні було засіяно:

  • гороху — 51,9 тис. га
  • ячменю — 30,1 тис. га
  • пшениці — 5,8 тис. га
  • вівса — 1,3 тис. га

“Наші аграрії щодня доводять, що навіть в умовах повномасштабної війни можуть забезпечувати продовольчу безпеку не тільки України, а й всього світу”, — йдеться у повідомленні очільника Одеської ОВА Олега Кіпера.

Крім того, фермери Одещини долучилися до сівби соняшнику, яка стартувала по всій країні.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про дотації на зрощування бавовни.  А також про заявки на розмінування полів від фермерів.



Джерело

Continue Reading

Одеса

В Одесі призначили нового директора департамента муніципальної безпеки міськради

Published

on


Володимир Харіщак. Фото: скриншот

В Одеській мерії новим директором департаменту муніципальної безпеки став відставний полковник Володимир Харіщак. Раніше він працював заступником Кузнєцова, якого звільнили з цієї ж посади через корупційний скандал.

Про це стало відомо з офіційного сайту міськради.

Реклама

Читайте також:

Новий директор департаменту

Призначення Володимира Харищака було проведено без конкурсу, оскільки зараз це дозволяє Закон “Про правовий режим воєнного стану”. Йому привласнили 8 ранг держслужбовця та встановили надбавку у розмірі 50% до посадового окладу.

Додамо, попередника Харіщака, Віктора Кузнєцова, було звільнено після корупційного скандалу. Його та заступника Юрія Савченка підозрюють у завищенні цін при закупівлі амуніції для тероборони. Обидва провели час у слідчому ізоляторі, але були звільнені під заставу у 2,3 млн гривень кожен. 

Що відомо про Володимира Харіщака

До цього Володимир Харіщак був заступником звільненого Кузнєцова. Займався підготовкою бомбосховищ, пунктів незламності та резервних пунктів управління, а також відповідав за цивільний захист у Малиновській райадміністрації Одеси. Звільнився із ЗСУ у 2014 році. Згодом він отримав квартиру в селі Ільчанка та виграв судовий розгляд щодо збереження права власності на цю нерухомість. Його дружина працює вчителем у школі. 

Статки Харіщака

У 2024 році Володимир Харіщак придбав автівку кросовер Ford Edge. Крім того, посадовець задекларував 832 тис. гривень зарплати в мерії та 326 тис. гривень пенсійних виплат. Має ділянку землі та незавершене будівництво дачі у селі Широке. 

Нагадаємо, нещодавно ми писали про звільнення Марата Касімова. А також про арешт Баранського.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.