Війна
85 мільйонів боргу з виплат заробітної плати на підприємствах Одещини

Підприємства Одеси та області погасили заборгованість з виплат заробітної плати на суму понад 85 мільйонів гривень, повідомляє Одеська ОВА.
“На початок введення в країні воєнного стану сума заборгованості становила
55,5 млн грн, що на 1,6 млн грн більше ніж на сьогодні – 53,8 млн грн. Впродовж 2022 року погашено заборгованість з виплати заробітної плати у сумі 85,5 млн грн на 77 підприємствах перед 9,0 тис працівниками, у тому числі 49,9 млн грн на державних суб’єктах господарювання” – зазначає заступник Начальника Одеської ОВА Дмитро Радулов.
На сьогодні борги мають 27 підприємств:
● 7 підприємств державного сектору економіки – 24,2 млн грн;
● 4 комунальні підприємства – 2,0 млн грн;
● 16 недержавних підприємств – 23,3 млн грн;
● 3 підприємства-банкрути 4,3 млн грн.
Стабільну динаміку щодо регулярної виплати зарплатні спостерігають з вересня. І одна з причин – порушення економічних зв’язків з контрагентами, розірвані раніше укладені угоди та неотримані кошти за раніше виконану роботу через повномасштабну агресію.
Війна
Парадні колони в Москві: радянська артилерія в новій обгортці

Парад «побєдобєсія» минув, але правдивої інтриги в форматі збройових новинок не сталося
Джерело
Війна
На фронті від початку доби сталося 69 боєзіткнень, найбільше атак

На лінії фронту від початку доби відбулося 69 бойових зіткнень між Силами оборони України та російськими військами.
Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.
“Сили оборони України стримують наступ російських окупантів та вживають заходів для недопущення просування противника вглиб української території. На цей час відбулося 69 бойових зіткнень”, — йдеться у зведенні станом на 16 годину.
За даними Генштабу, сьогодні від вогню ворожої артилерії та мінометів постраждали громади населених пунктів Архипівка, Клюси Чернігівської області та Проходи, Олександрівка, Старикове, Братениця, Марчихина Буда, Славгород Сумської області. Авіаудару зазнали Бояро-Лежачі Сумської області.
Одну атаку ворога відбивають українські захисники поблизу Вовчанська на Харківському напрямку.
На Куп’янському напрямку російська армія здійснила дві атаки на українські позиції – у напрямках Піщаного та Новоосинового.
На Лиманському напрямку ворог сім разів атакував позиції наших захисників у районах населених пунктів Зелений Гай, Греківка, Рідкодуб, Торське, Колодязі, Зелена Долина та в напрямку Ольгівки, два боєзіткнення тривають.
На Сіверському напрямку окупанти проводили п’ять наступальних дій у районах Білогорівки та Григорівки, одне боєзіткнення триває.
На Краматорському напрямку українські захисники відбивають дві штурмові дії російських загарбників. Ворог намагається прорватися в районах Васюківки та Часового Яру.
На Торецькому напрямку наші захисники відбили одну атаку окупантів поблизу Диліївки.
На Покровському напрямку російські загарбники здійснили 29 спроб потіснити наших воїнів з позицій у районах населених пунктів Нова Полтавка, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Мирноград, Удачне, Новосергіївка, Новоолександрівка, Котлярівка, Троїцьке, Андріївка та в напрямках Зорі і Попового Яру. Сили оборони стримують натиск та вже відбили 23 атаки противника. Авіаударів зазнали Полтавка та Покровськ.
На Новопавлівському напрямку ворог 11 разів намагався прорвати оборону наших захисників у районах Костянтинополя, Багатиря, Роздольного, Зеленого Поля, Новосілок, три зіткнення тривають дотепер.
На Гуляйпільському напрямку окупанти наступальних дій не проводили, проте завдали авіаційних ударів у районах Гуляйполя та Високого.
На Оріхівському напрямку українські воїни відбили три штурмові дії загарбників у районах Малої Токмачки та Малих Щербаків.
На Придніпровському напрямку армія РФ двічі атакувала у бік позицій наших захисників, успіху не мала.
На Курському напрямку від початку доби відбулося шість боєзіткнень, два з яких тривають дотепер. Крім того, ворог завдав п’ять авіаційних ударів, скинувши 10 КАБів, та здійснив 161 артилерійський обстріл, зокрема сім – із реактивних систем залпового вогню.
На решті напрямків — без особливих змін, зауважили в Генштабі.
Як повідомляв Укрінформ, на Новопавлівському напрямку минулої доби, 11 травня, армія РФ намагалася прорвати оборону українських військ у районі населених пунктів Костянтинополь та Багатир.
Фото: Генштаб ЗСУ
Війна
Нацгвардія показала модернізовану систему залпового вогню БМ-21 «Град»

Національна гвардія України модернізує системи залпового вогню БМ-21 «Град», зокрема удосконалює платформи й бойові системи, покращує ергономіку та безпеку екіпажу.
Про це командувач НГУ бригадний генерал Олександр Півненко повідомив у Телеграмі.
«За останні кілька місяців особливу увагу приділено оновленню реактивних систем залпового вогню, зокрема БМ-21 «Град». З метою вдосконалення цього зразка озброєння в НГУ було розроблено технічне завдання, що передбачало глибоку модернізацію платформи та бойових систем. Зокрема базове шасі на основі радянського автомобіля «Урал» замінено на сучасну платформу MAN (6х6), яка забезпечує кращу мобільність, прохідність та надійність у складних умовах бойових дій», – зазначив Півненко.

За його словами, покращення торкнулися й ергономіки та безпеки екіпажу.
«Нова машина має більш комфортні умови для роботи особового складу, зокрема за рахунок оновленої кабіни та оптимізованого внутрішнього простору. Встановлені засоби РЕБ та інші рішення, які допоможуть ефективніше застосовувати таку техніку в умовах бойових дій», – підкреслив Півненко.
Також передбачена можливість транспортування додаткового боєкомплекту, що збільшує автономність бойової машини.
За словами Півненка, ключовим елементом модернізації стала інтеграція сучасних систем управління вогнем і наведення. Нові цифрові комплекси дозволяють значно точніше та оперативніше здійснювати виявлення цілей, розрахунок координат і відкриття вогню.
«Системи вертикального та горизонтального наведення отримали електричні приводи з дистанційним керуванням, що підвищує швидкість реакції та точність бойової роботи. Таким чином, артилерійська частина РСЗВ БМ-21 була інтегрована на нову автомобільну платформу з повністю оновленими бойовими системами — і тепер відповідає вимогам сучасного поля бою в контексті застосування РСЗВ», – наголосив Півненко.
Він зауважив, що це дозволяє підрозділам НГУ ефективніше виконувати завдання вогневої підтримки в умовах маневреної війни.
«Національна гвардія України й надалі послідовно працює над переозброєнням та модернізацією своїх бойових підрозділів — задля зміцнення обороноздатності держави та збереження життя українських воїнів», – підкреслив командувач НГУ.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони від початку 2025 року кодифікувало і допустило до експлуатації для потреб Сил оборони України понад 50 нових зразків автомобільної техніки.
Фото: НГУ
-
Суспільство1 тиждень ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика6 днів ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика6 днів ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Політика6 днів ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Усі новини6 днів ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Політика7 днів ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Суспільство6 днів ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси
-
Суспільство6 днів ago
ДНК-дослідження ексгумованих у Пужниках останків проводитимуть у Польщі