Одеса
Зниклі безвісти моряки катера “Слов’янськ”

Катер “Слов’янськ” у морі. Фото: Вікіпедія
Третє березня 2022 року стало страшним днем — саме тоді російські війська завдали ракетного удару по катеру “Слов’янськ”. На той момент на судні перебувало 19 моряків, серед яких вісім були евакуйовані та доправлені до шпиталю, доля частини екіпажу, а саме 11 військовослужбовців, уже 3 роки залишається невідомою.
Якими були три роки віри, боротьби та пошуків — спеціально для Новини.LIVE розповіла мати зниклого безвісти матроса катера “Слов’янськ” Володимира Католіченка.
Читайте також:
Мрія про море
Володимир Католіченко з самого дитинства мріяв стати моряком. Здавалося, це була його доля. Він із захопленням вивчав морську справу, готувався до служби, а коли вперше піднявся на борт судна, не міг стримати радості. Пам’ятний дзвінок матері — голос, сповнений щастя, — запам’ятався їй назавжди.
“Мій син був дуже відповідальним і серйозним — це людина свого слова. Він сказав, що буде моряком, і це не обговорюється. Він був таким щасливим, коли вступив до морського ВНЗ, ви собі просто уявити не можете! А коли в нього був перший рейс, він мені зателефонував і сказав, мамо, це так чудово, я в морі! Я тут почуваюся настільки добре, наче ти мене в колисці колишеш”, — згадує слова сина Ірина.
Ненависне число три
Для Ірини третє число кожного місця — це страшний біль і печаль. Жінка зізнається, щойно наближається ця дата, вона начебто губиться в собі, земля йде з-під ніг, а в серці лише тривога і відчай. Адже 3 березня, 2022-го, з ранку і до самого вечора Ірина намагалася вийти на зв’язок із сином, а вже ввечері пролунав дзвінок — товариш її сина повідомив страшну новину: по катеру було завдано ракетного удару, ваш син загинув.
“Перші дні й навіть тижні після цього дзвінка я взагалі не пам’ятаю, як я жила і що зі мною відбувалося. Уже три роки минуло, а я не можу згадати свій стан. Так страшно мені було”, — каже мати моряка.
Через деякий час після телефонного дзвінка на свою адресу Ірина отримувала безліч порад, щоб вона змирилася з цим і відпустила ситуацію. Мовляв, сина вже не повернути, а життя триває. Представники ВМС України спочатку повідомили про смерть, а вже потім надали іншу інформацію про те, що Володимир, як і решта, мають статус безвісти зниклих, водночас із військкомату принесли Ірині додому сповіщення про смерть сина та орден за мужність посмертно.
“Куди я тільки не зверталася — майже всі говорили про те, що він помер. До міської влади в Подільську, до волонтерів, до ВМС. Усі в один голос відповідали, що його немає, і пропонували через суд визнати сина мертвим і отримати мільйони за його смерть”, — зазначила Ірина.
Велика боротьба
Всупереч всього, що довелося пережити жінці, вона не занепала духом, не зламалася, а знайшла в собі сили й почала пошуки. Ірина та інші родичі моряків об’єдналися в одну велику команду незламних жінок, згодом створили громадську організацію “Об’єднані морем” та разом пліч-о-пліч шукають своїх захисників. Їм доводиться чути безліч версій, стикатися з байдужістю, але вони не здаються і зупинятися не збираються.
“За ці 3 роки ми зверталися, мабуть, в усі структури! До уповноваженого з прав людини, і в нас, і в країну-агресор, до Служби безпеки України, до координаційних штабів, писали до інформаційного бюро, до Червоного хреста, навіть до Ватикану і до Туреччини, стільки всього було! А зараз ми проводимо мирні акції й мітинги, і тут в Одесі дівчатка щотижня на Приморський виходять, я в себе в Подільську проводжу заходи, ми по всій Україні та за її межами робимо все можливе і неможливе, щоб повернути наших хлопців”, — зазначає Ірина.
Зустріч, яка стала мрією
Наразі всі члени екіпажу мають статус безвісти зниклих, а в координаційному штабі вимагають фото або відео підтвердження того, що моряки живі. Тож наразі Ірина, як і всі родичі моряків, поки що бореться, читає молитви й з надією в серці мріє про ту довгоочікувану зустріч зі своїм сином.
“Я вже уявляла, якою буде наша зустріч, як я його побачу — стану перед ним на коліна, сильно обійму і подякую. За те, що я жива, що ми живі. За його героїчний вчинок, що він не здавався і захищав нас, а головне те, що я просто попрошу в нього вибачення за те, що я не змогла його вберегти”, — каже Ірина Католіченко.
Ця історія — лише одна з багатьох, що відображають трагедію війни, яка досі триває. Але вона також є історією безмежної материнської любові, сили та віри. Віри в те, що навіть у найтемніші часи правду має бути знайдено, а моряків повернуто додому.
Раніше ми писали про те, як зберегти морську галузь, та про те, що за роки війни Україну покинули близько 70 тисяч моряків.
Одеса
Росія готує десантну операцію на херсонські острови — ЗСУ стримують наступ ворога

Військові РФ. Фото ілюстративне: Київ 24
РФ готує десантну операцію на Херсонщині в рамках масштабного наступу на південь. Для цього ворог утримує напоготові 300 десантних човнів та постійно штурмує острови Дніпра.
Про це повідомив офіцер водолазного загону “Омега” Нацгвардії Юрій Ткачук в ефірі Ранок.LIVE.
Реклама
Читайте також:
Битва за острови
Ворог постійно намагається висаджувати десант на дніпровські острови, які контролюють Сили оборони України. Мета РФ — контроль над Херсонщиною та Миколаївщиною. З Кінбурнської коси, де фіксується ворожа техніка, окупанти здійснюють обстріли мінометами, дронами, РСЗВ.
“Поступове захоплення островів дозволяє розширювати зону ураження для їхньої техніки та безпілотників. А також для мінометів. Адже ефективна дія міномета це 5 кілометрів. Тому їм потрібно наближатися до потенційних об’єктів, які вони хочуть знищити”, — каже офіцер водолазного загону “Омега” Нацгвардії Юрій Ткачук.
Військові додають, що чим більше островів вдасться захопити супротивнику, тим більше вогневих позицій РФ матиме ближче до наших тилів.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, як Росія втрачає перевагу у повітрі. А також про фото наслідків вечірньої атаки.
Одеса
Вбила свою доньку якій не було й року — мешканка Одещини отримала підозру від поліції

Жінка з поліцейською. Фото: Головне управління Націонлаьної поліції в Одеській області
Мешканці Одещини оголосили про підозру у вбивстві своєї доньки, якій не було й року. Тіло дитини доправили на експертизу, а її матері загрожує довічне позбавлення волі.
Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Одеській області.
Реклама
Читайте також:
Подробиці справи
43-річна місцева жителька Яськівської громади звернулася в поліцію із повідомленням про несподівану смерть донечки, якій немає й року. Втім, у ході проведення слідчих заходів правоохоронці встановили, що мати спричинила тілесні ушкодження дитині, коли та плакала. Тіло малечі направили на судово-медичну експертизу. Попередньо, вона померла внаслідок удушення.
Також у поліції повідомили, що підозрювана має ще одну трирічну доньку, яку тимчасово влаштовано до медичного закладу для обстеження стану здоров’я. В подальшому вирішуватиметься питання щодо позбавлення матері батьківських прав і визначення місця проживання дитини.
Яке покарання загрожує
Жінці повідомили про підозру за п. 2 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (заподіяння смерті малолітній дитині). Їй загрожує довічне позбавлення волі.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про військового, який зарубав сокирою бабусю Одещини. А також про службовця, який вкрав телефон та втік.
Одеса
В Одесі відключели воду — коли Інфоксводоканал відновить водопостачання

Бювет в Одесі. Фото ілюстративне: Новини.LIVE
Сьогодні, 6 травня, у кількох районах Одеси тимчасово припинено водопостачання через проведення планових ремонтів на мережах. Воду обіцяють подати одразу після завершення усіх технічних заходів.
Про це у вівторок, 6 травня, повідомляє пресслужба “Інфоксводоканалу”.
Реклама
Читайте також:
Де немає води
Через проведення запланованих ремонтних робіт води немає на 9 вулицях міста.
До 16:00 водопостачання буде відсутнє:
- вул. Мацієвської — частково;
- вул. Пилипа Орлика — усі будинки;
- пров. Марії Станішевської — усі будинки.
До 17:00 без води будуть жителі:
- вул. Івана і Юрія Лип, 6-26 — усі будинки;
- вул. Академіка Філатова, 21-57 — усі будинки;
- вул. Євгена Танцюри, 14-22 — усі будинки;
- вул. Космонавтів, 12-28 — усі будинки;
- вул. Героїв Крут, 11-54 — усі будинки;
- вул. Іцхака Рабіна, 1-11 — усі будинки.
Адреси бюветів в Одесі
У місті функціонує 18 бюветів. Розташовані вони за такими адресами:
Київський район:
- Фонтанська дорога, 16;
- Адміральський проспект, 31;
- Дача Ковалевського, 150;
- проспект Небесної Сотні, 14.
Приморський район:
- Старобазарний сквер, 3;
- проспект Гагаріна, 33;
- Академічна, 11;
- Ольгіївська, 37;
- Старопортофранківська, 105;
- Академічна, 2;
- Академічна, 30.
Хаджибейський район:
- Космонавтів, 15;
- Михайлівська площа, 19;
- Іцхака Рабіна, 1;
- Дальницька, 25;
- Інглезі, 1.
Пересипський район:
- Кримська, 71;
- Курорт Куяльник, 4.
Працюють бюветні комплекси з 08:00 до 18:00 і до 20:00 щодня.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про тариф на світло у травні. А також про те, чому сьогодні відключали електрику.
-
Суспільство1 тиждень ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Суспільство5 днів ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться форум «Стратегія розвитку культури в Україні 2025-2030: ключові кроки реалізації»
-
Усі новини1 тиждень ago
Китай обіцяє обійти США у розробці нових надпотужних чипів: що про це відомо
-
Події1 тиждень ago
У Нідерландах дитина пошкодила в музеї картину вартістю десятки мільйонів євро
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти