Connect with us

Події

Помер лавреат Шевченківської премії художник-графік Василь Чебаник

Published

on



13 березня пішов із життя художник-графік майстер каліграфії, педагог, автор абеткової графіки «Рутенія», лавреат Шевченківської премії Василь Чебаник. Митцю був 91 рік.

Як передає Укрінформ, про це повідомила Національна академія мистецтв у Фейсбуці.

«13 березня на 92 році пішов із життя український художник-графік, майстер каліграфії, член-кореспондент відділення образотворчого мистецтва Національної академії мистецтв України, лавреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, професор Василь Чебаник. Колектив НАМ України глибоко сумує з приводу смерті Василя Яковича та висловлює щире співчуття рідним і близьким», – ідеться у повідомленні.

Василь Чебаник із 2001 року працював над проєктом із відновлення зображення літер української мови, на основі історичних прикладів української писемності та друкарства «Рутенія. Графіка української мови». Був автором оформлення церемоніального примірника «Конституції України» у 2001 році зі шрифтом «Рутенія» на обкладинці.

Зокрема, шрифти Чебаника використовує Національна академія мистецтв України, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, а також Національний університет «Києво-Могилянська академія».

Читайте також: У Львові помер видатний скульптор Ярослав Мотика

Митець працював у галузі книжкової графіки, мистецтва шрифту, створював художнє оформлення та ілюстрації до книг. Також Чебаник є лавреатом Шевченківської премії за проєкт «Графіка української мови» 2019 року.

Василь Чебаник народився 5 серпня 1933 року в селі Клішківці Чернівецької області. У 1963 році закінчив Київський художній інститут.

Як повідомляв Укрінформ, у тимчасово окупованому Криму на 78 році життя померла активістка кримськотатарського національного руху, педагогиня Гулізар Абдуллаєва.



Джерело

Події

Стрічка режисера Соррентіно відкриє Венеційський кінофестиваль

Published

on



Фільм «Благодать» (La Grazia) італійського кінорежисера й сценариста Паоло Соррентіно відкриє наприкінці серпня Венеційський міжнародний кінофестиваль.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Deadline.

Світова прем’єра фільму за участю акторів Тоні Сервілло та Анни Ферцетті відбудеться у середу, 27 серпня, у залі Sala Grande.

Сценаристом і режисером La Grazia виступає Паоло Соррентіно.

Зазначається, що про сюжет фільму відомо дуже мало, але джерела, близькі до стрічки, розповіли Deadline, що фільм розповідає про останні дні вигаданого президентства Італії.

«Я дуже радий, що 82-й Венеційський міжнародний кінофестиваль відкриється новим і довгоочікуваним фільмом Паоло Соррентіно», – заявив директор Венеційського кінофестивалю Альберто Барбара, додавши, що кар’єра самого Соррентіно розпочалася у Венеції у 2001 році з першого повнометражного фільму «Зайва людина» (One Man Up).

Читайте також: Головний приз Венеційського кінофестивалю здобула «Сусідня кімната» Альмодовара

Останній повнометражний фільм Соррентіно «Парфенопа» дебютував у Каннах у 2024 році.

Як повідомляв Укрінформ, американський режисер, сценарист і продюсер, лауреат «Оскара» та «Золотого глобуса» Александер Пейн очолить журі цьогорічного Венеційського міжнародного кінофестивалю.

Фото: скриншот з відео



Джерело

Continue Reading

Події

Унаслідок вибухів під Житомиром постраждали музей, бібліотека та будинок культури

Published

on


Унаслідок вибухів, що сталися під Житомиром 2 липня, постраждав Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Буханчука. Пошкоджень зазнали також дитсадки і гімназії.

Про це повідомило Управління культури та туризму Житомирської ОВА у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Унаслідок надзвичайної ситуації, що сталася 2 липня близько 18:00 поблизу села Березина, було пошкоджено будівлю Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Йосипа Буханчука – важливої культурної інституції регіону», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в музеї вибиті шибки та деформовані рами вікон, порізані уламками скла захисні штори, утворилися великі тріщини на вітражах, пошкоджена частина експозиційного простору, вибите скло в полотнах, зміщені підвіконня у фондосховищах.

В управлінні додали, що триває робота над вирішенням питання відновлення музейної інфраструктури та забезпечення збереження колекцій.

Окрім того, у Глибочицькій громаді вибухами знищені фельдшерсько-акушерський пункт, бібліотека, клуб, пошкоджень зазнали дитсадки і гімназії.

Фото: Сергій Сокальський

«7 робочих груп у складі спеціалістів сільської ради, представників РДА комісійно обстежили 130 житлових будинків приватного сектору. Більшість з них – не підлягає відновленню. Багато таких, де визначення капітального ремонту чи повної реконструкції потребує залучення експертної оцінки. Фактично знищено клуб і бібліотеку. До невпізнаваності знівечено садочок», – написав у Фейсбуці голова Глибочицької громади Сергій Сокальський.

За його словами, у Березині зруйнований фельдшерсько-акушерський пункт. Частково постраждали дитсадок у Кмитові, Кошарищенська гімназія, Гадзинська гімназія, Левківський будинок культури.

Читайте також: Поблизу Житомира після вибухів виявили забруднення повітря на двох локаціях

У громаді вже розпочали формування пакетів першої гуманітарної допомоги від благодійників, які будуть роздавати.

Сокальський додав, що обстеження домоволодінь тривають.

Кмитівський музей образотворчого мистецтва відкрили у 1985 році на основі картинної галереї Йосипа Буханчука. Там зберігається 2600 експонатів, серед яких живопис, графіка, скульптура та декоративно-ужиткове мистецтво 1950-1980-х років.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві внаслідок масованої російської атаки зазнала пошкоджень будівля Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Фото: Житомирська ОДА



Джерело

Continue Reading

Події

У Римі відбудеться допрем’єрний показ українського фільму «Малевич»

Published

on


У Римі 10 та 11 липня відбудеться допрем’єрний показ українського художнього фільму “Малевич” режисерки Дарії Онищенко.

Про це повідомляє асоціація Futura Nostra у Фейсбуці, передає Укрінформ.

“Чудова нагода побачити допрем’єрний показ художнього фільму “Малевич” режисерки Дарії Онищенко, створеного за підтримки Держкіно України студією “435 Films” у співпраці з Італією, Швейцарією та Сербією. Асоціація Futura Nostra у взаємодії з Археологічним парком Колізею та Музеями Вілли Торлонія (Совина хатинка) організувала показ фільму 10 та 11 липня 2025 р. у цих музеях”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у ці дні в Римі проходитиме Конференція з відновлення України “URC 2025”, де, серед іншого, йтиметься про культурну відбудову України.

Як повідомляв Укрінформ, прем’єра фільму «Малевич» відбулася на Мюнхенській конференції з безпеки.

Читайте також: У Ризі відбувся мистецький вечір, присвячений художнику Казимиру Малевичу

Байопік розповідає про боротьбу Казимира Малевича за мистецьку свободу та його протистояння радянському режиму. Це калейдоскоп подій із життя всесвітньо відомого українського художника, який наодинці бореться з тоталітарною владою за право створювати «вільне» мистецтво.

Фото: Держкіно



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.