Усі новини
Олена Зеленська – образ першої леді у Фінляндії

Для закордонного візиту перша леді одягнула темно-смарагдовий костюм. Символічним доповненням ділового образу стала брошка у вигляді колоска.
Олена Зеленська прибула на офіційну зустріч з президентом Фінляндії в костюмі з особливою брошкою. Знімками перша леді України поділилася в соцмережах.
19 березня президент України Володимир Зеленський та його дружина зустрілися з президентом Фінляндії Александром Стуббом і першою леді Сюзанн Іннес-Стубб.
Для закордонного візиту Олена Зеленська одягнула темно-смарагдовий костюм, що складався зі штанів та подовженого піджака з поясом у тон. Символічним доповненням ділового образу стала брошка у вигляді колоска.
“Під час візиту до Фінляндії обговорили разом із Президентом Александром Стуббом ключові питання двосторонньої та багатосторонньої співпраці. Звісно, фокус на оборонній підтримці та інвестиціях у нашу промисловість. Українська позиція незмінна, ми готові до взаємовигідного спільного виробництва з усіма партнерами, хто справді допомагає”, — написав Володимир Зеленський після зустрічі з фінським колегою.
Володимир та Олена Зеленські під час візиту до Фінляндії
Зокрема, під час зустрічі обговорили гарантії безпеки та потенційний внесок Фінляндії, майбутню безпекову архітектуру Європи, європейську та євроатлантичну інтеграцію України.
“Ми в Україні надзвичайно цінуємо відносини, які є в нас із Фінляндією. Це справжнє партнерство між країнами та дружба між людьми. Дякуємо за гостинність, за цей візит – разом із першою леді України – та спільну роботу. І за підтримку нашої держави та людей”, — зазначив Зеленський.
Олена Зеленська під час візиту до Фінляндії
Нагадаємо, де Володимир Зеленський зустрічається з дружиною під час війни.
Також Фокус писав про фобії Олени Зеленської.
Війна
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed

Українська армія вперше застосує повністю автономну турель Sky Sentinel з великокаліберним кулеметом M2 “Ma Deuce” для боротьби з дронами-камікадзе. Встановлення цієї системи на озброєння стало новим етапом у розвитку протидронових технологій.
Як повідомив співробітник Центру підготовки операторів БПЛА “Крук” Віктор Таран у мережі Facebook, ключовою особливістю Sky Sentinel є повна автономність: система самостійно розпізнає ціль, розраховує траєкторію польоту ворожого дрона, зокрема Shahed, і відкриває вогонь.
“Не потрібно жодного оператора. Все робитиме виключно штучний інтелект”, – зазначив Таран.
Крім того, як наголосив спеціаліст, українські розробники почали впроваджувати систему штучного інтелекту OCDSS, яка дозволяє планувати ройові місії дронів на основі симуляцій тисяч бойових сценаріїв.
“Це означає: менше втрат, більше влучань і повний контроль над ситуацією в повітрі”, – пояснив він.
Водночас Таран застеріг, що всі ці показники були продемонстровані лише на випробуваннях.
“Звісно, ці всі показники були на рівні випробувань і не впроваджені на рівні країни. Тож тепер чекатимемо, як вона покаже себе в реальних бойових умовах”, – підсумував співробітник Центру підготовки операторів БПЛА “Крук” Віктор Таран.
Фокус вже писав, що турель Sky Sentinel (“Небесний Страж”) здатна виявляти та збивати російські безпілотні літальні апарати типу Shahed-136 і високошвидкісні крилаті ракети.
Нагадаємо, у квітні в українських бійців з’явилися автоматизовані турелі, здатні вести вогонь з укриття на відстані до 2,5 км.
Економіка
Морський відпочинок 2025 — що вибрати між Туреччиною та Єгиптом

Обираючи місце для літньої відпустки, багато українців традиційно розриваються між двома найбільш затребуваними курортами — Туреччиною та Єгиптом. Ці напрямки залишаються фаворитами серед туристів завдяки зручному формату відпочинку за системою “все включено” і широкому спектру послуг для мандрівників.
Система “все включено” давно стала візитною карткою Єгипту і Туреччини — двох країн, для яких туризм відіграє ключову роль в економіці. Відпочивальникам тут пропонують максимум комфорту, проте за вартістю путівки дещо різняться. Про це йдеться в матеріалі видання “Новини.LIVE”.
Вартість відпочинку в Єгипті
Так, для українських туристів відпочинок у Єгипті обійдеться дешевше. Семиденний тур у тризірковий готель у середньому стартує від 20 тисяч грн на одного. У цю суму вже включено переліт, трансфер, проживання за системою all inclusive і медичну страховку.
Трохи дорожче коштує розміщення в чотиризірковому готелі — від 22 тисяч грн за тиждень.
Тим, хто віддає перевагу самостійним поїздкам, доведеться заплатити від 15 000 грн за тиждень проживання з харчуванням. Додатково потрібно врахувати витрати на переліт, розваги та покупки, включно з сувенірами.
Ціни на відпочинок у Туреччині
Українцям, які планують літню відпустку в Туреччині, варто враховувати, що вартість турів стартує від 22 тисяч гривень на одного. За цю суму можна провести п’ять днів у тризірковому готелі з обслуговуванням за системою “все включено”. Додатково за переліт і трансфер платити не доведеться — ці послуги входять у турпакет і забезпечуються туристичним агентством.
Якщо розглядати триваліший відпочинок у готелі вищого рівня, то тиждень у чотиризірковому закладі обійдеться щонайменше у 27 тисяч грн.
Тим, хто воліє самостійно бронювати житло, також варто підготуватися до витрат. Проживання в турецькому готелі протягом шести днів стартує від 13 200 гривень.
Нагадаємо, Фокус раніше розповідав про найкращі локації для відпочинку в Хорватії.
Також Фокус писав про найкращі пляжі, маршрути та страви в Чорногорії.
Війна
хто з чоловіків до 25 років ризикує втратити відстрочку від призову

В Україні пропонується запровадження програми підготовки до національного спротиву для студентів. За відмову її проходити будуть відраховувати з вишів, а на відстрочку військовозобов’язані віком до 25 років зможуть претендувати лише після базової військової служби.
Законопроєкт №13347, який передбачає ці зміни, вже рекомендував прийняти за основу Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Про це відомо з його картки на сайті парламенту.
Підготовка до національного спротиву: що це таке
Пропонується виключити статті 9 і 10-1 Закону “Про військовий обов’язок і військову службу”, таким чином скасувавши початкову загальновійськову підготовку та базову загальновійськову підготовку. Замість цього для здобувачів освіти хочуть запровадити підготовку до національного спротиву.
Така підготовка розпочинатиметься на третьому рівні повної загальної середньої освіти. У закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) і фахової передвищої освіти її проводитимуть за допомогою дисципліни “Захист України” та заходів з військово-патріотичного виховання молоді. У закладах фахової передвищої й вищої освіти, а також закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання підготовка продовжиться завдяки дисципліні “Основи національного спротиву”.
Таку навчальну дисципліну включать до освітніх програм і навчальних планів закладів освіти усіх форм власності, де студенти здобувають ступінь фахового молодшого бакалавра або бакалавра за денною або дульною формами. Виключенням стануть заклади, де навчають курсантів.
Програма “Основ національного спротиву” передбачає практичні стрільби, вогневі вправи, тренування зі стрілецькою зброєю та боєприпасами. Їх будуть проводити на найближчих полігонах різних компонентів Сил оборони, на сертифікованих стрільбищах, у тирах та на інтерактивних тренажерах. Для тих, кому брати зброю до рук не дозволяє релігія (людина має офіційно належати до законної релігійної організації), дозволять замінити відповідні тренування на інші частини підготовки.
Здобувачам освіти з інвалідністю або частковою втратою працездатності дозволяють звільнення від практичних занять, які можуть їм зашкодити. Однак потрібно буде писати заяву та надавати медичні документи на підтвердження свого стану.
Також від вивчення “Основ національного спротиву” планують звільнити тих, хто:
- проходив військову службу;
- успішно вивчив цю дисципліну під час попереднього здобуття фахової передвищої або вищої освіти;
- має документ про проходження БЗВП та здобуття військово-облікової спеціальності;
- не навчається за денною або дульною формою;
- проживає на тимчасово окупованих територіях.
Звільнені від вивчення “Основ національного спротиву” зможуть самостійно обирати, які додаткові освітні компоненти хочуть отримати натомість. Тих, хто не має права на звільнення від дисципліни, але не склав підсумковий контроль або взагалі відмовився від навчання за нею, зможуть відраховувати.
Підготовка до національного спротиву: відстрочка
За чинною нормою Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” військовозобов’язані до 25 років не підлягають мобілізації, якщо пройшли БЗВП або базову військову службу. Такі люди можуть бути мобілізовані лише добровільно. Однак пропонується, що відстрочку мали тільки ті військовозобов’язані, які не досягли 25-річного віку та пройшли базову військову службу.
Також проходження БЗВП буде недостатньо для вступу чоловіків віком до 60 років на державну службу. Необхідне буде лише проходження військової служби, якщо людина не була визначена непридатною за станом здоров’я. Підготовка до нацспротиву не звільнятиме чоловіків і від подальшого направлення на базову військову службу.
Підготовка до національного спротиву: зауваження
У науково-експертному управлінні ВР порадили все ж зарахувати нову підготовку як проходження базової військової служби. Окрім того, у висновку звернули увагу на те, що запровадження такої обов’язкової дисципліни призведе до того, що студенти не вступатимуть на так звану військову кафедру. Очікується, що це зменшить обсяг офіцерів запасу та призведе до зниження можливості комплектувати офіцерські посади в умовах війни. З огляду на це рекомендували залишити студентам вибір — навчатись за програмою дисципліни “Основи національного спротиву” чи підготовки офіцерів запасу.
Пропозицію щодо змін до пункту про відстрочку розкритикували як непослідовну. Експерти пояснили, що військовозобов’язані, які вже пройшли базову військову службу, навпаки, вже мають потрібні навички для протидії збройній агресії на відміну від інших громадян.
Нагадаємо, 9 липня народний депутат Олександр Федієнко повідомив, що через російські атаки ТЦК стануть мобільними та децентралізованими.
У Міністерстві освіти й науки повідомляли, що курс “Основи національного спротиву” може стати заміною БЗВП для студентів, яка має стати обов’язковою з 1 вересня цього року. Зазначалося, що акцент буде на домедичній допомозі, теоретичному компоненті, навігаційних навичках і сучасних цифрових технологіях для безпеки та оборони.
-
Усі новини1 тиждень ago
чи є в ньому натяк на спін-офф
-
Відбудова1 тиждень ago
У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
вже знайшовся покупець — відео
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами