Connect with us

Усі новини

Фотограф потай зняв парочку на лавці, а потім дізнався про них всю правду (фото)

Published

on


Експерти з вуличної фотографії зауважують, що справжня цінність таких знімків — у непідробних емоціях.

Фотограф-аматор з Вашингтона (США) випадково зняв стареньку подружню пару на тлі квітучих дерев біля Меморіалу Джефферсона, створивши кадр, що символізує ідеальне кохання.

Автор цієї світлини, користувач Reddit з нікнеймом ElectricalAd1850, спочатку просто хотів зафіксувати красу весняного пейзажу. Помітивши цікаву сцену — миле подружжя, яке сиділо на лавці, він попросив дозволу зробити фото.

Романтична історія

“Я підійшов до них і запитав, чи можна зробити знімок. Вони радо погодилися”, — розповів фотограф. Після зйомки чоловік надіслав кадр подружжю, не сподіваючись на якусь реакцію.



Fullscreen

Фотограф зробив романтичну світлину

Фото: Reddit

Однак відповідь пари перевершила всі очікування. “Ми одружені вже 49 років, але таке бачимо вперше. Дуже вам дякуємо”, — написали вони у месенджері.

Цей допис миттєво зібрав понад 64 тисячі вподобайок на форумі Made Me Smile. Користувачі були вражені не лише красою світлини, а й щирістю почуттів подружжя.

Позиція фахівців

Експерти з вуличної фотографії зауважують, що справжня цінність таких знімків — у непідробних емоціях. На відміну від постановчих портретів, такі фото передають справжні історії та реальні емоції.

Користувачі мережі у коментарях почали ділитися власними зворушливими історіями. Одні згадували несподівані моменти на концертах, інші — романтичні сцени з життя своїх близьких.

Нагадаємо, Емма Купер Джонс з Алабами (США) відвідала випускний вечір у дитячому садку своєї доньки Амелії й вирішила зробити пам’ятне фото разом із її прадідусем та прабабусею. Жінка й гадки не мала, що насправді знову переживає момент зі свого власного дитинства. Її зворушлива історія швидко підкорила соціальні мережі.

Крім того, Фокус повідомляв, що інфлюенсерка Дженн Джіа “знайшла” свого майбутнього чоловіка на старому селфі, зробленому ще у 2012 році. Цікаво, що їхнє знайомство відбулося лише через два роки після створення цього знімка. Користувачі соцмереж вражені таким збігом: одні цитують пісню Тейлор Свіфт про “невидиму нитку долі”, інші ж переглядають свої архівні фото в пошуках потенційної другої половинки.



Джерело

Усі новини

Новий космічний телескоп NASA за $488 млн зробив перші зображення Всесвіту (фото)

Published

on


12 березня в космос було запущено новий інфрачервоний телескоп NASA під назвою SPHEREx. Він має допомогти побачити Всесвіт таким, яким його ще ніколи не бачили астрономи завдяки своїм унікальним можливостям. NASA показало перші тестові зображення телескопа, на кожному з яких зображено до 100 000 джерел світла.

Про це пише Space.

Космічний телескоп Вебб, який розпочав роботу 2022 року, здійснив революцію в астрономії, тому що він може спостерігати Всесвіт в інфрачервоному діапазоні світла, який не видно людському оку. Але абсолютно новий інфрачервоний космічний телескоп SPHEREx може робити це ще краще і NASA показало його перші тестові зображення космосу.

У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

12 березня в космос було запущено новий інфрачервоний телескоп NASA під назвою SPHEREx

Телескоп SPHEREx, вартістю 488 млн доларів, допоможе вченим зазирнути в найвіддаленіші куточки видимого Всесвіту, що дасть змогу краще зрозуміти, як він розвивався впродовж 13,8 млрд років після появи внаслідок Великого вибуху. Зокрема, астрономи хочуть отримати більше інформації про розвиток галактик і зірок за мільярди років, а також про те, як саме космос почав швидко розширюватися незабаром після своєї появи. Астрономи за допомогою даних телескопа SPHEREx мають намір створити найбільшу карту видимого Всесвіту.

Космічний телескоп SPHEREx здатний бачити крізь найщільніші хмари пилу, через які не проникає видиме світло, але проходить інфрачервоне світло. Це дасть йому можливість розглянути найдальші зірки і галактики з дуже високою деталізацією.


Fullscreen

Телескоп SPHEREx, вартістю 488 млн доларів, допоможе вченим зазирнути в найдальші куточки видимого Всесвіту

Фото: NASA

Перші тестові знімки космосу насправді не показують всі можливості нового телескопа, але тим не менш вони показують, що всі шість детекторів обсерваторії працюють так, як потрібно. На складеному зображенні показано різні види космосу, створені за допомогою шести різних детекторів телескопа SPHEREx.

космічний телескоп SPHEREx


Fullscreen

На складеному зображенні показано різні види космосу, створені за допомогою шести різних детекторів телескопа SPHEREx

Фото: NASA

Кожен детектор відповідає за виявлення інформації в 17 унікальних діапазонах довжин хвиль інфрачервоного світла, тому телескоп SPHEREx може спостерігати за Всесвітом у 102 діапазонах довжин хвиль інфрачервоного світла. На кожній із тестових фотографій показано до 100 000 різних джерел світла: галактик і зірок.

Кольори, призначені цим зображенням, звісно, присутні у видимій частині електромагнітного спектра, тобто того, що ми можемо бачити своїми очима. Але всі вони представляють інфрачервоні довжини хвиль світла. Більш червоні частини зображення представляють більш довгі хвилі, в той час як більш фіолетові — більш короткі хвилі.

космічний телескоп SPHEREx


Fullscreen

Кожен детектор відповідає за виявлення інформації в 17 унікальних діапазонах довжин хвиль інфрачервоного світла, тому телескоп SPHEREx може спостерігати за Всесвітом у 102 діапазонах довжин хвиль інфрачервоного світла.

Фото: NASA

У видимій частині електромагнітного спектра, чим червоніше світло, тим його хвиля довша. З нашого погляду на Землі і навколо неї довжини хвиль світла, що виходять від космічних об’єктів, насправді переходять з більш синьої частини спектра в червону частину, а потім потрапляють в інфрачервоний діапазон. Це відбувається тому, що розширення Всесвіту змушує довжини хвиль світла розтягуватися в міру їх переміщення від джерела до Землі.

Тому інфрачервона астрономія є такою важливою, адже за допомогою інфрачервоного світла можна побачити астрономічні джерела, що знаходяться за мільярди світлових років від нас. Навіть ті, що існували через кілька сотень мільйонів років після Великого вибуху і навіть раніше.

Наразі детектори телескопа SPHEREx охолоджуються, адже їм потрібна дуже низька температура для того, щоб проводити інфрачервоні дослідження Всесвіту. Уже наприкінці квітня новий космічний телескоп NASA розпочне повноцінну наукову роботу.

Як уже писав Фокус, на Сонці виник потужний спалах і вчені прогнозують появу сильної геомагнітної бурі на Землі. Очікується, що найближчими днями на Сонці виникне сильніший спалах, який може створити більше проблем для земних технологій.



Джерело

Continue Reading

Війна

Просування РФ в Україні – скільки росіянам потрібно штурмів, щоб захопити 1 кілометр території

Published

on


Щоб просунутися на 1 км української території, російським окупантам доводиться в середньому провести понад 17 штурмів.

Такий підрахунок зробили аналітики проєкту DeepState.

Вони відмінусували штурмові дії та просування ворога, які були на Курщині та на Запоріжжі, та вивели змінну — кількість штурмових дій для захоплення одного квадратного кілометра територій.

“В листопаді к*цапам, щоб просунутися на 1 квадратний кілометр треба було в середньому провести 7,1 атак. В грудні та січні після комплексу заходів по стабілізації вдалося підняти цей показник до 15,9 і 15,7 відповідно. В лютому вже з новим командувачем показник піднявся до 17,1”, — йдеться в повідомленні.

Аналітики зазначили, що до складу ОСУВ “Хортиця” входять 4 оперативно-тактичних угруповання — “Харків”, “Старобільськ”, “Луганськ” та “Донецьк”. Це вся Харківська, Луганська та Донецькі області.


Fullscreen

В DeepState зауважили, що під час підрахунку використали нову схему. Якщо раніше зіткненням вважалося навіть те, коли окупанти наближалися і втікали, то зараз — ні.

“Вже в березні цей показник для просування на 1 кв км, виріс до 36,4 атак. Якщо порівнювати кількість штурмів у листопаді (найважчому місяці) та березні, то при різниці у 20% атак, кількість втрачених територій тоді була у 7 разів більше. Ми бачимо позитивну динаміку не тільки в статистиці втрачених територій, а й у методах та підходах загалом”, — зауважили аналітики.

Вони кажуть, що проблеми в армії нікуди не поділися, їх досі багато і їхнє вирішення — це тривалий процес, але вважають, що позитивним моментом є вдалі кадрові призначення в Силах оборони.

Нагадаємо, що ЗС РФ намагалися вийти до кордону Дніпропетровської області штурмом взявши позиції Сил оборони в районі Срібного. Під час штурму вони втопили танк.



Джерело

Continue Reading

Економіка

Скасування торговельного безвізу з ЄС — чим це загрожує Україні

Published

on


Безмитна торгівля України та ЄС діє лише до 5 червня 2025 року. Далі безвіз для торгівлі можуть скасувати повністю або ж продовжити ще на рік. Фокус з’ясував, якими будуть наслідки, якщо вільної торгівлі з країнами Євросоюзу Україна більше не матиме.

Скасування торговельного безвізу може серйозно вдарити по економіці України. Держава, що воює, зазнає “справді руйнівних” наслідків, особливо на тлі невизначеності щодо військової підтримки з боку США,пише Financial Times. Деякі компанії ризикують повністю зупинити свою діяльність, що, ймовірно, призведе до проблем у забезпеченні продовольством українців, кажуть Фокусу економічні експерти.

Торгівля без квот і мит: коли Україна отримала вільний доступ на європейські ринки

Після повномасштабного вторгнення Росії Україна отримала фактично вільний доступ на ринок ЄС, що означав експортування сільськогосподарської продукції до блоку без квот і мит. У травні 2024-го Євросоюз схвалив продовження безмитної торгівлі з Україною до 5 червня 2025 року. Премʼєр-міністр Денис Шмигаль представив це, як “важливу підтримку для українських виробників, експорту й економіки”.


Fullscreen

У травні 2024-го Євросоюз схвалив продовження безмитної торгівлі з Україною до 5 червня 2025 року

Фото: Twitter

Незважаючи на запобіжники для захисту інтересів європейських аграріїв, що дозволяли Єврокомісії гальмувати торгівлю у разі перешкоджання українського імпорту низці продуктів (птиця, яйця, цукор, овес, крупи, кукурудза, мед), а також незгоду щодо продовження такої торгівлі з боку Польщі, Угорщини та Франції, пільги діяли і дійсно допомагали підтримувати українську економіку. Проте станом на березень 2025-го Європейська комісія не представила Раді ЄС пропозицій щодо нового формату торговельної співпраці з Україною. Перемовини тривають, але конкретних рішень немає.

Після повномасштабного вторгнення Росії Україна отримала фактично вільний доступ на ринок ЄС, що означав експортування сільськогосподарської продукції до блоку без квот і мит

Наразі, як і на початку повномасштабної війни в Україні, в ЄС все ще говорять про тиск українського імпорту на ціни та перешкоджання місцевим фермерам. А Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія, зокрема, ще раніше запровадили обмеження на імпорт українських зернових.

Із наближенням завершення дії нинішніх торговельних пільг ЄС напруга в Україні зростає. Як підтвердила Фокусу старша економістка ЦЕС Яна Охріменко, інтрига щодо подальшої долі торговельного безвізу зберігається.

“З одного боку, ще рік тому Європейська Комісія задекларувала, що автономні торговельні заходи не буде продовжено, натомість, назріла потреба переглянути умови Угоди про асоціацію (це мало статися ще в 2021-2022 роках, але війна завадила). З іншого боку, міжнародну економічну ситуацію можна назвати (щонайменше) динамічною”, — зазначає Яна Охріменко.


Важливо

Замало заробляють: ЄС планує різко скоротити імпорт українського цукру та зерна, — Reuters

За словами заступника міністра економіки України Тараса Качки, остаточного рішення в ЄС щодо торговельного безвізу ще немає. А міністр фінансів Сергій Марченко, якого цитує Financial Times, вважає, що непродовження стало б “дуже неправильним сигналом”, він наголошує, що ЄС є ключовим торговельним партнером України, і повернення до умов, які діяли до війни, серйозно зашкодить країні.

Міністр сільського господарства Віталій Коваль закликає Польщу використати своє головування в ЄС для просування угоди. “Україна повинна чітко розуміти подальші умови доступу до ринку ЄС”, — наголошує Коваль.

Тим часом міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський виступає “категорично проти” розширення вільної торгівлі з Україною.

Будь-яке затягування рішення завдасть удару по економіці, яка вже страждає від невизначеності щодо майбутньої підтримки з боку США

В такій ситуації, з урахуванням, що часу на нову угоду залишається обмаль, тимчасове подовження чинних правил виглядає найімовірнішим сценарієм.

Українські чиновники наголошують, що будь-яке затягування рішення завдасть удару по економіці, яка вже страждає від невизначеності щодо майбутньої підтримки з боку США. “Без підтримки Сполучених Штатів ми опинилися б у дуже драматичній ситуації”, — каже міністр фінансів Сергій Марченко.

торговельні пільги, експорт, безвіз, безвіз з ЄС, торговельний безвіз з ЄС, Торгівля з ЄС, мита, безмитна торгівля, курс гривні, курсові коливання, валюта, валютний ринок


Fullscreen

Найбільше Україна експортує сільськогосподарську продукцію

Фото: Bloomberg

Втрати України у разі скасування торговельного безвізу: експерти підрахували

За інформацією першої віцепрем’єр-міністерки — міністерки економіки України Юлії Свириденко, найбільше Україна експортує сільськогосподарську продукцію. Згідно із показниками в січні 2025 року, Україна експортувала товарів на суму 3,1 млрд доларів,найбільше з цього припадає на кукурудзу (521 млн доларів або 2,5 млн тонн), соняшникову олію (426 млн доларів або 378 тис. тонн), пшеницю (188 млн доларів або 891 тис. тонн).

Також станом на січні 2025 року до топ товарів, які Україна експортувала, увійшли:

  • руди та концентрати залізні (247 млн доларів або 3,1 млн тонн);
  • проводи ізольовані, кабелі (104 млн доларів або 6 тис. тонн);
  • соєві боби (90 млн доларів або 223 тис. тонн).

Як пояснила економістка Яна Охріменко, до лютого 2022 року більшість обмежень на український імпорт в ЄС стосувалися саме сільськогосподарських товарів та продуктів харчопереробної промисловості. Відповідно, можливе повернення обмежень (переважно у формі тарифних квот) відобразиться саме на аграрних експортерах.

“На ЄС припадає 60% українського експорту в 2024 році. При цьому, з початку повномасштабного вторгнення, значна частка українського експорту до ЄС (більше 50% в 2024 році) — це продукти харчування та сільськогосподарська продукція. За підрахунками УКАБ, українська економіка може недоотримати близько 3 млрд євро, якщо ЄС поверне мита на українські товари (а це приблизно 7% від загальної вартості українського експорту в 2024 році).

Найбільший обсяг експорту в 2024 році українські компанії спрямували до Польщі, Іспанії, Ісландії, Німеччини та Нідерландів

За її словами, майже половина експорту (49%) припадає на аграрну продукцію, тоді як в імпорті переважала продукція машинобудування (39%), зокрема електричне обладнання, наприклад, генератори та трансформатори, а також мінеральні палива, переважно нафта та нафтопродукти.

Найбільше 2025 року Україна торгувала із Польщею, Іспанією, Ісландією, а до п’ятірки найбільших імпортерів незмінно входять Туреччина, Німеччина, Чехія та Болгарія.

Географічна структура зовнішньої торгівлі товарами України

торговельні пільги, експорт, безвіз, безвіз з ЄС, торговельний безвіз з ЄС, Торгівля з ЄС, мита, безмитна торгівля, курс гривні, курсові коливання, валюта, валютний ринок


Fullscreen

Географічна структура зовнішньої торгівлі товарами України

Фото: ЦЕС

*Джерело: Державна митна служба України, розрахунки ЦЕС

Як зазначили в коментарі Фокусу експерти Європейської Бізнес Асоціації, у разі скасування торговельного безвізу, окрім зернової галузі, від скасування торговельного безвізу значно постраждає і молочна.

“Український бізнес зіткнеться з невизначеністю у побудові подальших бізнес-процесів, що ускладнить укладання нових договорів із західними партнерами. Деякі компанії ризикують повністю зупинити свою діяльність, що може призвести до проблем у забезпеченні населення продовольством. Особливо чутливими до таких змін є зернова та молочна галузь. Молочна галузь, яка вже опинилася в дуже складних умовах, може втратити можливість експортувати продукцію до ЄС. Сьогодні понад 50 молочних переробних майданчиків мають дозвіл на експорт до ЄС, і втрата цього ринку може мати критичні наслідки”, — кажуть економісти ЄБА.

Український бізнес зіткнеться з невизначеністю у побудові подальших бізнес-процесів, що ускладнить укладання нових договорів із західними партнерами

Там додають, що скасування автономних торговельних заходів не є скасуванням Угоди про вільну торгівлю, але це стане серйозним ударом для економіки України, адже агросектор є одним із ключових експортних напрямків, а зниження експорту означатиме втрату валютних надходжень, що критично важливо в умовах війни. Окрім того, українські підприємства, що залежать від експорту до ЄС, можуть зіткнутися з фінансовими проблемами, скороченням виробництва та навіть зупинкою діяльності, що також негативно вплине на зайнятість, адже багато робочих місць у сільському господарстві та переробній промисловості залежить від стабільного експорту.

торговельні пільги, експорт, безвіз, безвіз з ЄС, торговельний безвіз з ЄС, Торгівля з ЄС, мита, безмитна торгівля, курс гривні, курсові коливання, валюта, валютний ринок


Fullscreen

За середньостроковим прогнозом, до 2028 року курс гривні дійде до рівня 52 грн/дол

Фото: УНІАН

Вплив на курс гривні: що буде з валютним ринком в разі припинення угоди про безмитну торгівлю

Директор аналітичного департаменту інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитро Чурін каже, що оскільки обсяги українського експорту суттєво менші за обсяги імпорту, додаткові бар’єри з боку ЄС для товарів з України будуть погіршувати діловий клімат. Експерт також нагадує і про наслідки можливого припинення угоди про вільну торгівлю з Україною, для курсу гривні.

Існує середньостроковий прогноз, що до 2028 року він дійде до рівня 52 грн/дол. У періоді найближчих місяців коливання курсу можуть бути не значними, але на більш віддаленому горизонті девальвації національної валюти не уникнути“, — каже Дмитро Чурін.

Оскільки обсяги українського експорту суттєво менші за обсяги імпорту, додаткові бар’єри з боку ЄС для товарів з України будуть погіршувати діловий клімат

Із Дмитром Чуріним погоджується фінансовий аналітик, член Українського товариства фінансових аналітиків Андрій Шевчишин. За його словами, хоча і дуже важко уявити відмову Європи від продовження угоди щодо вільної торгівлі, у разі скасування безвізу, Україна матиме не лише дуже великі проблеми із зовнішньою торгівлею й об’ємом валютних надходжень, але й взагалі із вступом до Євросоюзу.

“Принаймні, такі дії можна буде розглядати як свідчення того, що й європейське партнерство вже не те. А отже й перспективи вступу України до ЄС буде важко обговорювати”, — додав Шевчишин.

На його думку, найближчим часом ЄС все ж таки подовжить угоду, проте розширить обсяги квот для товарів.

“Вони й так зараз діють на деякі агротовари. По факту, сторони будуть їх обговорювати, й думаю, прийдуть до консенсусу. У негативному сценарії, якщо відбудеться зупинка угоди, ми будемо мати дуже великі проблеми із зовнішньою торгівлею й обсягом валютних надходжень, адже ЄС — наш головний торговельний партнер“, — додав Шевчишин.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.