Connect with us

Політика

Глава МЗС Німеччини прибула до Києва

Published

on



Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок 1 квітня прибула в Україну з візитом.

Про це повідомляється на сайті МЗС ФРН, передає Укрінформ.

«У зв’язку з глухим кутом у відносинах між США та Росією надзвичайно важливо, щоб ми, європейці, показали, що беззастережно підтримуємо Україну та робимо це ще більше… На цьому тлі так важливо бути в Україні зараз і дати зрозуміти, що наступний уряд Німеччини також продовжуватиме надавати масштабну підтримку Україні», – пояснила Бербок мету свого візиту.

Вона зауважила, що Путін хотів завоювати Київ і Україну за три дні, але після більш ніж трьох років жорстокої російської агресії стало очевидним, що його план провалився; Путін втягнув Україну і Росію у жорстоку війну на виснаження, яку він не виграє. Народ України мужньо і рішуче боронить свою незалежність і демократію, підкреслила Бербок.

Глава МЗС ФРН наголосила, що ніхто так не прагне миру, як український народ.

«Україна готова до негайного припинення вогню. Це Путін тягне час, не хоче миру і продовжує загарбницьку війну, порушуючи міжнародне право. Він симулює готовність до переговорів, але ні на міліметр не відступає від своїх цілей», – підкреслила очільниця зовнішньополітичного відомства.

За її словами, партнери України не повинні дозволити, щоб «Путін і його клакери засліпили нас, бо пропозиція миру – це не мир».

Бербок зауважила, що на майбутній зустрічі міністри закордонних справ НАТО європейські країни планують дати зрозуміти американській стороні, що не можна миритися з тактикою зволікання Путіна.

Глава МЗС запевнила, що Німеччина не залишить напризволяще народ України. Рішення партій, які входять у попередній і майбутній уряд, надати додаткові 3 мільярди євро на короткострокову підтримку Україні та ще 8,25 мільярда євро спрямувати на військову підтримку до 2029 року є вираженням твердої міжпартійної солідарності та відданості. За словами Бербок, це чітке свідчення того, що Берлін серйозно налаштований на подальшу підтримку України та європейської безпеки.

Читайте також: До Києва прибув глава МЗС Литви

Як повідомлялося, це 11-й візит Бербок в Україну та 9-й від початку повномасштабного російського вторгнення.

Фото: Jörg Blank/dpa



Джерело

Політика

Зеленський у Києві обговорить розміщення контингенту з представниками генштабів Франції та Британії

Published

on



У Києві сьогодні запланована зустріч Президента Володимира Зеленського з представниками генштабів Франції та Великої Британії з приводу розміщення військового контингенту в Україні.



Джерело

Continue Reading

Політика

Сибіга на засіданні Ради Україна-НАТО закликав посилити тиск на Росію для примусу її до миру

Published

on


Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на засіданні Ради Україна-НАТО за участі держсекретаря США Марко Рубіо закликав посилювати тиск на Росію, бо це єдиний спосіб змусити її ставитися до миру серйозно.

Про це повідомило МЗС України за підсумками засідання в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, передає Укрінформ.

У своєму виступі Сибіга висловив вдячність союзникам за їхню підтримку України та збільшення обсягів військової допомоги протягом перших місяців 2025 року. Він наголосив, що Україна зробила реальні кроки до миру, відзначивши лідерство США у цих зусиллях та безумовну згоду на повне 30-денне припинення вогню, та зазначив, що з російського боку у відповідь пролунали лише додаткові вимоги й умови, “що свідчить про те, що саме Росія є перешкодою для миру та єдиним джерелом війни”.

Фото: МЗС

Міністр також поінформував про конкретні випадки порушення Росією домовленостей про припинення вогню щодо обʼєктів енергетики та підкреслив, що припинення вогню в Чорному морі має розповсюджуватися на портову інфраструктуру та не стосується військових кораблів РФ.

Глава МЗС заявив, що Україна наполягає також на припиненні ударів по цивільній інфраструктурі та передала відповідну позицію американській стороні.

“Ми переконані, що час посилювати тиск на Росію. Економічний тиск завдяки санкціям. Військовий тиск завдяки наданню Україні додаткової військової допомоги та пакетів стримування. Тиск — це єдиний спосіб змусити Росію ставитися до миру серйозно”, – наголосив він.

Сибіга повторив принципові позиції України, які не можуть підлягати обговоренню в контексті мирних зусиль: Україна ніколи не визнає російської окупації своїх територій; не може бути жодних обмежень щодо української армії, обороноздатності чи військової допомоги партнерів; жодна третя країна не може блокувати вибір Україною альянсів чи союзів.

Глава МЗС нагадав, що майбутнє членство України в НАТО зафіксоване юридично як у Конституції України, так і в рішеннях низки самітів НАТО, включно з попереднім самітом у Вашингтоні.

Міністр звернув увагу союзників на те, що Україна на сьогодні є силою, яка зміцнює безпеку всього євроатлантичного простору. Саме Україна стримує агресивну Росію, яка є основною загрозою для Альянсу. Українська армія є найбільшою сухопутною армією континенту з унікальним досвідом, а держава витрачає 26% на оборону та здатна виробляти мільйони безпілотників на рік, серед інших досягнень українського високотехнологічного ВПК.

“Україна вже є та буде потужною військовою силою на сході Європи. Стратегічний вибір, який стоїть перед вами, полягає в тому, чи буде ця сила в НАТО чи поза НАТО”, – заявив він, закликавши союзників збільшувати інвестиції в українське виробництво зброї.

Глава МЗС також привітав обговорення надійних гарантій безпеки для України в рамках «Коаліції рішучих», підкреслив необхідність поширення майбутньої присутності союзників на суходіл, у повітрі та на морі. Сибіга наголосив і на короткострокових потребах України, серед яких додаткові комплекси ППО та боєприпаси до них, снаряди, дрони та інше обладнання.

У МЗС додали, що серед ключових позицій, які висловили більшість учасників засідання, була підтримка мирних зусиль США та наголос на тому, що саме Україна робить кроки до миру, в той час як Росія зволікає. Більшість союзників також підтримали заклик до посилення тиску на Росію для примусу її до миру, збільшення підтримки України та її обороноздатності. Низка держав-членів НАТО оголосили про конкретні нові зобовʼязання та пакети допомоги, які будуть оголошені найближчим часом.

Читайте також: Зеленський упевнений, що тиск на Росію зрештою змусить її припинити вогонь

Глава МЗС України висловив глибоку вдячність союзникам НАТО за тверду та непохитну підтримку нашої держави у протистоянні російській агресії. «Сьогодні ми відчуваємо, що ми не наодинці. Дякую вам та розраховую на подальші конкретні рішення», — підсумував міністр.

Як повідомлялося, в Брюсселі відбувається зустріч міністрів оборони країн НАТО. Головними питаннями, які розглядають урядовці країн Альянсу, є підвищення оборонних спроможностей країн-союзниць та нарощування допомоги для України. В рамках заходу пройшла зустріч Ради Україна-НАТО за участі міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.



Джерело

Continue Reading

Політика

До «коаліції охочих» готові долучитися 10-12 країн

Published

on



Незабаром в Україні відбудеться перша зустріч представників генштабів іноземних держав, зокрема Франції та Великобританії, щодо можливого розміщення військового контингенту на території України. До «коаліції охочих» в тому чи іншому форматі готові долучитись 10-12 країн.

Як передає Укрінформ, про це заявив заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса під час спілкування з журналістами.

«Під час візиту Президента до Парижа, було досягнуто домовленості про проведення зустрічі в Україні. Вона стосуватиметься практичного військового планування, зокрема — присутності контингенту. На цій зустрічі ми обговоримо наше спільне бачення подальших дій. Участь у ній стовідсотково братимуть представники Франції та Об’єднаного Королівства. Також, можливо, долучаться представники інших країн. Наразі до коаліції готові долучитися близько десяти–дванадцяти країн. Питання лише в тому, в якому форматі це буде реалізовано. Саме тому зараз тривають обговорення: є наше базове бачення, і є бачення наших партнерів, виходячи з їхніх спроможностей», – повідомив Паліса.

Він додав, що після узгодження всіх деталей можна буде переходити до більш предметної розмови, а незабаром відбудеться друга зустріч, яка носитиме більш технічний формат.

Читайте також: Членство в НАТО залишається на столі переговорів, але поки Україні потрібні гарантії безпеки – Зеленський

Як повідомляв Укрінформ, 27 березня у Парижі відбулася зустріч «Коаліції охочих». Головною темою зустрічі було продовження допомоги для України та обговорення структури майбутніх гарантій безпеки для України після завершення війни.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.