Connect with us

Суспільство

Одещина отримала гуманітарну допомогу для медичних закладів

Published

on


Одещина отримала гуманітарну допомогу для медичних закладів. Фото: пресслужба Одеської ОДА

Одеська область продовжує зміцнювати свою енергетичну стійкість. Завдяки підтримці Державного Агентства Стратегічних Резервів (RARS), наш регіон отримав гуманітарну допомогу у вигляді електрогенераторів потужністю 50 кВт для забезпечення безперебійної роботи медичних закладів.

Про це повідомляє пресслужба Одеської ОДА.

Так, електрогенератори отримали:

— КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Старомаяківської сільської ради;

-КНП «Овідіопольська лікарня»;

-КНП «Чорноморський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Одещина отримала гуманітарну допомогу для медичних закладів. Фото: пресслужба Одеської ОДА

Ці генератори допоможуть нашим лікарям продовжувати рятувати життя, надавати якісну медичну допомогу та залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa







Джерело

Суспільство

Вогонь не очищує, а знищує: пожежі в Україні

Published

on




Вогонь очистить ділянку від сухої трави, але вб’є все живе і зробить чорнозем “мертвим”. Є альтернативи



Джерело

Continue Reading

Суспільство

У Миколаєві запланували будівництво сучасних очисних споруд для відновлення водопостачання Анонси

Published

on



У Миколаєві стартував проєкт будівництва сучасних очисних споруд для “Миколаївводоканалу” в межах програми Європейського інвестиційного банку. Місто звернеться до Уряду по субвенцію, адже самостійно не може взяти кредит на реалізацію проєкту.

Відповідне рішення прийняли на сесії Миколаївської міської ради.

У Миколаєві розпочинають реалізацію масштабного інфраструктурного проєкту — будівництва сучасних очисних споруд на базі міського комунального підприємства “Миколаївводоканал”. Відповідне рішення ухвалили під час останньої сесії Миколаївської міської ради.

Проєкт впроваджуватиметься в межах національної ініціативи “Програма розвитку муніципальної інфраструктури України”, яка фінансується за участю Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Цей крок має розв’язувати проблему застарілої системи очищення стічних вод у місті та підвищити якість послуг водопостачання й водовідведення.

Міський голова Олександр Сєнкевич підкреслив, що наразі міська влада не має змоги брати кредитні зобов’язання для реалізації проєкту, тому планує звернутися до Уряду з проханням профінансувати проєкт у вигляді державної субвенції.

Це перший крок до виділення коштів. Ми ініціюємо участь нашого підприємства у програмі ЄІБ. Поки що це тільки старт — будуть проєктування, торги, оформлення дозвільної документації. На це може піти два-три роки, — пояснив Сєнкевич.

Міський голова також висловив сподівання, що проєкт буде звільнено від сплати ПДВ, адже він має соціальне значення і не приноситиме прибутку. Податки на реалізацію планують частково покривати з міського бюджету.

Передбачається, що Європейський інвестиційний банк не лише профінансує частину робіт, а й візьме на себе ключові етапи реалізації — від розробки проєктної документації до проведення міжнародних тендерів.

За словами міського голови, будівництво нових очисних споруд — це важлива складова модернізації водопровідно-каналізаційної інфраструктури Миколаєва, яка особливо актуальна після руйнувань, спричинених воєнними діями. 

Минулого року повідомлялося, що новий водогін з Південного Бугу, який має забезпечити Миколаїв питною водою, планують ввести в експлуатацію до осені 2025-го. За словами голови Агентства відновлення Сергія Сухомлина, потреба у будівництві водогону є критичною — це один з пріоритетів у відновленні міста.

Сам водогін будує Агентство, але зведення очисних споруд для забезпечення якості води — завдання міської влади, і це стало окремим викликом, адже на реалізацію такого проєкту раніше передбачали до п’яти років, а подати воду треба вже наступного літа.

Нещодавно Сухомлин наголосив, що завдяки пришвидшеним темпам роботи централізоване водопостачання у Миколаєві планують запустити вже в серпні 2025 року. При цьому загальну вартість проєкту вдалося зменшити з 8 до 5 мільярдів гривень.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В АРМА вже вдруге не змогли продати російські добрива, що заарештували в порту Ізмаїла

Published

on


АРМА вдруге не змогло продати понад 136 тонн добрив, що зберігаються на території порту Ізмаїла в Одеської області.

Згідно з інформацією з Прозорро.Продажі, аукціон мав відбутися 21 березня, але охочих придбати заарештовані добрива не знайшлося.

Наразі невідомо, чи планує відомство проводити треті торги.

Нагадаємо, Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів пропонує партію арештованих російських добрив — 272 біг-беги загальною вагою брутто 136,38 тонни. Для другого аукціону вартість активу знизили вдвічі — з 2,9 млн грн до 1,45 млн грн.

Добрива перебувають на складі відкритого зберігання (нова рампа) ДП «Ізмаїльський морський торгівельний порт».

Раніше USM повідомляв, що АРМА не змогло продати російські добрива з порту Ізмаїла на аукціоні.

Нагадаємо, в жовтні 2024 року журналісти з’ясували, що білоруські добрива постачали в Україну через порт Ізмаїла в обхід санкцій.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.