Connect with us

Відбудова

Уряд виділив Агентству відновлення 1,3 мільярда на проєкти відбудови

Published

on



Кабінет міністрів виділив Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури України 1,28 млрд грн з фонду ліквідації наслідків агресії на будівництво та відновлення житлових та інфраструктурних об’єктів.

Про це повідомив у Телеграмі постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, передає Укрінформ.

«Виділено Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури з фонду ліквідації наслідків збройної агресії за рахунок залишків коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії станом на 01.01.2025 на безповоротній основі 1 млрд 283 млн 581,07 тис. гривень (видатки розвитку) на нову бюджетну програму для будівництва та відновлення об’єктів інфраструктури, житлового та громадського призначення, громадських будинків та споруд», – йдеться в повідомленні.

Також уряд затвердив перелік проєктів (обʼєктів, заходів), які фінансуються за рахунок виділених коштів, та обсяги бюджетних коштів для їх фінансового забезпечення.

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій, кошти будуть направлені на завершення проєктів, реалізація яких розпочалася у 2023–2024 роках.

Зокрема, планується завершити будівництво 20 багатоквартирних житлових будинків: 6 — у Запорізькій області, 11 — у Київській, 1 — в Одеській і ще 2 — у Сумській.

Також кошти підуть на добудову медичного закладу в Сумській області та двох освітніх об’єктів у Чернігівській області.

Читайте також: Уряд виділив ₴5,2 мільярда на відновлення доріг у фронтових і прифронтових регіонах

Як повідомлялося, Кабінет міністрів ухвалив рішення про виділення додаткових 1,5 млрд грн для завершення вже розпочатих проєктів відбудови на Київщині, а також 5,2 млрд грн Агентству відновлення та обласним адміністраціям для відбудови й експлуатації доріг у фронтових і прифронтових регіонах.



Джерело

Відбудова

На Сумщині майже повністю відновили електропостачання після дронової атаки

Published

on



У Сумській області вже майже повністю відновлене електропостачання після дронової атаки, здійсненої російськими військами по енергетичній інфраструктурі регіону у вівторок, 22 липня.

Про це Президент Володимир Зеленський повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

За його даними, через пошкодження, завдані ворожим ударом, без світла в регіоні опинилися понад 220 тисяч абонентів — сотні тисяч українських сімей.

Сьогодні в області весь день тривають відновлювальні роботи.

«За цей ранок вдалося відновити більшу частину постачання. Станом на зараз уже майже повністю відновили електрику для Сумщини. Протягом дня доповідають міністр внутрішніх справ і міністр енергетики щодо процесу відновлення. Всі необхідні ресурси забезпечено», — зазначив Зеленський.

Він висловив вдячність усім ремонтним бригадам, кожному в галузі енергетики, хто відновлює умови для нормального енергозабезпечення.

«Українці завжди відновлюють зруйноване. І представники України на перемовинах сьогодні в Туреччині знову наполягатимуть на необхідності негайного та повного припинення вогню, зокрема ось таких ударів по цивільній інфраструктурі», — заявив Президент.

Читайте також: Війська РФ за добу 85 разів обстріляли Сумщину – загинула людина, ще 10 поранені

Як повідомляв Укрінформ, 22 липня російські загарбники завдали ударів по Сумській області, унаслідок чого частина регіону залишилася без електропостачання. Деякі медзаклади працювали на резервному живленні.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Обсяги Фонду підтримки енергетики України становлять понад €1 мільярд

Published

on



У Фонді підтримки енергетики України станом на липень 2025 року акумульовано понад 1,15 мільярда євро від 33 держав-донорів.

Про це, як повідомляє Міненерго, заявила міністр енергетики Світлана Гринчук на зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних установ України, передає Укрінформ.

«Наші стратегічні пріоритети зосереджені на внутрішніх трансформаціях, які повністю відповідають викликам війни. Зокрема, це захист і підвищення стійкості енергосистеми, а також забезпечення стабільності енергопостачання та децентралізація та модернізація енергетичної інфраструктури», – зазначила Світлана Гринчук на зустрічі з послами.

Читайте також: У Римі представили Платформу культурного відновлення України

Міністр також наголосила на необхідності накопичення ресурсів для стабільного проходження наступного опалювального сезону, а також на створенні стратегічного газового резерву для потреб України та країн Східної Європи.

За її словами, для роботи з партнерами існує кілька ключових інструментів.

“Це Фонд підтримки енергетики України, у якому на липень 2025 року акумульовано понад 1,15 мільярда євро від 33 держав-донорів. А також Хаб екстреної енергетичної допомоги, що займається прийомом, логістикою та розподілом гуманітарних вантажів для підприємств критичної інфраструктури. За час роботи хабу було прийнято 1870 вантажів загальною вагою понад 24 тисячі тонн від 38 країн світу”, – повідомила Гринчук.

Не менш важливою, на її думку, є двостороння співпраця України з партнерами, зокрема з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA), урядами Франції, Бельгії, Данії та Литви.

На зустрічі також обговорили ситуацію на Запорізькій АЕС та співпрацю з МАГАТЕ, перспективи атомної енергетики, розвитку газовидобування, гармонізацію законодавства з правом ЄС, зокрема результати скринінгу.

Як повідомляв Укрінформ, за час повномасштабного вторгнення було зафіксовано понад 700 російських атак на об’єкти енергетики України, а цьогоріч до 90% ударів здійснювалися з використанням безпілотників.

Фонд підтримки енергетики України, заснований у квітні 2022 року, сьогодні об’єднує 33 донори з 22 країн. За три роки забезпечив допомогою 70 енергетичних компаній України, надавши 150 тисяч одиниць обладнання.

Фото: Укренерго



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Рада підтримала законопроєкт щодо просторового планування територій

Published

on



Законодавча ініціатива №13437 була підтримана 238 народними депутатами, передає Укрінформ.

Документ розроблено з метою покращення інвестиційного клімату та сприяння відбудові територій, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, на період до затвердження комплексних планів.

Законопроєктом пропонується продовжити перехідний період для затвердження комплексних планів просторового розвитку (ППР) до 2028 року для неприфронтових громад.

Своєю чергою для прифронтових громад пропонується встановити цей період терміном до трьох років після завершення воєнного стану.

Читайте також: Рада встановила 28 липня День пам’яті закатованих або загиблих у полоні

Водночас пропонується встановити, що наявність ППР є перевагою при розгляді питань щодо фінансування відновлення громади та розвитку інфраструктури за рахунок бюджетних коштів або коштом міжнародної фінансової допомоги.

Також пропонується дозволити громадам використовувати детальні плани, не зупиняючи інвестпроєкти та підготовку до відбудови.

Як повідомляв Укрінформ, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо відтермінування до 1 січня 2028 року розробки комплексних планів громад.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.