Connect with us

Відбудова

У Старому Салтові на Харківщині, де росіяни зруйнували відновлений ліцей, оголосили тендер на укриття

Published

on



Як передає Укрінформ, про це повідомляє громадська організація “Харківський антикорупційний центр” із посиланням на систему публічних закупівель “ProZorro”.

“Через шість днів після масованої атаки російських безпілотників на Старосалтівський ліцей відділ освіти, молоді та спорту Старосалтівської селищної ради оголосив тендер на будівництво захисної споруди на його території. На це готові витратити 145,3 млн грн. Аукціон запланований на 28 квітня, а завершити будівництво планують до кінця 2025 року”, – йдеться у повідомленні.

У ГО нагадують, що ліцей відбудували після деокупації частини Харківщини, укриття в ньому не було – лише було відремонтоване підвальне приміщення.

Проєкт укриття замовили ще у 2023 році, коли почалося відновлення будівлі ліцею. Згідно з проєктом, захисну споруду зведуть із залізобетонних конструкцій, туди мають провести водопостачання та каналізацію, електрику, опалення та вентиляцію, мережі зв’язку, обладнати два ліфтових підйомники та систему пожежної сигналізації.

“Тендер оголосили увечері 11 квітня. А в ніч проти 6 квітня п’ять російських безпілотників атакували ліцей, роботи у якому завершили наприкінці 2024 року. Один з ударних “Шахедів” залетів у клас і вибухнув. Відбудова ліцею коштувала 205 млн грн, із цієї суми вже встигли сплатити 148 млн грн на рахунки підрядника, ТОВ “Слобожанська будівельна компанія “Саргон”. Також були витрачені кошти на проєктні роботи, технічний та авторський нагляд”, – говорять в антикорупційному центрі.

Старосалтівський ліцей ремонтували у 2023-2024 роках. Він був значно пошкоджений у 2022-му, коли росіяни намагалися наступати з Вовчанська.

Читайте також: Уряд виділив Агентству відновлення 1,3 мільярда на проєкти відбудови

Громадська організація ще до початку робіт порушувала питання доцільності відновлення ліцею, оскільки найкоротша відстань від Старого Салтова до російського кордону становить лише близько 18 км, тобто населений пункт у зоні ураження всіма видами озброєння, яке застосовується загарбниками.

За даними Харківської обласної прокуратури, внаслідок ударів безпілотниками частково пошкоджені фасад, покрівля, коридори та класи будівлі.

“Коли відбудову розпочали, в офіційній відповіді Харківська обласна військова адміністрація повідомила ХАЦ, що відновлення ліцею у Старому Салтові ініціювала місцева влада”, – зазначають антикорупціонери.

У відповіді, зокрема, йшлося, що цей заклад освіти є опорним для громади, і “після покращення безпекової ситуації забезпечить відновлення освітнього процесу”.

Читайте також: На Херсонщині вже відбудували понад 5700 цивільних об’єктів, пошкоджених або знищених РФ – Прокудін

У лютому 2024 року керівник Старосалтівської громади Антон Палєй так пояснив необхідність відбудови: “Якщо не відновлювати такі заклади освіти та охорони здоров’я, то можна забувати про ці території зовсім. Ніхто не побажає там жити, неможливе життя без закладів освіти та охорони здоров’я. Держава правильно все робить у цьому питанні, люди бачать, що держава розраховує на ці території. Щодо вартості – я не можу це коментувати, не я проєктував, не я тендерив. Це єдина школа, яка залишається на всю громаду. У Шестаковому школа зруйнована. Ми залишаємо цей ліцей як опорний у громаді, зараз там онлайн навчається трохи менше ніж 700 дітей. Немає сенсу відбудовувати житло і не відбудовувати освітні заклади. Школа не пошкоджена – вона практично зруйнована”.

Читайте також: В Україні торік відновили 34 мости та шляхопроводи

Після повторного руйнування будівлю оглядатимуть експерти. Невдовзі її мають законсервувати.

Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині у Великій Олександрівці триває відбудова місцевої школи, ремонтні роботи стартували у січні цьогоріч.



Джерело

Відбудова

Італія перерахувала перший транш на €25 мільйонів для відновлення енергосистеми України

Published

on



Уряд Італії перерахував перший транш у розмірі 25 мільйонів євро на відновлення енергетичної системи України в рамках спільної ініціативи з Європейським банком реконструкції та розвитку, загальна вартість якої становить 200 мільйонів євро.

Про це Укрінформу повідомили в Посольстві Італії в Україні.

Зазначається, що кошти призначені для державної компанії «Укргідроенерго» та спрямовані на реалізацію невідкладних заходів із відновлення доступу до енергопостачання, посилення електромереж та забезпечення життєво необхідних послуг у найбільш постраждалих регіонах.

«Це перше фінансування є конкретним сигналом потужної підтримки Італією енергетичного сектору України, що зазнав серйозних випробувань через війну. Відновлення країни починається зі світла, тепла, базових послуг, які об’єднують громади та роблять їх стійкими», – заявив посол Італії в Україні Карло Формоза.

Читайте також: Для відновлення української енергетики потрібно близько $68 мільярдівПрем‘єр

Цей внесок є частиною ширшого пакета допомоги Італії на суму 125 мільйонів євро, спрямованого на енергетичну безпеку та відбудову України у співпраці з українськими установами та міжнародними партнерами, додали в посольстві.

Як повідомляв Укрінформ, у листопаді 2024 року віцепрем’єр-міністр – міністр закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Антоніо Таяні оголосив, що його країна інвестує 200 млн євро у відбудову української електромережі, пошкодженої внаслідок російських атак.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

У Житомирі власники пошкодженого та зруйнованого обстрілами житла отримали понад ₴90 мільйонів компенсації

Published

on



У Житомирі власникам пошкодженого та зруйнованого внаслідок російських обстрілів житла виплатили понад 90 млн грн компенсації.

Як передає Укрінформ, про це повідомила у Фейсбуці Житомирська міська рада.

«Комісія з надання компенсації за пошкоджене та зруйноване майно у Житомирській громаді продовжує активну роботу над розглядом заяв щодо компенсацій за пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Комісією опрацьовано 178 заяв на компенсацію за пошкоджене майно. З них 145 заявникам надано компенсацію на загальну суму 17 146 186 грн», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: В Україні перші 100 родин отримали компенсації для відбудови житла на власній ділянці – Кулеба

Окрім того, комісія опрацювала 102 заяви щодо компенсації за зруйноване майно. 86 заявників отримали можливість скористатися сертифікатом на придбання житла на загальну суму 76,5 млн грн, з яких 43 вже купили нові помешкання.

Як повідомляв Укрінформ, у межах програми «єВідновлення» жителі Житомирщини отримали понад 90 млн грн компенсації за пошкоджене внаслідок обстрілів житло.

Фото: Житомирська Міська Рада



Джерело

Continue Reading

Відбудова

У Білозерській громаді Херсонщини відновлюють водопостачання

Published

on



У Білозерській громаді Херсонщини за кошти, які торік уряд виділив з резервного фонду для проведення капітального ремонту системи водопостачання у селі Правдине, вже улаштовано 15 кілометрів трубопроводу, на 11 кілометрах — виконані необхідні роботи з укладення труб та колодязів.

Як передає Укрінформ, про це повідомив у Фейсбуці начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

«Відвідав Білозерську громаду. Тут працюємо над відновленням водопостачання. Торік уряд виділив з резервного фонду близько 19,4 млн гривень для проведення капітального ремонту системи водопостачання у селі Правдине», – написав Прокудін.

За його словами, згідно з проєктом, вже улаштовано 15 кілометрів трубопроводу, на 11 кілометрах — виконані необхідні роботи з укладення труб та колодязів.

Крім цього, відновлять чотири свердловини у громаді, що дасть змогу утворити єдину систему водопостачання.

Наразі, за словами Прокудіна, роботи підрядником призупинені. Аби отримати додаткове фінансування подали заявку у 2025 році в екосистемі «DREAM» у межах програми «Субвенція МІУ в рамках фінансової угоди між Україною та ЄІБ «Програма відновлення України ІІІ». Як наголосив начальник ОВА, заявку було погоджено, тож найближчим часом чекають надходження коштів на суму понад 29 млн грн.

Читайте також: Будівництво водогону, який має забезпечити Миколаїв питною водою, завершиться у серпні

Крім того, Прокудін оглянув знищений дитячий садочок. Окупанти використовували дах будівлі як плацдарм для кулеметів. У селі зараз проживають лише двадцятеро дітей дошкільного віку, тому нагальної потреби у відновленні навчального закладу немає.

Під час російської окупації у також був розбитий місцевий ФАП. Втім, завдячуючи волонтерам місії «Лікарі без кордонів» у Правдиному встановили мобільний ФАП.

Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині відновили амбулаторію у Білозерській громаді, що постраждала понад рік тому від російських ракет.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.