Connect with us

Відбудова

У Старому Салтові на Харківщині, де росіяни зруйнували відновлений ліцей, оголосили тендер на укриття

Published

on



Як передає Укрінформ, про це повідомляє громадська організація “Харківський антикорупційний центр” із посиланням на систему публічних закупівель “ProZorro”.

“Через шість днів після масованої атаки російських безпілотників на Старосалтівський ліцей відділ освіти, молоді та спорту Старосалтівської селищної ради оголосив тендер на будівництво захисної споруди на його території. На це готові витратити 145,3 млн грн. Аукціон запланований на 28 квітня, а завершити будівництво планують до кінця 2025 року”, – йдеться у повідомленні.

У ГО нагадують, що ліцей відбудували після деокупації частини Харківщини, укриття в ньому не було – лише було відремонтоване підвальне приміщення.

Проєкт укриття замовили ще у 2023 році, коли почалося відновлення будівлі ліцею. Згідно з проєктом, захисну споруду зведуть із залізобетонних конструкцій, туди мають провести водопостачання та каналізацію, електрику, опалення та вентиляцію, мережі зв’язку, обладнати два ліфтових підйомники та систему пожежної сигналізації.

“Тендер оголосили увечері 11 квітня. А в ніч проти 6 квітня п’ять російських безпілотників атакували ліцей, роботи у якому завершили наприкінці 2024 року. Один з ударних “Шахедів” залетів у клас і вибухнув. Відбудова ліцею коштувала 205 млн грн, із цієї суми вже встигли сплатити 148 млн грн на рахунки підрядника, ТОВ “Слобожанська будівельна компанія “Саргон”. Також були витрачені кошти на проєктні роботи, технічний та авторський нагляд”, – говорять в антикорупційному центрі.

Старосалтівський ліцей ремонтували у 2023-2024 роках. Він був значно пошкоджений у 2022-му, коли росіяни намагалися наступати з Вовчанська.

Читайте також: Уряд виділив Агентству відновлення 1,3 мільярда на проєкти відбудови

Громадська організація ще до початку робіт порушувала питання доцільності відновлення ліцею, оскільки найкоротша відстань від Старого Салтова до російського кордону становить лише близько 18 км, тобто населений пункт у зоні ураження всіма видами озброєння, яке застосовується загарбниками.

За даними Харківської обласної прокуратури, внаслідок ударів безпілотниками частково пошкоджені фасад, покрівля, коридори та класи будівлі.

“Коли відбудову розпочали, в офіційній відповіді Харківська обласна військова адміністрація повідомила ХАЦ, що відновлення ліцею у Старому Салтові ініціювала місцева влада”, – зазначають антикорупціонери.

У відповіді, зокрема, йшлося, що цей заклад освіти є опорним для громади, і “після покращення безпекової ситуації забезпечить відновлення освітнього процесу”.

Читайте також: На Херсонщині вже відбудували понад 5700 цивільних об’єктів, пошкоджених або знищених РФ – Прокудін

У лютому 2024 року керівник Старосалтівської громади Антон Палєй так пояснив необхідність відбудови: “Якщо не відновлювати такі заклади освіти та охорони здоров’я, то можна забувати про ці території зовсім. Ніхто не побажає там жити, неможливе життя без закладів освіти та охорони здоров’я. Держава правильно все робить у цьому питанні, люди бачать, що держава розраховує на ці території. Щодо вартості – я не можу це коментувати, не я проєктував, не я тендерив. Це єдина школа, яка залишається на всю громаду. У Шестаковому школа зруйнована. Ми залишаємо цей ліцей як опорний у громаді, зараз там онлайн навчається трохи менше ніж 700 дітей. Немає сенсу відбудовувати житло і не відбудовувати освітні заклади. Школа не пошкоджена – вона практично зруйнована”.

Читайте також: В Україні торік відновили 34 мости та шляхопроводи

Після повторного руйнування будівлю оглядатимуть експерти. Невдовзі її мають законсервувати.

Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині у Великій Олександрівці триває відбудова місцевої школи, ремонтні роботи стартували у січні цьогоріч.



Джерело

Відбудова

В Одесі у Спасо-Преображенському соборі відновлюють систему опалення за гроші Італії

Published

on



В Одесі у Спасо-Преображенському кафедральному соборі, який влітку 2023 року постраждав від російського ракетного удару, відновлюють систему опалення за гроші Італії.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив протоієрей Мирослав Вдодович, помічник настоятеля Спасо-Преображенського собору.

«Ми втратили рік на проведення 3 тендерів. За зиму без опалення на стінах почав псуватися розпис, також відпадає ліпнина. Наразі переможця обрано, було проведено два перекази грошей загальною сумою в 64 тисячі євро», – повідомив отець Мирослав.

За його словами, зараз йде закупівля всіх необхідних матеріалів. Роботи мають завершити до холодів.

Згідно з документацією, підрядник має виконати низку завдань: замінити обладнання індивідуального теплового пункту, оновити опалення у верхній частині собору, на мінус першому та другому поверхах, а також у дзвіниці. Крім того, потрібно частково замінити обладнання котельні, зокрема блоки котлів № 11-20, та труби від котельні до собору.

Читайте також: В Охматдиті відновлюють фасад лікувально-діагностичного корпусу

За словами отця Мирослава, гроші, за які в соборі відновлюють опалення, – це частина з обіцяних 500 тисяч євро, які на реставрацію собору у грудні 2023 року погодив уряд Італії. Раніше за італійські кошти в соборі відремонтували 3 метри стіни біля вівтаря та 108 квадратних метрів даху в епіцентрі влучання. Три тисячі квадратних метрів даху єпархія полагодила за власні кошти.

«Це завершення першого траншу. Під час конференції з відновлення України у Римі мені особисто вдалося поговорити з міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Антоніо Таяні. Він запевнив мене, що Італія і надалі допомагатиме у відбудові собору», – додав отець Мирослав.

Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 23 липня 2023 року російські війська здійснили масовану атаку по території Одеси та області. Загарбники випустили 19 ракет різного типу. Удар припав на історичний центр Одеси, внесений до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Унаслідок атаки були пошкоджені 25 пам’яток архітектури, зокрема Спасо-Преображенський кафедральний собор. Половина собору залишилася без даху, у будівлі були порушені центральні паля та фундамент, вибито всі вікна, збито ліпнину. Рятувальникам та священнослужителям вдалося врятувати деякі ікони, зокрема Касперовську ікону Божої матері, яку вважають покровителькою Одеси. Також вціліла Іверська ікона, написана до 100-річчя Одеси. У серпні офіс прем’єр-міністра Італії Джорджі Мелоні заявив, що Італія планує зробити внесок у зусилля з відновлення Одеського кафедрального собору, який розбомбила російська армія.

У листопаді сильні зливи підтопили собор, а нагальні роботи з консервації розпочала Одеська єпархія УПЦ, яка є власником будівлі.

У лютому 2024 року відбулося підписання угоди між Італією та ЮНЕСКО щодо виділення 500 тис. євро на ремонт Спасо-Преображенського собору.

В інтерв’ю Укрінформу мер Одеси Геннадій Труханов повідомляв, що наразі вже не йдеться про виділення всієї суми на відновлення, адже частину робіт Одеська єпархія виконала за власні кошти.

В серпні 2024 року ЮНЕСКО перерахувала першу частину коштів від Італії на ремонт частини даху собору.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Зеленський розповів про два важливі рішення, ухвалені на конференції з відновлення

Published

on



Під час Міжнародної конференції з питань відновлення України у Римі було ухвалене рішення створити нову коаліцію з відбудови нашої держави та Європейський фонд реконструкції.

Про це Президент Володимир Зеленський заявив журналістам у Римі, передає кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми ініціювали нову коаліцію на підтримку України – коаліцію відбудови. Ми домовились, що разом створимо максимально детальний та чіткий план відбудови. Це має бути міжнародно визнаний документ – те, як ми разом з партнерами бачимо всі ключові пріоритети відновлення. Саме такий документ може стати реальною дорожньою картою для інвестицій, для залучення бізнесів, для політичної та іншої підтримки конкретних кроків», – зазначив Зеленський.

Він також повідомив про створення Європейського фонду реконструкції.

«Це буде саме європейський фонд, що створений за участі Єврокомісії, Європейського інвестиційного банку і чотирьох країн: Італії, Німеччини, Франції та Польщі. Ми розраховуємо на приєднання й інших партнерів», – додав Президент.

Він акцентував, що у проєктах відбудови братимуть участь лише друзі України.

«Це проєкт тільки для друзів. Я ще раз це підкреслюю, проєкт відновлення тільки для друзів і для справжніх захисників життя», – наголосив Зеленський.

Читайте також: Економічне майбутнє України буде набагато сильнішим, ніж її минуле – Бессент

Як повідомляв Укрінформ, 10-11 липня у Римі відбувається IV Міжнародна конференція з питань відновлення України (URC2025), участь у роботі якої бере Президент України та глави європейських держав.

Форум продовжить серію політичних заходів високого рівня, присвячених швидкому відновленню та довгостроковій реконструкції України, що потерпає від зовнішньої агресії. Цього разу українська делегація зосередиться на представленні практичних проєктів, які вже втілюються навіть в умовах війни або ж мають високий ступінь підготовки до реалізації.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Світовий банк надасть $116 мільйонів на підтримку енергетичної стійкості семи міст України

Published

on



Світовий банк надасть додаткові $116 млн для відновлення систем теплопостачання та підтримки енергетичної стійкості семи міст, критична інфраструктура яких зазнала серйозних пошкоджень через атаки РФ.

Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій України, передає Укрінформ.

«Мінрозвитку розширює співпрацю зі Світовим банком задля відновлення систем теплопостачання та забезпечення джерелами живлення міст, де критична інфраструктура зазнала серйозних пошкоджень від масових терористичних атак рф. Йдеться про Харків, Суми, Чернігів, Миколаїв, Кривий Ріг, Кременчук, Славуту», – йдеться в повідомленні.

Додаткове фінансування у розмірі $116 млн грантової допомоги буде спрямоване на реалізацію частини 2 інвестиційного проєкту «Відновлення енергозабезпечення у зимовий період та постачання енергетичних ресурсів». Кошти будуть спрямовані на закупівлю газових когенераційних установок, спецтехніки, спеціалізованого обладнання та матеріалів, необхідних для сектору теплопостачання.

Наголошується, що відповідна домовленість була досягнута зі Світовим банком у рамках URC 2025.

Першим кроком у взаємодії зі Світовим банком в рамках цього проєкту стало виділення $47 млн на забезпечення мешканців Харкова послугами з теплопостачання та запобігання подальшому руйнуванню критичної інфраструктури. Основна частина енергетичного обладнання вже поставлена в місто та допоможе більш стабільно пройти наступні опалювальні сезони.

Читайте також: Група Світового банку застрахувала €185 мільйонів інвестицій для двох проєктів в Україні

Як повідомлялося, Міністерство розвитку громад та територій на конференції з питань відновлення України в Римі підписало угод, меморандумів та спільних заяв про залучення коштів на 3,55 мільярдів євро.

Фото: Мінагро



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.