Connect with us

Відбудова

мер Очакова розповів про ситуацію в місті

Published

on


У прифронтовому Очакові на Миколаївщині, що знаходиться за п’ять кілометрів від окупованої Кінбурнської коси, пошкоджень або цілковитих руйнувань зазнало 80% інфраструктури та житлових будинків.

Про це повідомив міський голова Очакова Сергій Бичков під час підписання меморандуму з тиловими громадами різних регіонів України, які допомагатимуть з відновленням в рамках Національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», передає кореспондент Укрінформу.

«У нашому курортному Очакові наразі пошкоджень або цілковитих руйнувань зазнало 80 відсотків інфраструктури та житлових будинків. Практично немає жодної вцілілої бази відпочинку. В усіх будівлях пошкоджені дахи, вікна, двері. Армія РФ регулярно обстрілює місто з різних видів зброї», – сказав Бичков.

За його словами, з першого дня повномасштабного вторгнення і по сьогодні місто знаходиться в зоні активних бойових дій, частина громади (села, які знаходяться на Кінбурні – ред.) окупована.

До війни у місті проживало 14 тисяч людей, наразі залишилася половина.

«Раніше наша громада була самодостатньою, ми навіть платили реверсну дотацію до бюджету. Коли почалося повномасштабне вторгнення – закрилися усі бази відпочинку, не стало відрахувань земельного податку, бо у зоні бойових дій це заборонено. То ж наш міський бюджет на понад 80 відсотків залежав від ПДФО військових, поліції та ДСНС. Коли ж і його забрали до держбюджету, ми стали дотаційними», – зазначає мер.

І додає, що наразі місто співпрацює з міжнародними партнерами та благодійними гуманітарними організаціями. Завдяки їм отримують продуктові набори та іншу допомогу, півтора року місцевих жителів забезпечували гарячими обідами.

Наразі у місті згорнуті усі соціальні та програми з відновлення. При цьому тут забезпечене стабільне водопостачання, є електрика та газ, працюють магазини та ринок.

«Також відремонтовано 500 покрівель, деякі по кілька разів. Але людям треба десь жити, тому вимушені це робити. У нас було три ремонтні бригади, сьогодні залишилася лише одна, тут небезпечно, тому не всі витримують», – додав Бичков.

Ще одним важливим питанням у громаді є облаштування укриттів. Наразі їх вже відремонтовано 4600 кв. м. Одне з таких знаходиться у місцевій лікарні. За словами її директора Валерія Кнітеля, – це підземне приміщення, яке складається з 21 кімнати площею 620 квадратних метрів. Тут є туалети, душові, палати на 25 хворих, міні-операційна та перев’язувальна. Також є три приміщення для укриття людей з додатковим виходом на вулицю.

Крім того, на вулицях міста встановлено 12 мобільних укриттів, але потрібно ще 4-5.

За словами мера, попри труднощі, тут не сидять склавши руки, напрацьовують зв’язки, будують плани на відновлення. Зокрема зараз відпрацьовуються проєкти по будівництву нових очисних споруд, водогонів тощо. У міста є земельні ділянки під спорудження вітрових та сонячних електростанцій, готельних комплексів та житла.

«Війна рано чи пізно закінчиться, тож ми пропонуємо потенційним інвесторам приїздити до нас і співпрацювати», – наголосив очільник міста.

Наразі Очаків має чотири громади-партнери: Деражнянську (Хмельницька обл.), Кам’янко-Бузьку (Львівська обл), Новодністровську (Чернівецька обл.) та Звенигородську (Черкащина).

Як повідомлялося, вісім громад-форпостів Миколаївщини отримали партнерів з тилових громад восьми регіонів України у рамках Національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», які допоможуть їм з відновленням.

Фото: Наталія Грудова



Джерело

Відбудова

Представники інституції Світового банку ознайомилися з відновленням зруйнованих будинків в Ірпені

Published

on


Представники Міністерства розвитку громад та територій відвідали місто Ірпінь на Київщині разом із делегацією Міжнародної фінансової корпорації (IFC) – однієї з п’яти інституцій Групи Світового банку.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба міністерства.






Альона Шкрум разом із представниками IFC відвідала Ірпінь / Фото: Міністерства розвитку громад та територій України

“IFC є ключовим партнером України у процесі відбудови: корпорація сприяє залученню приватного сектору та бізнесу до відбудови України. Основна ідея – держава залучає бізнес до будівництва чи управління об’єктами, а бізнес – отримує вигоду: прибуток, довгострокову оренду, плату за обслуговування”, – зазначила перша заступниця міністра Альона Шкрум.

Крім того, IFC адмініструє донорський трастовий фонд, який співфінансує діяльність Фонду енергоефективності.

Перед візитом в Україну представники IFC розглядали можливість припинення адміністрування фонду, тому для української сторони було важливо показати партнерам, як саме працюють ці кошти.

У міністерстві зазначили, що на Київщині відновлено вже 70% зруйнованих об’єктів – це 21 тисяча з 30 тисяч будинків, шкіл, лікарень, об’єктів інфраструктури й доріг. Ірпінь – яскравий приклад цієї спільної роботи Мінрозвитку, Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури, а також підтримки донорів.

Відновлення, зокрема в Ірпені, відбувається і за програмою “ВідновиДІМ” Фонду енергоефективності. За її допомогою можна замінити вікна, балкони, фасади, дахи, провести протиаварійні роботи, облаштувати пандуси, оновити інженерні системи.

Читайте також: Інвестиції у відбудову: Свириденко зустрілася з регіональним директором Світового банку

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів 31 березня 2025 року ухвалив рішення про виділення додаткових 1,5 млрд грн для завершення вже розпочатих проєктів відбудови на Київщині.

За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, за останньою оцінкою Світового банку, потреби на відбудову Київської області становлять близько 37,6 млрд доларів.

Згідно з новим звітом Світового банку про оцінку збитків і потреб, на відновлення України упродовж наступного десятиліття необхідно 524 млрд доларів.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

У Херсоні відновили пошкоджену обстрілами контактну мережу на двох тролейбусних маршрутах

Published

on



У Херсоні відновили пошкоджену 16 квітня внаслідок обстрілів контактну мережу на двох тролейбусних маршрутах.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Херсонська МВА.

«Працівникам МКП «Херсонелектротранс» вдалося відновити пошкоджену внаслідок ворожих авіаційних та артилерійських ударів контактну мережу», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, рух електротранспорту на 11-му та 12-му маршрутах відновлено.

Як повідомляв Укрінформ, 17 квітня у Херсоні через високу активність ворожих безпілотників тимчасово змінили рух автобусів на кількох маршрутах.

Читайте також: Росіяни обстріляли з артилерії комунальників та рятувальників, які прибули на місце «прильотів» у Херсоні

У Херсоні 16 квітня через пошкодження контактної мережі у Центральному районі було тимчасово зупинено рух тролейбусів на 11 та 12 маршрутах.

З самого ранку 16 квітня російська армія масовано атакувала Центральний район Херсона. Для ударів по житлових кварталах окупанти застосували авіацію. Згодом, коли на місце прибули екстрені служби, ворог продовжив періодичні обстріли з артилерії.

Фото: Суспільне Херсон



Джерело

Continue Reading

Відбудова

У Ягідному розпочався ремонт ще чотирьох будинків

Published

on



У селі Ягідне на Чернігівщині розпочалися відновлювальні роботи ще у чотирьох житлових будинках.

Про це повідомило у Телеграмі Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури, передає Укрінформ.

«На Чернігівщині у селі Ягідне почали відновлювати ще чотири нові житлові об’єкти. Загалом у Ягідному відбудовуємо 97 будинків», – йдеться в повідомленні.

За інформацією агентства, 56 будинків вже капітально відремонтовані, на 22 тривають роботи (два з них зводяться з нуля). Ще на 14 об’єктах роботи розпочнуться згодом. Крім того, по 5 будинках іде проєктування та укладання договорів на виконання будівельних робіт (з них 2 – це нове будівництво).

В Агентстві відновлення зауважують, що у межах проєкту з комплексної відбудови проводяться роботи з ремонту фасадів, покрівель сходів, заміни вікон, дверей, влаштування цоколів та відмостків, монтажу водовідводних лотків та навісів.

Читайте також: Кожна прифронтова громада отримає в середньому по ₴10 мільйонів на відновлення – Кулеба

Як повідомлялося, у 2023 році Ягідне стало одним із учасників експериментального проєкту з комплексної відбудови населених пунктів. Проєкт передбачає відновлення житла, ремонт вулично-дорожньої інфраструктури, створення меморіалу, будівництво громадської будівлі з бомбосховищем та облаштування бювету з питною водою.

Фото ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.