Connect with us

Відбудова

В Україні у межах третьої фази Програми відновлення буде розподілено ₴4,5 мільярда

Published

on


В Україні розпочинається третя фаза Програми відновлення, в межах якої 4,5 млрд грн буде розподілено для реалізації 131 проєкту в громадах.

Про це під час пресконференції в Укрінформі, присвяченій старту програми, повідомив заступник міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін.

«1 квітня завершився відбір проєктів у рамках третьої фази Програми відновлення України. Це транш у сумі 100 млн євро, або близько 4,5 млрд грн, виділений Європейським інвестиційним банком. Всього ми отримали 468 заявок від більш як 200 громад на загальну суму 19,6 млрд грн», – сказав Рябикін.

Із поданих заявок було відібрано 131 проєкт, реалізація яких розпочнеться найближчим часом.

За інформацією Мінрозвитку, у поточній фазі Програми відновлення фокус зроблено на ініціативах, які будуть реалізовуватися в громадах за чотирма напрямами:

– енергетична стійкість громад – 37 проєктів на 1,1 млрд грн;

– модернізація інфраструктури водопостачання та водовідведення – 68 проєктів на 2 млрд грн;

– реконструкція медичних закладів – 21 проєкт на 1,1 млрд грн;

– будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб: 5 проєктів на 0,3 млрд грн.

«Найбільше фінансування отримав напрям водопостачання і водовідведення. Ці проєкти складають 42% загальної кількості. Друга частина – це охорона здоров’я, проєкти, які стосуються комплексного ремонту чи облаштування кластерних і надкластерних лікарень, перинатальних центрів. Крім того, це проєкти розподіленої генерації – придбання і встановлення когенераційних установок, котелень на альтернативних видах палива. Тобто все те, що наразі дуже важливо для громад, але через дорогу вартість, як правило, не може бути покрито за рахунок місцевих бюджетів», – наголосив Рябикін.

Так, шляхом встановлення додаткового енергообладнання буде згенеровано майже 81 МВт електро- та теплоенергії. А для внутрішньопереміщених осіб буде збудовано близько 190 квартир.

Заступник міністра підкреслив, що за умовами відбору громада мала запропонувати співфінансування проєкту на рівні щонайменше 23% його вартості, яка зазначена в проєктно-кошторисній документації. Решту буде дофінансовано з державного бюджету.

«Деякі громади могли запропонувати більший відсоток співфінансування, наприклад, Львівська громада для будівництва надкластерної лікарні запропонувала 30% співфінансування, відповідно, 70% вони отримують як субвенцію з державного бюджету», – розповів Рябикін.

Пріоритет при розподілі коштів надавався громадам з прифронтових регіонів. Загалом очікується, що послугами в результаті успішної реалізації проєктів буде охоплено близько 4 млн українців.

На реалізацію ініціатив відведено 18 місяців, відтак, значна їх частина має бути втілена вже протягом поточного року.

«Особливо це стосується когенераційних установок, які точно мають бути встановлені до початку опалювального сезону. Можливо, обмеження по часу є драконівським методом. Але програма відновлення розпочалася ще у 2016 році, на неї залучено вже майже 640 млн євро. Проте досі є проєкти, якість та темпи реалізації яких бажають кращого. Тому ми разом з Європейським інвестиційним банком, з ПРООН намагаємося якомога швидше впровадити ці проєкти в життя», – зауважив Рябикін.

Читайте також: Прифронтові громади отримають ₴2 мільярди для першочергових потреб

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України затвердив рішення, які дозволяють залучити 200 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку для продовження реалізації “Програми відновлення України ІІІ” та на проєкт “Відновлення водопостачання і водовідведення України”.

Фото: НБУ



Джерело

Відбудова

На відбудову спрямували ще ₴200 мільйонів від оренди торговельних площ Ocean Plaza

Published

on



Фонд державного майна перерахував ще понад 200 млн грн від управління націоналізованою часткою ТРЦ Ocean Plaza до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Про це повідомила пресслужба ФДМУ у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«+200 млн грн спрямовано до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії як погашення заборгованості за нарахованими відсотками ТОВ “Інвестиційний союз “Либідь” (власник ТРЦ Ocean Plaza) за кредитним договором, права вимоги за яким згідно з рішенням Апеляційної палати ВАКС від 10.12.2024 були стягнуті в дохід держави», – йдеться у повідомленні.

ФДМУ управляє 66,65% статутного капіталу ТОВ “Інвестиційний союз “Либідь”, який є власником активу у вигляді ТРЦ Ocean Plaza. Нині проходить активна підготовка об’єкта до приватизації.

Раніше на ліквідацію наслідків збройної агресії вже було спрямовано 1,2 млрд грн від оренди торговельних площ ТРЦ. Загалом уже 1,4 млрд грн направлено на погашення заборгованості ТОВ “Інвестиційний союз “Либідь” за цим кредитним договором, і всі ці кошти в результаті перераховані до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Читайте також: На відбудову спрямували ₴1,2 мільярда від оренди Ocean Plaza

Як повідомлялося, 20 березня 2023 року рішенням ВАКС частку у розмірі 66,65% статутного капіталу ТОВ “Інвестиційний союз “Либідь” (ТРЦ Ocean Plaza) було стягнуто в дохід держави. Органом управління частки став ФДМУ. Раніше ця частка належала російському підприємцю Аркадію Ротенбергу.

Фото: oceanplaza.com.ua



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Точицький і міністр культури Італії обговорили підготовку до конференції з відновлення України

Published

on



Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький обговорив зі своїм італійським колегою Алессандро Джулі підготовку до цьогорічної Конференції з питань відновлення України (URC-2025).

Як передає Укрінформ, про це повідомили в МКСК.

Сторони погодилися, що URC-2025 стане ключовим майданчиком для зміцнення міжнародної підтримки відновлення України, зокрема її культурного сектору.

У цьому контексті Точицький наголосив на важливості розвитку двосторонньої співпраці у сфері культури та збереження культурної спадщини як складової загальної стратегії відбудови України після повномасштабного вторгнення РФ.

Він подякував Італії за послідовну підтримку, зокрема за започатковану під час зустрічі міністрів культури країн «Групи семи» в Неаполі у вересні минулого року, а також за ініціативи зі створення міжнародної культурної коаліції.

Читайте також: Точицький обговорив із послом Нідерландів поглиблення культурного діалогу

Окрему вдячність висловив за участь італійської делегації в міжнародній конференції з питань культури в Україні «Співпраця заради стійкості», що відбулася 1 лютого в Ужгороді, а також за підтримку ухваленої за її підсумками декларації.

Джулі зі свого боку підтвердив готовність Італії до подальшої співпраці у сфері культури й наголосив на важливості зміцнення партнерства в контексті відбудови України.

Як повідомлялося, міжнародна конференція з питань відновлення URC2025 пройде в Римі 10-11 липня.

Фото: МКСК



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Для масштабної відбудови України потрібні гарантії безпеки

Published

on



Без надійних гарантій безпеки та посилення протиповітряної оборони неможливо залучити приватні інвестиції для масштабного відновлення України.

Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко під час панельної дискусії у Вашингтоні у межах Весняних зборів МВФ та Світового банку, передає Укрінформ з посиланням на Мінфін.

Захід “Інвестиції у відновлення та реконструкцію України” був присвячений обговоренню викликів та можливостей залучення ресурсів для відбудови України.

За словами Марченка, масштабне відновлення потребує активної участі приватного капіталу та іноземних інвесторів, що можливо лише за умови забезпечення безпеки. Відтак, першочерговим завданням є зміцнення системи протиповітряної оборони та формування дієвих механізмів страхування воєнних ризиків.

Міністр виділив три ключові сфери, які потребують першочергового фінансування: соціальну (включаючи житлове будівництво, освіту, медицину та соціальний захист), інфраструктурну (з акцентом на енергетику, захист об’єктів критичної інфраструктури, транспорт та водопостачання), а також розмінування територій і розбудову мережі укриттів за фінською моделлю.

Зазначається, що на поточний рік Україна вже забезпечила $7,4 мільярда для потреб відновлення. Наразі у співпраці з міжнародними партнерами реалізуються десятки проєктів у сфері відбудови.

Усі учасники дискусії підкреслили необхідність координації зусиль між міжнародними організаціями, урядовими структурами та бізнесом для забезпечення сталого економічного розвитку України в умовах війни.

Читайте також: Агентство відновлення цьогоріч планує відремонтувати 135 мостів

Крім того, на 10-11 липня 2025 року в Римі запланована четверта Міжнародна конференція з питань відновлення України (URC2025), яка слугуватиме майданчиком для узгодження підтримки країни. Паралельно відбудеться чергове засідання Української платформи донорів.

Марченко висловив сподівання, що ці заходи дозволять підписати важливі угоди та залучити додаткові інвестиції для проєктів відбудови.

Як повідомляв Укрінформ, лише у 2025 році потреба на пріоритетне відновлення України становить 17,3 млрд дол. США, з яких тільки $7,4 мільярда вже забезпечені з державного бюджету та підтримки донорів.

Фото: Мінфін



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.