Connect with us

Відбудова

Партнери підтримають постраждалі від війни в Україні громади на £150 мільйонів

Published

on



Мінрозвитку запустило другу фазу донорської програми “Партнерство за сильну Україну” з підтримки постраждалих від російської агресії громад разом із Великою Британією, Естонією, Канадою, Норвегією, Фінляндією, Швейцарією та Швецією.

Відповідний меморандум про взаєморозуміння між Міністерством та міжнародними партнерами щодо реалізації другої фази підписали у вівторок у Києві, передає кореспондент Укрінформу.

Метою програми є посилення стійкості України в умовах російської агресії шляхом надання критично важливої підтримки місцевим громадам у співпраці з українськими державними органами, громадянським суспільством та приватним сектором.

“Це підвищення спроможності регіонів, розиашованих поруч із лінією зіткнення, які щодня стикаються з неймовірними обстрілами, агресією РФ. Це і підвищення спроможностей, громад та регіонів, культурні та освітні заходи, тренінги та відновлення обʼєктів на прифронтових територіях, що напряму дотично до політик нашого Міністерства”, – наголосила перша заступниця міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум.

Друга фаза програми встановить механізм швидкого реагування, зокрема спеціалізовані установи, щоб швидко доставляти необхідні ресурси до найбільш вразливих громад, що межують із лінією фронту або кордоном з РФ. Механізм зосередиться на двух ключових пріоритетах: по-перше, систематична допомога громадам на відстані 30 км від зони активних бойових дій і, по-друге, надання ресурсів для реагування на кризи в будь-якому постраждалому від російської агресії регіоні.

Читайте також: Уряд виділив Агентству відновлення 1,3 мільярда на проєкти відбудови

Програма діятиме до жовтня 2027 року і залучить £150 мільйонів (близько $200 мільйонів). Керування Фондом здійснюється за допомогою трирівневої структури управління – політичного, стратегічного та технічного комітетів. Пріоритетними областями визначені Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська та Чернігівська.

Як повідомляв Укрінформ, нещодавно Президент Володимир Зеленський запевнив, що уряд готовий розглянути програми підтримки для прифронтових регіонів та закликав громади подавати пропозиції.

Фото ілюстративне: developpp.de



Джерело

Відбудова

Уряд спрямував ₴540 мільйонів на відновлення житла у чотирьох регіонах

Published

on



У межах ініціативи HOPE Кабінет міністрів спрямував до громад Запоріжжя, Миколаєва, Харківщини та Київщини 540 млн грн для відновлення багатоквартирних будинків.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 2 липня, передає Укрінформ із посиланням на його промову, опубліковану на Урядовому порталі.

“Завдяки підтримці Світового банку в межах проєкту HOPE активізуємо відновлення житла українців. Спрямовуємо на місця — громадам Запоріжжя, Миколаєва, Ізюма, Бучі та Макарова — 540 млн грн”, — зазначив він.

Читайте також: У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ

Шмигаль уточнив, що ці кошти інвестують у ремонти близько 200 багатоквартирних будинків, які були пошкоджені в результаті бойових дій.

Як повідомляв Укрінформ, Світовий банк готовий розширити ініціативу HOPE в Україні.

Фото: НБУ



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Мерц візьме участь у конференції з відбудови України в Римі

Published

on



У Берліні підтвердили участь канцлера ФРН Фрідріха Мерца в 4-й Міжнародній конференції з питань відновлення України (URC2025).

Візит анонсував 4 липня речник Федерального уряду Штефан Корнеліус, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Речник поінформував, що канцлер виступить на відкритті конференції високого рівня 10 липня, на полях заходу заплановані двосторонні зустрічі.

«На конференції він представить підтримку Німеччиною реформ в Україні та зміцнення української економіки та суспільства для відбудови», – зазначив Корнеліус.

Мета конференції, додав він, полягає в тому, щоб залучити широку міжнародну підтримку відбудови України. Основна увага буде приділена ініціативам щодо фінансування інвестицій, навчання кваліфікованих працівників та зміцнення бізнесу в Україні.

Конференція базуватиметься на результатах минулорічних зустрічей, зокрема в Берліні. Вона має підкреслити важливість відбудови як завдання для суспільства в цілому. Метою є залучення представників уряду, громадянського суспільства, приватного сектору, міжнародних організацій, муніципалітетів тощо, зокрема в регіонах, сказав речник. Окрім того, під час конференції буде обговорюватися не лише реконструкція, а й ситуація в цілому.

Також у конференції візьме участь очільниця Міністерства економічного співробітництва та розвитку ФРН Рім Алабалі Радован. Як зауважила речниця відомства Катаріна Коуфен, люди в Україні, серед яких понад 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб, потребують даху над головою та інфраструктуру, щоб мати змогу продовжувати там жити.

«Багато українців або перебувають на передовій, або втекли за кордон, і існує величезна нестача кваліфікованих працівників. І щоб протидіяти цьому, щоб відбудова дійсно розпочалася, ми створили альянс кваліфікованих працівників. Ми підтримуємо малі та середні підприємства, щоб вони могли підтримувати економіку. Ми підтримуємо енергопостачання в Україні», – розповіла Коуфен.

Вона зазначила, що в Римі не буде оголошено жодних конкретних зобов’язань, але важливим аспектом таких конференцій є пошук партнерів, інших країн, організацій, з якими можна спільно розпочати подальші ініціативи.

Читайте також: Шмигаль та президентка ЄБРР обговорили підготовку до Конференції з відновлення

Як повідомлялось, URC-2025 відбудеться у столиці Італії 10-11 липня. Це буде вже 4-та подібна конференція від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну після конференцій у Лугано (Швейцарія), Лондоні та Берліні.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Зеленський обговорив з королем Данії патронат над постраждалими регіонами України

Published

on



Президент Володимир Зеленський обговорив з королем Данії Фредеріком X патронат над постраждалими регіонами України, співпрацю у військовій медицині, а також проєкти підтримки ветеранів.

Про це Зеленський написав у Телеграмі, передає Укрінформ.

“Дякую Данії й данському народові за підтримку України із самого початку повномасштабної російської агресії, військову та гуманітарну допомогу, розвиток спільного оборонного виробництва та інвестиції в український ОПК. Під час аудієнції в Короля Данії Фредеріка X обговорили патронат над постраждалими регіонами, співпрацю у військовій медицині та проєкти підтримки ветеранів”, – написав Президент.

Він запросив данські компанії долучатися до спільних проєктів із протезування та реабілітації.

Читайте також: «Під час війни це важко»: Зеленський закликав лідерів Європи підтримати Україну на шляху до ЄС

“Цінуємо лідерство данського уряду в коаліції бойової авіації. Розраховуємо на сильні рішення з відкриття переговорних кластерів під час данського головування в Раді ЄС”, – додав глава держави.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський прибув на офіційну церемонію відкриття головування Данії у Раді ЄС в Оргус.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.