Connect with us

Події

Нацбанк випустив монету у формі писанки до Великодня

Published

on


Національний банк України увів в обіг нову пам’ятну монету «Великодня радість. Писанка», яка має форму традиційної української писанки.

Про це повідомляє пресслужба НБУ у Телеграмі, передає Укрінформ.





Пам’ятна монета «Великодня радість. Писанка» виготовлена зі срібла 999 проби, маса дорогоцінного металу в чистоті становить 31,1 г. Монета оздоблена емаллю та локальною позолотою. Її номінал – 10 гривень. Тираж монети – до 15 000 штук.

На реверсі монети зображено традиційну писанку Одеської області, відому як «Сорокопуть» або «Козачі левади». Писанка оздоблена складними орнаментами, кожен з яких має глибокий зміст.

На аверсі монети в центрі композиції розміщено стилізоване дерево життя у формі дуба, яке всіяне 12 писанками із зображеннями давніх символів наших пращурів.

Придбати монету можна буде згодом в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ, а також у банків-дистриб’юторів, перелік яких розміщено на сайті НБУ.

Читайте також: Екскурсії та освячення пасок: Київська лавра анонсувала заходи до Великодня

Як повідомляв Укрінформ, 16 квітня Національний банк України випустив нову пам’ятну монету “Світ мистецтва кутюр’є. Любов Панченко”, присвячену видатній українській художниці-модельєру та шістдесятниці.

Фото: Нацбанк



Джерело

Події

Померла актриса театру Лесі Українки Ізабелла Павлова-Рушковська

Published

on



Пішла з життя заслужена артистка України, колишня акторка Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки Ізабелла Павлова-Рушковська.

Як передає Укрінформ, про це повідомив у Фейсбуці Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки.

“Із глибоким сумом повідомляємо про смерть Ізабелли Павлової. На 97-му році пішла з життя заслужена артистка України Ізабелла Павлова-Рушковська – актриса, яка присвятила себе сцені, зокрема нашому театру”, – йдеться у повідомленні.

Ізабелла Павлова-Рушковська мала унікальний дар: уміла створити точний сценічний малюнок, глибоко й достовірно передавати характери своїх героїв та блискуче працювала у класичних і сучасних постановках.

Навіть у невеликій ролі акторка завжди залишала по собі яскраві враження і захоплення публіки.

Вона була дружиною актора і педагога, народного артиста України Миколи Рушковського.

Читайте також: Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана Попова

За даними “Енциклопедії сучасної України”, серед її ролей у театрі: Ірина («Три сестри» А. Чехова), Марта-Ізабелла («Дерева помирають стоячи» А. Касони), Марина («У пошуках радості» В. Розова), Соня («Дядя Ваня» А. Чехова), Марія Чехова («Насмішкувате моє щастя» Л. Малюгіна), Лілі-Белл («Дивна місіс Севідж» Дж. Патріка), Крильєва («Добряки» Л. Зоріна), Міс Призм («Як важливо бути серйозним» О. Вайлда), Марія Магар («І відлетимо з вітрами» М. Зарудного), Панченко («Кафедра» В. Врублевської), Пані Понайотович, Пані Драга («ОБЕЖ», «Пані міністерша» Б. Нушича).

Як повідомляв Укрінформ, пішла з життя відома актриса українського кіно, зірка Львівського національного драматичного театру імені Марії Заньковецької, народна артистка України Таїсія Литвиненко.



Джерело

Continue Reading

Події

В Україні влітку пройде «Чілдрен Кінофест»

Published

on


Фестиваль мистецтва кіно для молодших дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» відбудеться цьогоріч із 13 до 22 червня.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на офіційній сторінці заходу у Фейсбуці.

Пройде фестиваль у гібридному форматі: у кінотеатрах та онлайн.

Охочі взяти участь у Дитячому кіноконкурсі вже можуть надсилати свої роботи. Заявки приймаються до 16 травня. 

Як повідомлялося, «Чілдрен Кінофест» є наймасштабнішим українським кінофестивалем для дітей. Проводиться щороку. Мета заходу – ознайомити молоду українську аудиторію з найновішими європейськими стрічками та зі світовою кінокласикою.

Читайте також: Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» став найуспішнішим за всю історію незалежної України – продюсерка

Фільм-переможець «Чілдрен Кінофесту» визначається шляхом прямого голосування глядачів: кожен відвідувач отримує бюлетень на вході до кінотеатру та залишає свою оцінку.



Джерело

Continue Reading

Події

Будь-яка вибухова хвиля може зруйнувати мозаїки XI століття у Софійському соборі

Published

on



У світовій практиці не існує засобів, які на 100% могли б захистити Софію Київську від воєнних дій.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив перший заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадим Кириленко.

«Це унікальна пам’ятка XI століття. Тут збереглися понад 240 квадратних метрів мозаїк і понад 3000 квадратних метрів фресок. Будь-яка вибухова хвиля – навіть без прямого влучання – може завдати непоправної шкоди», – зазначив Кириленко.

За його словами, в сучасному світі не існує повністю надійного способу захистити такі пам’ятки від загроз війни. «Ми запросили кращих науковців – українських і закордонних – щоб знайти ефективні засоби захисту. Але на практиці навіть захисні екрани можуть створити ризики: вони занадто важкі, порушують мікроклімат і можуть спричинити осідання ґрунтів», – пояснив він.

Як нагадав заступник директора Національного заповідника «Софія Київська», під час повномасштабної війни заповідник також став гуманітарним хабом. Завдяки співпраці з німецькими партнерами через Софію Київську вже передано допомогу понад 600 музеям та заповідникам України. «Ми надали пакувальні матеріали, генератори, ящики для евакуації», – додав Кириленко.

Він також згадав про символічні події: за 40 днів до початку повномасштабного вторгнення з Софії впав хрест. Його відновлення збіглося з днем визволення Херсона. «Ми просто робили свою роботу, але для багатьох це стало символом», – сказав Кириленко.

«Софія – це надбання всього людства. Саме тому ми постійно інформуємо міжнародну спільноту, запрошуємо журналістів і пояснюємо: її знищення не можна допустити», – підсумував заступник директора Національного заповідника.

Читайте також: У заповіднику «Софія Київська» створили цифровий архів документів

Як повідомлялося, у п’ятницю, 18 квітня, світ вшановує Міжнародний день пам’яток і визначних місць, який покликаний нагадати про важливість збереження культурної спадщини. Для України в умовах війни це не лише символічна дата, а щоденна реальність боротьби за власну історію.

Софія Київська – одна з найцінніших пам’яток України, включена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У складі заповідника «Софія Київська» – понад 20 пам’яток XI–XVIII ст. Серед них – Андріївська церква, Золоті ворота, Кирилівська церква. Частина об’єктів, зокрема Судацька фортеця, залишаються на тимчасово окупованих територіях.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.