Суспільство
Рада розгляне законопроєкт про створення держоргану з контролю якості питної води

Верховна Рада має розглянути та швидко ухвалити законопроєкт про створення окремого державного органу, який здійснюватиме контроль за чистотою води для населення України.
Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у коментарі кореспонденту Укрінформ.
“21 квітня поточного року у парламенті був зареєстрований законопроєкт № 13205. Це і створення окремого органу, і встановлення функцій врегулювання. На мій погляд, це один з інструментів того, як нам винести на рівень парламенту й автоматично уряду питання щодо неякісної води, яку кожного дня споживають мільйони громадян України. Принаймні ми отримаємо державний орган, який повинен здійснювати контрольні функції. Таким чином це поліпшить ситуацію”, – заявив він.
За словами Лубінця, законопроєкт № 13205 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства у сферах господарської діяльності, яка може становити ризик для здоров’я та санітарно-епідемічного благополуччя населення” наразі перебуває на розгляді профільного комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
“Це депутатський законопроєкт. Я дуже сподіваюсь, що народні депутати швидко його приймуть”, — додав омбудсмен.
Згідно з пояснювальною запискою, законопроєктом пропонується внести зміни до Закону “Про систему громадського здоров’я”, уповноваживши центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадського здоров’я та санітарно-епідемічного благополуччя населення, на здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства у сфері громадського здоров’я та санітарно-епідемічного благополуччя населення.
Як повідомляв Укрінформ, Міндовкілля запустило пілотний проєкт з онлайн-моніторингу стану водних ресурсів в режимі реального часу. Перша станція запрацювала у Закарпатській області.
Україна
дитяча письменниця образила дитину з аутизмом

Письменниця Леся Воронина під час презентації дитячої книги Ірен Роздобудько на фестивалі “Книжкова країна” публічно назвала 12-річного хлопця з аутизмом “істотою, яка привертає до себе увагу”.
Про інцидент розповіла в Instagram мама Тимофія Вікторія Кравченко.
“Під час спілкування дуже прикро вразила її реакція на Тимофія, який є дитиною з аутизмом. Тимофій разом з іншими дітьми пішов на зустріч, щоб задавати питання, слухати авторів, бути частиною події. На жаль, у залі пролунала її репліка: “істота, яка привертає до себе увагу”, — написала жінка.
Вона додала, що на ці слова відреагували однокласники. Крім того, класна керівничка пояснила Лесі Вороніній, що хлопець — дитина з аутизмом і має особливості спілкування. На що вона відповіла, що “це і так зрозуміло”. З авторкою намагались зв’язатись представники школи, одна “вона як і під час зустрічі обрала проігнорувати”.
Директорка школи “Скарб” Оксана Андрєєва закликала Лесю Вороніну перепросити.
“Як керівниця школи я не можу промовчати. Бо вірю: жодна дитина – ніколи і ніде – не повинна чути таких слів у свій бік. І особливо на презентації дитячих книжок. Це неприпустимо”, — написала вона.
Сама письменниця також відреагувала на ситуацію. У своєму пості в Facebook вона зазначила, що не знала, що “хлопчик аутист”.
Леся Вороніна розповіла, що почула, як хлопчик активно реагує на виступ авторки, заважаючи їй спілкуватися з іншими учасниками зустрічі. Жінка зробила йому “різке зауваження, пояснюючи, що в такий спосіб він намагається привернути до себе увагу і принизити людину, яка виступає”.
“На жаль, я не знала, що на цій зустрічі присутні кілька дітей з особливими потребами. Нас про це не попередили. Лише, коли вчителька Тимофія сказала: “Це особливий хлопчик!”, я усвідомила, яку неприпустиму помилку зробила, і відповіла: “Розумію, пробачте!”, — додала вона.
Фото: Скріншот
Письменниця зазначила, що їй шкода, що слова образили хлопця, його родину, друзів і “всіх, хто підтримує його на шляху адаптації й розвитку”. Вона також попросила у них вибачення.
На ситуацію також відреагувала Ірен Роздобудько. Вона зазначила, що під час презентації книги Леся Вороніна сиділа збоку і не могла помітити хлопчика з особливими освітніми потребами. Тому зробила йому зауваження. Коли вчителька дала зрозуміти, що це особливий хлопчик, письменниця вибачилась, а зустріч пішла далі.
“Будь ласка, якщо треба вибачитись публічно – це роблю я! Всі камені – будь ласка! – в мене. Це була МОЯ презентація”, — написала Ірен Роздобудько.
Нагадаємо, нещодавно в Україні розгорівся новий ЛГБТ-скандал. Представники ЛГБТ-спільноти планували провести фестиваль квір-кіно Sunny Bunny (“Сонячний зайчик”) в дні головних християнських свят — Страсної п’ятниці та Великодня.
Нещодавно у київському манікюрному салоні майстриня відмовлялася обслуговувати клієнтку українською мовою, оскільки для неї це є “зрадою”. Пізніше жінку звільнили з роботи.
Суспільство
Сирський оголосив про зміни у навчальній програмі військових

Як передає Укрінформ, про це Сирський написав у Фейсбуці.
“Ми збільшили обсяг та зміст навчальної програми з базової загальної військової підготовки (БЗВП), тепер маємо неухильно підвищувати її якість. Зосереджуємо зусилля зокрема на комплектуванні посад інструкторів – як у військових частинах, бойових бригадах, так і в навчальних центрах, а також на фаховій підготовці самих інструкторів та сержантів. Адже професіональний інструктор – це запорука якості підготовки воїна“, – зазначив Сирський.
Крім того, він заслухав доповіді відповідальних посадових осіб, зокрема заступника головнокомандувача ЗС України, бригадного генерала Олега Апостола, який курує напрямок БЗВП.
“У цій царині залишається чимало невирішених питань, вони були проаналізовані під час наради разом із пропозиціями для їх дієвого вирішення. Водночас реалізується багато ефективних проєктів, починаючи з пілотних і масштабуючи їх на всі Збройні Сили”, – додав Сирський.
Він також поінформував, що для армії створюється інформаційно-комунікаційна система “Портал вивчення та впровадження досвіду”, що дозволить систематизувати і поширювати досвід бойових підрозділів, накопичувати матеріали АПД (аналіз проведених дій) тощо. Також впроваджуються зміни у курсах підготовки в стрільбі зі стрілецької зброї та бойових машин, підготовки снайперів.
“Що також важливо, вже модернізовано програму БЗВП в частині тактичної догоспітальної допомоги, а саме особливостей використання турнікетів. Уточнили підхід, збільшили кількість часу для занять за цим модулем. Адже маємо вберегти не лише життя, а й здорові кінцівки наших воїнів”, – наголосив головнокомандувач ЗСУ.
Окрему увагу Сирський приділив реалізації експериментального проєкту із залучення до служби в Збройних Силах громадян віком 18–24 років, зокрема посилюється робота для підвищення мотивації майбутніх молодих контрактників. Також він визначив завдання для посилення груп інструкторів у рамках проєкту.
“Незважаючи на складну оперативну обстановку, посилюємо підготовку, покращуємо якість українського війська. Мета одна – перемога. Слава Україні!”, – підсумував Сирський.
Як повідомляв Укрінформ, у Збройних силах України внесли зміни до програми базової загальної військової підготовки, які стосуються колишньої категорії «обмежено придатних».
Фото: facebook.com/CinCAFofUkraine
Суспільство
Збитки від обстрілу Миколаївської ТЕЦ у лютому склали 536 мільйонів Анонси

Екологи оцінили збитки Миколаєву, які завдали через бойові дії. Внаслідок обстрілу на території Миколаївської ТЕЦ було забруднено значну площу землі, а сума шкоди склала понад 536 мільйонів гривень.
Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.
Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу здійснила оцінку шкоди, завданої засміченням земель внаслідок бойових дій.
16 лютого 2025 року внаслідок влучання ворожих боєприпасів на території ПрАТ “Миколаївська ТЕЦ” було забруднено 15 500 квадратних метрів земельної ділянки. Обсяг утворених відходів становив 120 квадратних метрів.
Загальна сума завданих збитків склала 536 мільйонів гривень.
У ніч на 16 лютого російські війська завдали масованого удару по Миколаєву, що призвело до пошкодження Миколаївської ТЕЦ і виникнення пожежі. Значна кількість мешканців залишилась без опалення. Внаслідок обстрілу електрогенерація ТЕЦ була повністю зруйнована, але комунальні служби оперативно відновили теплопостачання.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що понад сто тисяч людей у Миколаєві залишилися без тепла через атаку “шахеда” на критичну інфраструктуру міста. А мер Миколаєва Олександр Сєнкевич підтвердив, що обстріл Миколаївської ТЕЦ був цілеспрямованим, щоб позбавити місто тепла під час холодів.
Також у Миколаєві провели роботи з очищення Південного Бугу після розливу олії, спричиненого атакою ворожих безпілотників. Для прискорення процесу усунення забруднення спеціалісти використовували сорбент. Резервуар з рослинною олією на території агропідприємства був пошкоджений через падіння уламків російського дрона в ніч на 28 грудня 2024 року. За попередніми оцінками Міндовкілля, екологічні збитки складають 45 мільярдів гривень.
-
Відбудова1 тиждень ago
У Піддубному на Донеччині відновили газопостачання після обстрілу
-
Політика5 днів ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Війна5 днів ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Події5 днів ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить 19-20 квітня 2025 року — відповідь астролога
-
Усі новини1 тиждень ago
дослідник упевнений в існуванні інопланетної бази під водою
-
Усі новини1 тиждень ago
стюардеса показала, що носить під зручною уніформою (відео)
-
Усі новини6 днів ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)