Connect with us

Відбудова

Банки за 11 місяців профінансували відновлення енергетичної інфраструктури на 18 мільярдів

Published

on



Банки за період з 1 червня 2024 року до 28 квітня 2025 року розпочали фінансування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на суму 18 млрд грн.

Про це повідомляє Національний банк України за результатами опитування банків, передає Укрінформ.

За інформацією регулятора, протягом зазначеного періоду банківські установи отримали 4 269 заявок від бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 85 млрд грн та розпочали фінансування таких проєктів (надали кредити та відкрили ліміти) на суму 18 млрд грн.

За даними опитування, обсяг валового портфеля кредитів на енергетичні потреби юридичних осіб з урахуванням погашення станом на кінець квітня становить 11,5 млрд грн.

У квітні банки отримали 183 заявки від бізнесу на суму 1,1 млрд грн, схвалили 67 заявок на суму 192 млн грн та надали 79 кредитів загальним обсягом 1,3 млрд грн.

Загальна профінансована з червня потужність генерації за наданими бізнесу позиками становить понад 680 МВт. Найбільші обсяги коштів виділено на придбання та монтаж газопоршневих когенераційних установок (262 МВт), побудову сонячних електростанцій (227 МВт), купівлю дизельних та бензинових генераторів (128 МВт). Проєкти фінансуються у 21 області країни.

Крім того, упродовж квітня громадянам надано 565 кредитів на енергетичні потреби на суму 105 млн грн, а загалом із червня – 7 364 кредити на 1 млрд грн. Обсяг валового портфеля кредитів фізичним особам на зазначені цілі з урахуванням погашення становить 876 млн грн.

Читайте також: Відновлення енергетики: Нідерланди вже передали Україні 211 вантажів допомоги

Як повідомлялося, за сприяння Національного банку 20 банків з часткою понад 85% чистих активів сектору підписали в червні 2024 року меморандум про готовність фінансувати відновлення енергетики. Базова ставка кредитування відповідно до зазначеного меморандуму – від 13,5% річних.



Джерело

Відбудова

Нідерланди вже передали Україні 211 вантажів допомоги

Published

on


Із лютого 2022 року Нідерланди відправили 211 вантажів із енергетичним обладнання для потреб українських енергетиків.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство енергетики України.

Зазначається, що заступник міністра енергетики України Олександр Павліченко із міністром юстиції і безпеки Нідерландів Девідом ван Вілем та Надзвичайним і Повноважним Послом Нідерландів в Україні Алле Дорхаутом відвідали один із енергооб’єктів, зруйнованих унаслідок російських атак.

“Заступник міністра подякував уряду Нідерландів за вагому підтримку, зокрема за внесок у розмірі 65 млн євро до Фонду підтримки енергетики України та передачу 211 вантажів гуманітарної допомоги з енергетичним обладнанням загальною вагою понад 2 900 тонн”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Норвезький фонд Norfund визначив пріоритетні сфери для інвестицій в Україну

Зазначається, що представники нідерландської делегації ознайомилися з масштабами руйнувань, яких зазнала українська енергосистема, а також з ходом відновлювальних робіт.

Як повідомлялося, із лютого 2022 року Швеція передала Україні 246 вантажів із обладнанням для енергетиків.

Фото: Міненергетики



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Україна представила на виставці у Венеції проєкт про відновлення зруйнованих росіянами будинків

Published

on


Український павільйон на 19-й Міжнародній архітектурній виставці La Biennale di Venezia представив проєкт «DAKH (ДАХ): Vernacular Hardcore», який розповідає про народну архітектуру та сучасні незалежні ініціативи з відновлення домівок, зруйнованих російськими обстрілами.

Про це у Фейсбуці повідомила дружина Президента Олена Зеленська, передає Укрінформ.

У своєму зверненні до учасників виставки вона наголосила, що La Biennale di Venezia є не лише чистим мистецтвом, а й можливістю говорити та бути почутим.

«Ми кажемо «дах над головою», коли маємо на увазі дім, затишок, безпеку. Але саме все це відбирає в нас кожен російський обстріл. Уже понад 300 тисяч домівок українців зруйновані фізично. Ще мільйони осель недоступні для своїх мешканців через окупацію. Втрачає дах над головою також наша освіта й культура: російські бомби знищили вже понад 4 тисячі освітніх закладів, серед яких три університети, 1419 пам’яток культурної спадщини та 2233 об’єкти культурної інфраструктури», – зазначила перша леді.







Зеленська висловила вдячність усім, хто долучився до створення українського павільйону, хто допоміг українцям бути почутими – кураторам, митцям, дипломатам і міністерствам, команді La Biennale di Venezia. Окремо подякувала ЮНЕСКО за постійну увагу до захисту української культурної спадщини, Українському інституту, посольству Великої Британії та партнерам заходу – за підтримку в реалізації проєкту.


Дружина Президента відзначила символічність того, що український павільйон на виставці відкрився за два місяці до запланованої в Римі конференції з відновлення України URC2025.

«Ми глибоко цінуємо внесок італійських експертів, архітекторів, реставраторів і культурних діячів у справу збереження української культурної спадщини. Бо хто, як не Італія – колиска європейської культури, розуміє, як важко, але важливо зберегти цивілізацію та спадок», – підкреслила вона.

Читайте також: В Італії відкрилась «Майстерня з відбудови України»

Як повідомлялося, міжнародна конференція з питань відновлення URC2025 пройде в Римі 10-11 липня.

Фото: facebook.com/olenazelenska



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Голова TUİD: Іноземні проєкти з відбудови України слід реалізувати зараз, а після війни

Published

on



Проєкти із відбудови та реконструкції України із залученням іноземного капіталу слід реалізувати вже зараз, щоби масштабувати набутий досвід після закінчення війни.

Про це сказав у коментарі Укрінформу голова Турецько-української асоціації бізнесменів (TUİD) Бурак Пехліван за результатами конференції з відбудови України, яка пройшла в Женеві 7 травня.

«Заходи з реконструкції та відбудови в Україні слід проводити сьогодні, не чекаючи закінчення війни, щоб підвищити стійкість України, силу української економіки, її самодостатність, піднести моральний дух українців та українського бізнесу. Відбудова України буде найбільшим проєктом у Європі та світі за останні десятиліття, і на нинішньому етапі це можуть бути окремі проєкти, які в майбутньому, зокрема після закінчення війни, можна буде масштабувати, використовуючи вже набутий досвід», – сказав Пехліван.

Читайте також: EU4Reconstruction: у Мінрозвитку презентували нову програму з відбудови

За його словами, особливо ефективною є тристороння співпраця між країнами, зокрема у форматі «Україна – Туреччина – треті країни».

«Попри війну та її виклики турецький бізнес продовжує інвестувати та працювати в Україні. Ми готові і ділитися досвідом, і брати участь у проєктах тих країн, які наразі не готові до безпосередньої присутності в Україні через безпекові ризики. Ми вже маємо позитивні результати та перспективи у співпраці з компаніями з Японії, Фінляндії, Швеції, Австрії, Чехії, а тепер і Швейцарії. Ми дуже активні в пошуку партнерів, радо ділимося своїм досвідом та знаннями щодо ведення бізнесу та реалізації проєктів в Україні», – додав Пехліван.

Голова TUİD вважає, що іноземний бізнес та інвестори мають працювати так, ніби війна має закінчитися вже завтра, та вживати запобіжних заходів так, ніби вона триватиме довго. Тим, хто остерігається безпекових ризиків через війну Росії проти України, радить починати діяльність з реконструкції та будівництва у відносно безпечних регіонах та пріоритетних секторах.

Читайте також: Італія виділить понад €60 мільйонів на відбудову Одещини

Як повідомляв Укрінформ, у Женеві 7 травня відбулася швейцарсько-турецька конференція з відбудови України, на якій ішлося про спільне інвестування країн та розвиток співпраці для реалізації проєктів в Україні.

Фото з архіву Бурака Пехлівана



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.