Connect with us

Відбудова

Банки за 11 місяців профінансували відновлення енергетичної інфраструктури на 18 мільярдів

Published

on



Банки за період з 1 червня 2024 року до 28 квітня 2025 року розпочали фінансування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на суму 18 млрд грн.

Про це повідомляє Національний банк України за результатами опитування банків, передає Укрінформ.

За інформацією регулятора, протягом зазначеного періоду банківські установи отримали 4 269 заявок від бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 85 млрд грн та розпочали фінансування таких проєктів (надали кредити та відкрили ліміти) на суму 18 млрд грн.

За даними опитування, обсяг валового портфеля кредитів на енергетичні потреби юридичних осіб з урахуванням погашення станом на кінець квітня становить 11,5 млрд грн.

У квітні банки отримали 183 заявки від бізнесу на суму 1,1 млрд грн, схвалили 67 заявок на суму 192 млн грн та надали 79 кредитів загальним обсягом 1,3 млрд грн.

Загальна профінансована з червня потужність генерації за наданими бізнесу позиками становить понад 680 МВт. Найбільші обсяги коштів виділено на придбання та монтаж газопоршневих когенераційних установок (262 МВт), побудову сонячних електростанцій (227 МВт), купівлю дизельних та бензинових генераторів (128 МВт). Проєкти фінансуються у 21 області країни.

Крім того, упродовж квітня громадянам надано 565 кредитів на енергетичні потреби на суму 105 млн грн, а загалом із червня – 7 364 кредити на 1 млрд грн. Обсяг валового портфеля кредитів фізичним особам на зазначені цілі з урахуванням погашення становить 876 млн грн.

Читайте також: Відновлення енергетики: Нідерланди вже передали Україні 211 вантажів допомоги

Як повідомлялося, за сприяння Національного банку 20 банків з часткою понад 85% чистих активів сектору підписали в червні 2024 року меморандум про готовність фінансувати відновлення енергетики. Базова ставка кредитування відповідно до зазначеного меморандуму – від 13,5% річних.



Джерело

Відбудова

на Харківщині придбали вже понад 2700 квартир і будинків

Published

on



На Харківщині за державною програмою «єВідновлення» придбали 2 746 квартир і будинків на понад 4,8 млрд грн.

Про це у Телеграмі повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, передає Укрінформ.

«2746 квартир і будинків придбали жителі Харківщини за державною програмою «єВідновлення». Вартість придбаного житла — понад 4,8 мільярда гривень», – написав Синєгубов.

За його словами, житловими сертифікатами скористалися 4 080 отримувачів компенсації за зруйноване житло з Харківської області. Більшість із них придбали житло у Харкові, Ізюмській та Балаклійській громадах, решта – на території Київської, Львівської, Дніпропетровської, Полтавської, Закарпатської та інших областей.

Для ремонту житла у межах держпрограми 34 669 людей отримали понад 3,5 млрд грн компенсацій.

Читайте також: На деокупованій Херсонщині за програмою «єВідновлення» нарахували майже ₴2,8 мільярда

Загалом станом на зараз у 37 громадах області сформовано понад 7 тисяч сертифікатів на більш ніж 9,3 мільярда гривень.

Як повідомлялось, в Україні у межах програми «єВідновлення» майже 97 тисяч родин отримали допомогу на відновлення пошкодженого майна, ще майже 20 тисячам сімей виплатили компенсацію для придбання нового житла замість зруйнованого.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

BlackRock припинила пошук інвесторів для фонду відновлення України після перемоги Трампа

Published

on



Американська компанія BlackRock Inc. на початку цього року припинила пошук інвесторів для підтримки багатомільярдного фонду відновлення України після перемоги Дональда Трампа на виборах президента і зміни ставлення нової адміністрації до України.

Про це Bloomberg повідомили анонімні джерела, обізнані з перемовинами, передає Укрінформ. 

За словами джерел, фонд, який мав бути представлений на Конференції з відновлення України в Римі наступного тижня, був близький до отримання початкової підтримки від організацій, які підтримуються урядами Німеччини, Італії та Польщі. Однак у січні BlackRock вирішив призупинити переговори з інституційними інвесторами через відсутність інтересу на тлі зростаючої невизначеності щодо майбутнього України.

Трамп проводив свою передвиборчу кампанію, обіцяючи негайно закінчити війну в Україні. З моменту інавгурації на початку року президент США конфліктував з президентом України Володимиром Зеленським і кремлівським диктатором Володимиром Путіним і висував суперечливі пропозиції щодо подальших кроків, водночас натякаючи на припинення військової підтримки України з боку США.

У грудні уряд США був помітно відсутній серед спонсорів фонду.

Торік Філіп Хільдебранд, віцеголова BlackRock, заявив, що Фонд розвитку України був на шляху до залучення щонайменше 500 мільйонів доларів від країн, банків розвитку та інших грантодавців, а також 2 мільярдів доларів від приватних інвесторів. Тоді ж Гільдебранд заявив, що це може об’єднати консорціум інвесторів, які могли б профінансувати щонайменше 15 мільярдів доларів на реконструкцію України. Загальна вартість відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії була оцінена Світовим банком та іншими організаціями в лютому в понад 500 мільярдів доларів.

Представник BlackRock заявив, що компанія завершила свою безкоштовну консультаційну роботу щодо Фонду розвитку України в 2024 році і на сьогодні не бере участі в «жодних активних мандатах» з українським урядом. «Єдині розмови, які впливають на наше прийняття рішень — це розмови з нашими клієнтами», — додав представник.

Читайте також: BlackRock закликала західні компанії переглянути зв’язки з Китаєм через його підтримку РФ

За словами деяких джерел, BlackRock мала намір оголосити про створення фонду в Італії під час Конференції з відновлення України 10-11 липня, на яку мають прибути прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні та Володимир Зеленський, хоча графік проведення конференції ніколи не оприлюднювався. Франція працює над пропозицією щодо фонду, який замінить скасовану ініціативу BlackRock, але не зрозуміло, наскільки ефективним буде новий план без підтримки США, повідомили джерела.

Як повідомляв Укрінформ, у 2022 році Мінекономіки України підписало з інвестиційною компанією BlackRock меморандум про взаєморозуміння; компанія надасть консультації та сприятиме створенню платформи для залучення приватного капіталу до відновлення України.

До того Президент Володимир Зеленський обговорив із головою найбільшої у світі інвестиційної компанії BlackRock Ларрі Фінком можливості залучення державних і приватних інвестицій в Україну.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Мінімальну зарплату будівельникам, які працюють на обʼєктах відновлення, підвищили удвічі

Published

on



Будівельникам, які працюють на обʼєктах відновлення,  підвищили мінімальну зарплату вдвічі.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

За його словами, у суботу, 5 липня, у Бородянці разом із Профспілкою будівельників України була підписана нова галузева угода. Це ключовий документ, який визначає умови для людей, які щодня працюють на будівництві обʼєктів відновлення.

Угода укладена на 2025–2027 роки і є обов’язковою для підприємств, установ та організацій, які працюють у сфері будівництва і виробництва будматеріалів. На її основі мають бути укладені або оновлені колективні договори, зазначив Кулеба.

Згідно з документом, встановлений новий гарантований розмір тарифної ставки для працівників – 401% прожиткового мінімуму.

Читайте також: У МОЗ пояснили, чому відновлення Охматдиту триває вже майже рік

“Тобто мінімальна зарплата тепер – 12142 гривні. Попередній рівень був 231%, або 6995 гривень”, – пояснив віцепрем’єр.

Як повідомив Кулеба, угода також включає положення щодо безпеки праці, кваліфікаційних вимог, організації виробничих процесів, правового захисту працівників. Передбачені конкретні інструменти легалізації зайнятості, професійного навчання, контролю за виконання договірних зобовʼязань.

У підготовці документа брали участь команда Міністерства розвитку громад та територій України, профспілкові організації, підрядники, виробники будівельних матеріалів, представники галузевих об’єднань, експерти, наукове середовище, зазначив Кулеба.

Він висловив вдячність “за діалог та спільну позицію, адже це це підтвердження нашої спільної відповідальності перед людьми. Перед тими, хто власними руками відновлює школи, лікарні, житло, критичну інфраструктуру”.

Як зауважив віцепрем’єр, будівельна галузь сьогодні є однією з ключових у процесі відновлення. Вона визначає темпи, масштаби і якість робіт, які відбуваються по всій країні, і сьогодні важливо закладати не лише інфраструктурну основу, а й справедливі правила для тих, хто працює на майданчиках.

Особливо цінно, наголосив він, що “підписання відбулося в Бородянці – місці, яке стало символом незламності й сьогодні вже стає прикладом справжнього відновлення”.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів запустив експериментальний проєкт зі створення фонду муніципального орендного житла.

Фото: Олексій Кулеба, ФБ



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.