Україна
ТЦК — у Львові працівники військкомату побили ветерана війни

У Львові представники місцевого ТЦК викрали та побили ветерана війни, 24-річного Андрія Баглая. Водночас у ТЦК заявили, що проведуть розслідування даного інциденту.
Відео з розповіддю ветерана війни розмістив один з львівських пабліків.
На кадрах помітно чоловіка, який назвав себе Андрієм Баглаєм. За словами чоловіка, в ніч на 17 травня 2025 року, близько 23:30, він йшов на вулиці Кульпарківській, коли під’їхав мікроавтобус, із якого вискочило п’ятеро осіб у формі та напали на чоловіка.
Він каже, що чоловіки вдарили його зі спини, не пред’явили жодних документів і силоміць заштовхали в транспорт. Далі, за словами Баглая, його били по голові, а також возили вулицями Львова протягом години. Лише через певний час у чоловіка запитали анкетні дані, повернули телефон, а потім — викинули з автобуса на одній з вулиць міста.
Сам ветеран каже, що має третю групу інвалідності та був звільнений зі служби за станом здоров’я. На відео чоловік заявляє, що він отримав гематоми, а також зафіксував на відео номерні знаки транспорту, де його тримали протягом години.
Якою була реакція ТЦК
Згодом Львівський обласний ТЦК та СП повідомив, що їм стало відомо про відеозапис з нацгвардійцем, який став “предметом суспільного обговорення”.
“Наразі проводиться перевірка, з’ясовуються обставили інциденту. Перевіряємо хто саме із військовослужбовців РТЦК та СП Львівської області причетні до вищезгаданого епізоду”, — йдеться у повідомленні.
Реакція ТЦК на інцидент з ветераном у Львові (скриншот з Facebook)
У Львівському обласному ТЦК додали, що в разі підтвердження неправомірних дій військовослужбовців, винні понесуть відповідальність згідно із законом.
“Ми зацікавлені у якомога швидшому з’ясуванні усіх подробиць”, — йдеться в коментарі обласного центру комплектування.
Раніше повідомлялося, що жителька Світловодська звинуватила ТЦК у побитті її батька. За її словами, співробітники центру комплектування побили чоловіка та намагалися посадити до “буса” попри його непридатність
Згодом стало відомо, що харків’янин загинув, вистрибнувши з вікна ТЦК. Водночас рідні загиблого переконані, що чоловік міг загинути від рук працівників центру комплектування.
Україна
в ЗСУ відповіли Безуглій, яка звинуватила Тополю у «фейковій» службі

Військовослужбовці висловилися на захист лідера гурту “Антитіла” та колишнього добровольця Сил територіальної оборони Збройних Сил України Тараса Тополі, якого народна депутатка Мар’яна Безугла розкритикувала через, за її словами, “фейкову” мобілізацію.
Заступник командира 241-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ та очільник ГО “Ветерани 241” Олексій Фандецький на своїй сторінці у Facebook розповів, що зустрічав Тараса Тополю під час боїв у Харківській області влітку 2022 року. Музикант, за його словами, займався медичною евакуацією.
Військовослужбовець після звинувачень Безуглої виступив на захист Тополі
Фото: скриншот
“В червні 2022 року я брав участь в боях за Дементіївку Харківської області. Це було справжнє пекло. Хто був, не дасть збрехати. Тарас Тополя і хлопці з “Антитіла” були на медеваці”, — написав військовослужбовець.
За його словами, учасники гурту врятували багато життів.
“До совісті пані Мар’яни не закликаю. Висновки кожен зробить сам”, — зазначив Олексій Фандецький.
У коментарях під дописом Мар’яни Безуглої у Facebook також висловився користувач Олександр Довгий, у профілі якого зазначено, що він є солдатом Збройних сил України. Він також розповів, що служив із Тополею у 2022 році, та музикант допомагав йому вивозити з-під обстрілів поранених.
“Завдяки його рішучим діям тоді було врятовано не одне життя. І якщо така служба для когось виглядає “фейковою”, то хай це буде на совісті того, хто таке пише”, — написав Олександр.
Військовий у коментарях до допису Безуглої розповів про службу з Тополею
Фото: скриншот
Безугла назвала “кармою” руйнування квартири Тополі
Росіяни зруйнували квартиру лідера гурту “Антитіла” Тараса Тополі та його дружини, співачки Олени Тополі під час масованої атаки на Київ 23 червня. Музикант показав у соцмережах світлини розтрощеного житла, а Олена поділилася відео, знятим у перші хвилини після обстрілу.
Народна депутатка Безугла звинуватила Тополю, який залишився без квартири, в “мобілізації для картинки” та назвала замовною його пісню “Фортеця Бахмут”.
“Справжній російський шахед, ракета, яка не вибирає, чи ти “порішав” в університеті, щоб не мобілізуватись, чи ти VIP із фейковою службою. “Карма”, — написала парламентарка.
Нардепка Безугла заявила, що музикант Тополя “мобілізувався для картинки”
Фото: скріншот з Telegram Мар’яни Безуглої
Тарас Тополя добровільно мобілізувався у 2022 році
ЛІдер гурту “Антитіла” Тарас Тополя добровільно долучився до 130-го батальйону ТрО Києва та виконував завдання на півночі Харківської області як бойовий медик протягом семи місяців.
У вересні 2024 року Тополя спростував чутки про демобілізацію. Музикант заявив, що він і його колеги по гурту лише “виведені з розпорядження”, та продовжують служити у важливому підрозділі Сил оборони України. У жовтні 2024 року Тарас Тополя розповів, що після виведення з бойового підрозділу обійняв посаду речника молодіжної ради при Президентові України.
Раніше Безугла називала “кармою” загибель студента
Після атаки на Київ 17 червня Безугла назвала загибель студента Дмитра Ісаєнка під завалами будинку у Києві “кармою” та звинуватила його в ухиленні від військової служби. Одразу після цього вона висловила співчуття родичам і близьким загиблого, та наголосила, що стоїть “на боці сотень тисяч військових”.
Заява депутатки Безуглої викликала суспільний резонанс. Ведуча Маша Єфросиніна, співак Melovin, інтерв’юерка Раміна Есхакзай засудили допис нардепки, а військовослужбовець та ветеран Олег Симороз зазначив, що вона не має права говорити від імені військових.
Україна
Що робити, якщо зупинили працівники ТЦК та поліція: пояснення адвоката

Чоловіків в Україні можуть зупиняти для перевірки військово-облікових документів. У такому випадку варто знати, які дії поліцейських та співробітників ТЦК є правомірними.
Про це пише РБК-Україна.
Зупинили ТЦК: що робити
Адвокат Данило Трясов радить бути готовим до того, що можуть зупинити представники ТЦК. В ідеалі варто мати заздалегідь укладений договір із адвокатом про надання правової допомоги та чіткий алгоритм дій на випадок зупинки.
“Не панікуйте. Це найголовніше. Якщо ви маєте домовленість з адвокатом, телефонуйте йому одразу”, — наголошує Трясов.
Поліція діє на підставі частини 2 статті 32 Закону “Про Національну поліцію”. У період воєнного стану поліцейський може вимагати у чоловіків віком 18-60 років пред’явити військово-облікові документи разом із документом, що посвідчує особу.
Однак може трапитись по-іншому: поліцейський може зупинити авто, а далі підійдуть представники ТЦК і почнуть вимагати документи. Трясов зазначає, що такі дії — незаконні.
“Співробітники ТЦК не мають самостійного права перевіряти документи. Це може відбуватись лише в присутності поліцейського, який має законне право на перевірку”, — зазначає юрист.
Також варто вимагати, щоб усі дії поліції та ТЦК фіксували на боді-камери. Це дозволить надалі оскаржити неправомірні дії.
Зокрема, буває, що представники ТЦК заявляють, що людина в розшуку, тому вони проводять затримання. Адвокат наголошує, що це — маніпуляція. Про це свідчать кілька пунктів:
- поняття “розшук” є лише в Кримінальному процесуальному кодексі (ст. 281 КПК);
- особа в розшуку — це підозрюваний, який не з’являється до слідчого;
- працівники ТЦК не мають законного права оголошувати людину в розшук;
- а “електронний кабінет Резерв+” не закріплений законодавчо.
У такій ситуації можна:
- вимагати надання ухвали суду про оголошення у розшук;
- запитати, в рамках якого кримінального провадження ви в розшуку та який маєте процесуальний статус;
- якщо відповіді немає — треба наголосити, що поліція порушує ваші конституційні права.
Що робити, якщо затримують ТЦК
У разі силового затримання без складання протоколу:
- телефонуйте адвокату;
- заявляйте усне клопотання про правову допомогу;
- дзвоніть на 102 — викликайте слідчо-оперативну групу;
- повідомте, що телефонуєте в ДБР для подання заяви про перевищення повноважень;
- також можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Поліція не має права доставляти до ТЦК без складання протоколу про адміністративне затримання.
“Лише після складання такого протоколу поліція може передати вас ТЦК. А вже ТЦК складає інший документ — протокол про вчинення адміністративного правопорушення”, — пояснює адвокат.
Після цього керівник ТЦК вирішує, чи накладати на вас штраф. А цю постанову можна оскаржити в суді.
Нагадаємо, військовий блогер Олександр Карпюк заявив, що свавілля в ТЦК є, але іншої системи не дано. Він також пояснив, хто і чому працює проти військкоматів.
Фокус також писав, що 7 червня колишній бойовий медик з Хмельницької області Роман Замрій з позивним “Йода” обурився силовими методами мобілізації в Україні. За його словами, 4 червня на блокпосту в Чернівецькій області його викрали співробітники територіального центру комплектування та соціальної підтримки, забрали в нього телефон і тримали в підвалі три дні.
Україна
на Київщині від уламків «Шахеда» загинула лелека (відео)

В одному з сіл Київщини під час обстрілу загинула мама-чорногузиха, котра своїми крильми прикрила дитинчат. Місцеві вирішили, що згорьований голова родини пташенят не прогодує. Тож забрали їх додому, аби виходити і відпустити восени у вирій. А вже за кілька днів дізналися: у бусола — нова дружина.
Про це повідомляє ТСН.
Світлана жартома називає своїх підопічних птеродактелями — лелеченята весело клекочуть, щойно чують її голос. Вона забрала їх після того, як у її селі на Київщині збили російський дрон. Постраждали хати, а також єдине лелече гніздо: мама-пташка загинула, прикривши пташенят крилами.
Про той ранок розповідає сусід Володимир Іванович. Вибухом вибило вікна й двері, стіни потріскалися — дрон був начинений металевими кульками. Коли місцеві прибігли до гнізда, побачили, що самка загинула, а пташенята вижили. Їхній тато — Кльопа — впав у розпач. Селяни сумнівалися, що він зможе сам виходити малюків, тож Світлана з подругою Іриною взяли їх до себе.
Світлана давно рятує тварин — має десятки котів і собак, білченят, їжаків, навіть козу-переселенку. Лелеченята їдять рибу, субпродукти та приймають вітаміни. А невдовзі стало відомо: Кльопа більше не сам — завів нову пару. За неї довелося поборотися з іншим чорногузом. Тепер нова самка сидить у гнізді й готується до материнства.
Все село спостерігало за цією історією, але не осуджує Кльопу — інстинкти сильніші за смуток. А Світлана тим часом облаштовує тренувальну базу для лелеченят. Вона сподівається, що Кльопа впізнає їх за голосом і восени всі разом полетять у вирій. Якщо ж ні — птахи залишаться жити в спеціально збудованому лелечому гуртожитку.
Сюжет про лелек розпочинається з 21:44:
Нагадаємо, українські військові на Торецькому напрямку побачили пташине гніздо з кинутих FPV-дронами кабелів. Птахи поєднали натуральні та штучні матеріали.
Фокус також раніше писав, що у Чернігові поблизу історичного району Ялівщина місцеві випадково натрапили на невідомого тутешній місцевості птаха. Згодом виявилося, що це — рідкісний хижий птах, який зміг втекти із зоологічного центру в Фінляндії аж до терен України.
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Усі новини1 тиждень ago
Нові батареї служитимуть удвічі довше за літій-іонні: як вдалося цього домогтися
-
Війна1 тиждень ago
Українське військо у 2025 році
-
Події1 тиждень ago
На фестивалі «Миколайчук OPEN» відбулася премʼєра фільму «Троє»