Суспільство
Зеленський підписав закон, що посилює відповідальність Росії за депортацію дітей

Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Кримінального кодексу України, що посилюють відповідальність Росії за викрадення українських дітей.
Про це у Фейсбуці повідомила заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк, передає Укрінформ.
«Дуже символічно, що у День української державності Президент України підписав Закон мого авторства про внесення змін до Кримінального кодексу щодо встановлення відповідальності: за незаконне переміщення і депортацію українських дітей, невиправдану затримку репатріації дитини, вербування та використання дитини у військових цілях представником іноземної держави», – розповіла Кондратюк.
Вона акцентувала, що йдеться про країну-агресора Росію та її злочини проти українських дітей.
«Тепер вони виокремлені в нашому законодавстві. По кожному з них передбачена кримінальна відповідальність від 8 до 12 років позбавлення волі», – уточнила віцеспікерка.
На її думку, закон 4499-IX полегшить роботу слідчих, а також він – про справедливість та невідворотне покарання.
«Це про подальші можливості розширення українських та міжнародних санкцій проти російських чиновників та інших осіб, які аргументовано фігуруватимуть у провадженнях за цими статтями ККУ», – підсумувала Кондратюк.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила Закон про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за незаконне переміщення, депортацію, невиправдану затримку репатріації дитини, вербування та використання дитини у військових цілях представником іноземної держави 17 червня.
Фото: ОП
Суспільство
Справа про депортацію українських дітей із Херсона пішла до суду, серед фігурантів

Офіс Генерального прокурора передав до суду справу депортації Російською Федерацією українських дітей з тимчасово окупованого Херсона. Серед обвинувачених – підсанкційні депутат Держдуми РФ та російські посадовці.
Як передає Укрінформ, про це повідомив Офіс генпрокурора.
У межах документування цинічного воєнного злочину ОГП та Служба безпеки України встановили обставини, детальний маршрут та всіх причетних до депортації двох малолітніх дітей з України до РФ, а також примусового переміщення ще 46 дітей на тимчасово окуповану територію Кримського півострова. Йдеться про статусних дітей, які виховувалися у Херсонському обласному будинку дитини.
Серед організаторів і виконавців злочину – депутат Державної думи Федеральних зборів РФ, призначені російською владою «міністр охорони здоров’я АР Крим» та його заступник, керівник «департамента охорони здоров’я окупованої Херсонської області» та в.о. головного лікаря «Херсонського обласного будинку дитини».
За вчинення воєнних злочинів проти українських дітей вони перебувають під санкціями в Україні.
Наразі обвинувальний акт стосовно зазначених осіб ювенальні прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду. Раніше у цій справі було передано матеріали щодо ще двох фігуранток, наближених до президента Росії – депутата Держдуми Федеральних зборів РФ, яка є довіреною особою лідера партії «Справедлива Росія», а також дружини лідера цієї партії.
«У межах досудового розслідування встановлено, що наприкінці серпня 2022 року депутатка Держдуми РФ та її спільниця під виглядом офіційного візиту прибули до тимчасово окупованого Херсона. Спільно з керівником окупаційного «Департамента охорони здоров’я» та директоркою будинку дитини вони оглянули вихованців і організували депортацію двох дітей — дівчинки 11 місяців та майже дворічного хлопчика. Із них лише дівчинка була позбавлена батьківського піклування, хлопчик перебував у закладі тимчасово – через складні життєві обставини в родині», – ідеться у повідомленні.
Для безперешкодного вивезення цих двох дітей на територію Росії місцеві посадовці підготували документи, де вказали, що супроводжуючими є зазначені громадянки РФ.
Хлопчика та дівчинку незаконно вивезли до Москви під приводом проходження додаткового обстеження і лікування, хоча, як встановлено слідством, за станом здоров’я вони цього не потребували. А отже – для їх депортації в Росію не було об’єктивних причин.
За інформацією слідства, українським дітям видали свідоцтво про народження російського зразка. Надалі лідер партії «Справедлива Росія» та його дружина удочерили одну дитину та змінили їй персональні дані, окрім дати народження. Місце знаходження хлопчика наразі невідомо – після депортації його через психологічні вади розвитку віддали до російських органів опіки.
Крім того, у жовтні 2022 року з Херсонського обласного будинку дитини вивезли ще 46 дітей віком від народження до 5 років. Для цього «міністр охорони здоров’я АР Крим» та його заступник приїхали до захопленого міста і організували два автобуси з літерою Z та 11 машин екстреної медичної допомоги.
У супроводі російських військових також прибув депутат Держдуми федеральних зборів РФ, який почав керувати процесом розміщення дітей в автобуси.
Фігуранти особисто супроводжували їх перевезення до дитячого закладу «Ялинка», яке підконтрольне «міністерству охорони здоров’я АР Крим».
Пізніше до закладу приїхала Уповноважена президента РФ з прав дитини дитини і зазначила, що її офіс допоможе влаштувати дітей у російські прийомні сім’ї. Профілі деяких дітей з’явилися на сайті уряду московської області з питань усиновлення на «usynovite.mosreg.ru».
Дії обвинувачених кваліфіковано за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України – порушення законів та звичаїв війни.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Кримінального кодексу України, що посилює відповідальність Росії за викрадення українських дітей.
Фото ілюстративне: Freepik/jcomp
Суспільство
Через обстріли на Херсонщині постраждало 8 цивільних осіб Анонси

Восьмеро мирних мешканців постраждало на Херсонщині через ворожу атаку.
Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
Минулої доби під ворожим дроновим терором та артилерійськими обстрілами перебували: Херсон, Садове, Антонівка, Незламне, Кізомис, Чорнобаївка, Черешеньки, Велетенське, Комишани, Білозерка, Станіслав, Благодатне, Олександрівка, Приозерне, Софіївка, Широка Балка, Микільське, Придніпровське, Знам’янка, Новодмитрівка, Клапая, Ромашкове, Берегове, Берислав, Осокорівка, Новорайськ, Костирка, Сагайдачне, Дудчани, Золота Балка, Гаврилівка, Зарічне, Іванівка, Козацьке, Львове, Милове, Понятівка та Токарівка.
За даними ОВА, під час нічної дронової атаки ППО збила над територією Херсонщини один БпЛА типу “Shahed-131/136”. Війська РФ пошкодили дві багатоповерхівки та 10 приватних будинків.
“Через російську агресію 8 людей дістали поранення”, — йдеться в повідомленні.
Окупанти понівечили господарську споруди, гараж та приватні автомобілі. Били по критичній, соціальній інфраструктурі та житлових кварталах.
Також раніше в нас вийшла публікація про те, що правоохоронці затримали в Херсоні агента фсб, який коригував вогонь російської артилерії. Йому загрожує довічне ув’язнення за державну зраду в умовах воєнного стану.
До його основних завдань входив пошук і передача координат тимчасових баз Сил оборони та об’єктів енергетики. Також агент відстежував місця ворожих обстрілів, їхні наслідки та доповідав про це російським спецслужбам.
Під час обшуку у зловмисника вилучили два ноутбуки та шість телефонів з сім-картами різних операторів, якими він користувався для створення фейкових аккаунтів, щоб приховати співпрацю з ворогом.
Олександра Горст
Суспільство
Житель Одещини за 2 тис. доларів допомагав ухилянтам дістатися Придністров’я через лісосмуги та обхідні стежки

Співробітники внутрішньої безпеки Держприкордонслужби спільно з правоохоронцями зупинили спробу незаконного перетину кордону на півдні Одеської області. Місцевий житель організував канал переправлення чоловіків призовного віку до невизнаного Придністров’я, передає Бессарабія.UA з посиланням на Південне регіональне управління Держприкордонслужби України.
За даними слідства, ділок через месенджери та особисті зв’язки підшукував клієнтів, охочих покинути Україну, порушуючи закон. Вартість «туристичного маршруту» — 2 тисячі доларів США. 300 доларів одесит брав як завдаток, решту мав отримати безпосередньо перед спробою перетину кордону.
Шлях до кордону пролягав з Одеси електричкою, далі — на таксі до прикордонного села, а останній відрізок зловмисник разом із клієнтом долали пішки — через лісосмуги та обхідні стежки.
Правоохоронці затримали організатора та одного з «туристів» під час спроби перетину державного кордону поза офіційними пунктами пропуску.
Наразі зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон). Йому обрано запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення застави.
Операція проводилася за силової підтримки спецпідрозділу «ДОЗОР» та співробітників Національної поліції під процесуальним керівництвом Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.
Частичное или полное использование материалов разрешается только при условии прямой и открытой для поисковых систем гиперссылки на сайт Бессарабія.UA. Гиперссылка должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала и вести непосредственно на цитируемый материал. Гиперссылка обязательна вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Использование фотографий и видео разрешается при условии указания источника Бессарабія.UA. Если на фотографии присутствует вотермарк сайта, их сохранение при использовании фотографий обязательно
-
Усі новини1 тиждень ago
астронавт NASA з орбіти зробила знімок дивної червоної блискавки (фото)
-
Війна7 днів ago
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed
-
Усі новини1 тиждень ago
що залишилося від аквапарку Formosa Fun Coast на Тайвані — фото
-
Політика7 днів ago
Зеленський зустрівся із Келлогом у Римі
-
Україна1 тиждень ago
Жіночі вагони – Укрзалізниця запускає три потяги
-
Політика1 тиждень ago
про розмову Зеленського і Трампа: Обидва президенти усвідомлюють біль втрати молоді
-
Політика1 тиждень ago
Трамп заявив, що надає «багато» допомоги Україні
-
Відбудова7 днів ago
Польщу на конференції з відновлення України представлятимуть шестеро міністрів