Connect with us

Політика

Єрмак провів низку розмов з міжнародними партнерами України

Published

on


Керівник ОП Андрій Єрмак провів низку зустрічей і консультацій з іноземними партнерами щодо актуальних питань безпеки, реформ, мирного процесу, а також координації відносин, зокрема у сфері військової співпраці.

Про це повідомляє Офіс Президента, передає Укрінформ.

Зокрема, відбулися зустрічі з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс і послом Федеративної Республіки Німеччина Мартіном Єгером.

Також очільник ОП провів телефонну розмову з радником прем’єр-міністра Великої Британії з питань національної безпеки Джонатаном Пауеллом, заступником дипломатичного радника голови Ради міністрів Італії Пʼєтро Каріні, радником президента Франції з питань континентальної Європи та Туреччини Бертраном Бюшвальтером і помічником з питань України радника з питань національної безпеки Німеччини Еленою Зігманн.

Єрмак поінформував співрозмовників про результати зустрічі української та російської делегацій у Стамбулі. Ключовим результатом переговорів стало досягнення попередніх домовленостей стосовно обміну щонайменше 1200 військовополонених з кожного боку. Крім того, наша країна наголосила на пропозиції щодо проведення зустрічі лідерів України та Росії за участю президентів США й Туреччини до кінця серпня.

«Керівник Офісу Глави держави зазначив, що Україна продовжує займати конструктивну позицію щодо досягнення сталого та справедливого миру. Співрозмовники підтвердили готовність і надалі підтримувати тісний діалог і координувати зусилля в процесі переговорів із російською стороною», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Сибіга назвав сім пріоритетів дипломатії сили

Єрмак також поінформував партнерів про роботу, що триває над законодавчими ініціативами, спрямованими на підвищення ефективності та незалежності антикорупційних інституцій. Зазначалося, що відповідні пропозиції вже внесено на розгляд парламенту.

Як повідомляв Укрінформ, Єрмак висловив думку, що президент США Трамп може покласти край війні в Україні «до кінця цього року», якщо введе санкції проти покупців російської нафти і газу.

Фото: ОП



Джерело

Політика

Зеленський обговорив законопроєкт щодо НАБУ і САП з президенткою Єврокомісії

Published

on



Президент Володимир Зеленський та президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн обговорили роботу антикорупційної інфраструктури України.

Про це глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

“Говорив із Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Багато питань обговорили: європейську інтеграцію України, подальше посилення санкцій проти Росії та роботу нашої антикорупційної інфраструктури”, – розповів Зеленський.

Він наголосив, що розмова також стосувалась законопроєкту, який гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів України.

“Подякував Єврокомісії за надану експертизу. Маємо однакове бачення: важливо, щоб законопроєкт був ухвалений невідкладно, уже наступного тижня. Поінформував, що Україна продовжує реалізацію необхідних реформ для отримання фінансової допомоги в межах механізму Ukraine Facility. Сьогодні підписав закони про реформу АРМА та факторинг. Урсула відзначила прогрес у виконанні відповідних індикаторів”, – додав глава держави.

Читайте також: Посли G7 привітали зобов’язання Зеленського забезпечити незалежність САП і НАБУ

Президент також подякував президентці Єврокомісії за ухвалення 18-го пакета санкцій Євросоюзу проти Росії, передусім за зниження граничної ціни на російську нафту.

“Україна продовжує синхронізацію європейських санкцій. Усі 18 пакетів чинні в Україні. Обговорили, яких зусиль потрібно докласти, щоб відкрити перший переговорний кластер щодо нашого членства в ЄС. Будемо над цим працювати максимально оперативно”, – додав Зеленський.

Як повідомлялося, 22 липня Верховна Рада ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ і САП. Того ж дня Президент Володимир Зеленський його підписав.

У Києві та інших містах України почалися мітинги проти нового закону.

24 липня Зеленський погодив текст законопроєкту щодо незалежності антикорупційної інфраструктури.

25 липня активісти у Києві закликали українців зібратись у середу, 30 липня, а також у день голосування, 31 липня, «щоб показати народним депутатам, що ми чекаємо від них справедливого рішення».

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Політика

Уповноважений Зеленського із санкційної політики оцінив готовність Трампа ввести обмеження проти нафти з РФ

Published

on



Президент США Дональд Трамп може наважитися на запровадження жорстких санкцій проти Росії. Це буде мати нищівні наслідки для всіх країн, які купують російську нафту.

Про це в телеетері повідомив уповноважений Президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк, відповідаючи на запитання щодо готовності запровадження президентом Трампом санкцій проти РФ, передає кореспондент Укрінформу.

“Мені не подобається слово “наважиться”. Президент США Трамп здається дуже сильною людиною і виключно таким має бути його рішення. Просто рішення. Тут не треба наважуватись. Він цілком може це зробити. Це матиме абсолютно нищівні наслідки для всіх, хто буде продовжувати купувати російську нафту. По суті, вам доведеться обирати, або ваша країна має будь-які справи з США, або ви купуєте російську нафту. Я думаю, що більшість оберуть США, а не російську нафту. А чи ухвалить це рішення, чи не ухвалить, побачимо. Час ще є”, – зазначив Власюк.

Він нагадав, що вже сьогодні можна спостерігати за посиленням санкційного тиску на російську економіку.

“Нам здається, що за поточної динаміки розвитку агресії з боку Росії це буде розумне, сильне і неминуче рішення. Але, звичайно, побачимо. Разом з тим, ми бачимо, що паралельно відбувається ухвалення інших санкційних рішень іншими партнерами України. Паралельно сьогодні триває робота з приводу забезпечення дотримання вже накладених санкцій. В тому числі, ця робота триває з США. А тому тиск на російську економіку посилюється”, – запевнив Власюк.

Читайте також: Західні санкції проти Росії посилюють ізоляцію Калінінграда – розвідка

Як повідомляв Укрінформ, лідер республіканської більшості в Сенаті США Джон Тун висловив сподівання, що верхня палата Конгресу ухвалить законопроєкт про запровадження жорстких санкцій проти Росії до серпневих канікул.

Однак президент Дональд Трамп готовий підписати новий законопроєкт про санкції проти Росії лише за умови, що в нього внесуть зміни, які дадуть йому більше контролю.

Своєю чергою спікер Палати представників США Майк Джонсон не вважає необхідним для Конгресу США розглядати та голосувати за проєкт закону з новими санкціями проти РФ та її партнерів до завершення 50-денного ультиматуму президента Трампа.

Також повідомлялося, що нафта дорожчає в очікуванні заяви Трампа щодо Росії.



Джерело

Continue Reading

Політика

Президент доручив урядовцям активніше перевіряти всі домовленості України з партнерами

Published

on



Президент України доручив секретарю Ради національної безпеки і оборони Рустему Умєрову активніше залучати зовнішнє фінансування на дрони.

Як передає Укрінформ, про це Володимир Зеленський повідомив у вечірньому зверненні.

«Доручив секретарю РНБО активніше залучати зовнішнє фінансування на дрони. Доручив також урядовцям і міністру оборони України активніше перевіряти всі домовленості, які є з партнерами, – те, що маємо реалізувати на сто відсотків, але зараз поки виконується, на жаль, не повністю», – зазначив він, додавши, що очікує відповідні доповіді протягом тижня.

Президент також заслухав доповіді  Служби зовнішньої розвідки та Головного управління розвідки Міністерства оборони. Зокрема, від СЗР була доповідь щодо ефективності санкцій, запроваджених проти Росії та повʼязаних з нею осіб.

«Втрати у ворога – економічні втрати – дійсно відчутні. Будуть іще більш відчутні», – наголосив Зеленський, висловивши вдячність усім у світі, хто допомагає.

Глава держави переконаний: зараз саме такий момент, коли треба натиснути на Росію – натиснути так, щоб уже наступного року війни не було.

Читайте також: Зеленський: Тиск на Росію не слабшає, готуємо більше неприємностей для ворога

«Вони повинні усвідомити, що перетерпіти в них не вийде, санкції мають дійсно забрати російський потенціал. Ми працюємо саме заради цього», – резюмував Президент.

Як повідомляв Укрінформ, Зеленський заявив, що для виробництва дронів-перехоплювачів потрібно $6 млрд, а загалом на виробництво ракет, дронів різних типів та РЕБів у рік необхідно $25 млрд.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.