Суспільство
Готові ігрові ПК з рідинним охолодженням — пастка для новачків: чому кулери кращі Реклама Анонси

Готові ігрові персональні комп’ютери з рідинними системами охолодження (СРО) виглядають крутими та естетичними, але за яскравим підсвічуванням часто ховається маркетинговий трюк.
Маркетологи подають “воду” як обов’язковий атрибут потужної системи, замовчуючи про компроміси. Розберемось, чому для новачка перевірений повітряний кулер — це більш розумний і безпечний вибір.
Міф про беззаперечну перевагу
Головний аргумент на користь РСО — нібито феноменальна ефективність. Насправді в більшість готових збірок ставлять базові моделі з одним радіатором на 120 міліметрів. Їхня реальна продуктивність у кращому разі дорівнює хорошому баштовому кулеру, а іноді й поступається йому. При цьому до шуму вентиляторів додається постійний гул помпи, який у дешевих системах може сильно дратувати. Зрештою, виходить, що ігровий комп’ютер з кулером забезпечує кращий рівень тепловідведення, при цьому покупці отримують достатню тишу під навантаженням.
Надійність і термін служби — головні ризики
Будь-яка РСО — це складна система з потенційними точками відмови. Головний ризик — протікання, здатне знищити дорогі компоненти на зразок відеокарти або материнської плати. Нехай він і невеликий, але його наслідки катастрофічні.
До того ж у “водянки” обмежений ресурс:
- помпа механічно зношується за 3–5 років;
- рідина поступово випаровується через мікропори шлангів, знижуючи ефективність.
Це свого роду запрограмоване старіння, якого повністю позбавлений повітряний кулер. Його радіатор практично вічний, а замінити вентилятор — справа декількох хвилин і невеликих грошей.
Чому “повітря” — це розумний вибір
Повітряне охолодження виграє за ключовими параметрами. Його головна перевага — абсолютна надійність, адже там просто немає чому протікати або ламатися, крім копійчаного вентилятора. При цьому сучасні “вежі” без проблем справляються з гарячими ігровими процесорами, забезпечуючи низькі температури. І найважливіше — ціна. За вартість бюджетної РСО можна придбати високопродуктивний кулер, який буде тихішим, ефективнішим і прослужить не один апгрейд системи.
Висновок: кому дійсно потрібна РСО
Системи рідинного охолодження — це не зло, а нішевий інструмент. Вони виправдані для ентузіастів екстремального розгону або ультракомпактних збірок, де немає місця для великої вежі. Але для новачка, який шукає максимум продуктивності та надійності за свої гроші, якісний повітряний кулер — найрозумніший і найбезпечніший вибір. Не варто потрапляти в пастку красивого маркетингу.
Суспільство
Інформація про Магамедрасулова, яку оприлюднили в СБУ, до обшуків НАБУ була невідома

Інформація про одного з керівників міжрегіонального управління детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова, яка була оприлюднена Службою безпеки України, зокрема про те, що він нібито допомагав своєму батькові-підприємцю продавати технічні коноплі на території РФ, була невідома для антикорупційного бюро до проведення обшуків.
Про це в інтерв’ю Суспільному сказав очільник Національного антикорупційного бюро України Семен Кривонос, передає Укрінформ.
«Нам ця інформація була невідома. Ми дізналися про ці всі обшуки в ранок обшуків, хоча й була інформація, що щось готується. Була брудна кампанія (проти нас – ред.) у різних анонімних Telegram-каналах. Там був список детективів, які так чи інакше, на думку цих каналів, причетні до якихось злочинів. Майже у всіх цих детективів обшуки й були. Але були й інші детективи ― наприклад той, якого ви назвали. Це була несподіванка для нас», – сказав він.
Кривонос повідомив, що НАБУ звернулося до Служби безпеки України з проханням дати докази, щоб у антикорупційному бюро подивились, що їм відомо.
«Тоді ми зможемо дати їм оцінку в межах службового розслідування, щоб зрозуміти, чи приймати якесь кадрове рішення», – заявив глава НАБУ.
Відповідаючи на питання щодо даних від СБУ про те, що нардеп Федір Христенко нібито контактував із двома працівниками НАБУ, про те, що під час обшуку у квартирі близьких родичів Христенка було знайдено внутрішні матеріали НАБУ та щодо можливого впливу росіян через Христенка на НАБУ, він висловив сподівання, що керівництво СБУ надасть матеріали з кримінальних проваджень, у тому числі й стосовно цього народного депутата.
«Як тільки встановлять протиправну діяльність цих працівників (Магамедрасулова та Олександра Скомарова – ред.), я відразу прийму процесуальне рішення й повідомлю про це українське суспільство», – запевнив Кривонос.
На його переконання, щодо двох затриманих співробітників НАБУ (Магамедрасулова і Гусарова – ред.) потрібно дочекатися вироків суду.
«Ми порушили два службових розслідування, звернулися до Служби безпеки України з листами: “Дайте, будь ласка, нам докази з кримінальних проваджень для того, щоб ми могли їх дослідити”. Якщо є докази їхньої зрадницької діяльності, ми звільнимо цих осіб. Я кажу: “Давайте всю цю інформацію сюди. Я особисто зацікавлений у тому, щоб це робити», – заявив глава НАБУ.
За його словами, у Національному антикорупційному бюро вітають очищення будь-якого державного органу, включно з їхнім, від будь-якого впливу країни-агресора.
Як повідомлялося, Шевченківський суд Києва взяв під варту без права внесення застави співробітника Національного антикорупційного бюро Віктора Гусарова, підозрюваного в державній зраді та співпраці з ФСБ РФ.
Суспільство
Водяний вуж-шахматка в Затоці – що це за тварина, де побачили, фото і відео

Місцеві кажуть, що переживати не варто
Затока в Одеській області вже три роки майже не приймає відпочивальників через постійну загрозу з моря та обстріли. Містечко перетворилось на кадри з фільму жахів, а в морі та лимані почали помічати дивних жителів.
Місцеві телеграм-канали Одеської області публікують відео. Там показали незвичного вужа.
У повідомленні йдеться, що це може бути нібито вуж-шахматка. Проте місцеві жителі заперечують цю інформацію і пишуть, що це нормально.
Один з користувачів зазначив, що це звичайний водяний вуж, інші писали — це нормально для місцевості зустріти такого “жителя” і вони не несуть загрози.
Що це вуж
Водяний вуж, або шахмата (Natrix tessellata), — це неотруйна змія з родини вужових, яка отримала свою назву через характерний шахматний візерунок з темних плям на сірувато-коричневому тілі. Цей вид завжди живе поблизу водойм і є спеціалізованим рибоїдом, що полює під водою та може затримувати дихання до 30 хвилин.
Попри поширені забобони, водяний вуж повністю безпечний для людини — він не агресивний, уникає контакту з людьми і при загрозі намагається сховатися у воді. Змія відіграє важливу екологічну роль, контролюючи популяції риби та підтримуючи здоров’я водних екосистем, тому потребує захисту та розуміння з боку людей.
Раніше “Телеграф” писав, що у Києві побачили величезну змію.
Одеса
Нова премʼєрка України – що очікують одесити від Юлії Свириденко

Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко. Фото: KSE
Вперше за 15 років уряд України очолила жінка — Юлія Свириденко. Колишня перша віцепрем’єрка та міністерка економіки змінила Дениса Шмигаля на посаді голови Кабміну. Її призначення викликало жвавий суспільний інтерес, хоча й не стало несподіванкою для політично обізнаних громадян. Попри серйозний політичний і економічний бекграунд Свириденко, частина українців сприймає кадрову зміну з настороженістю. Інші ж бачать у новій прем’єрці шанс на оновлення, новий стиль управління й символічний прорив для української жінки у великій політиці.
Журналісти Новини.LIVE запитали людей: що вони хотіли б, аби змінилося в країні після призначення нової прем’єрки?
Реклама
Читайте також:
Очікування від нової влади
У відповідях багатьох людей відчувається стриманий оптимізм. З одного боку, є надія, що нове керівництво уряду зможе дати поштовх країні в напрямку розвитку, а з іншого — чимало скепсису, який накопичився за роки обіцянок, що не виконувались. Люди втомились чекати чудес і дедалі частіше говорять про потребу в системній роботі та чесності. Водночас навіть у критичних голосах звучить головне: кожен українець хоче, щоб “було добре”.
“Ну, ви знаєте, треба подивитися з часом. Хейтерів вистачить, я теж готовий зараз захейтити й сказати, що все погано. До цього часу також було погано. А ми хочемо добре, треба час”, — розмірковує Олександр.
Для багатьох опитаних першочергове побажання — це завершення війни. Люди говорять про мир не лише як про кінець обстрілів, а як про повернення до нормального життя, де можна знову будувати, планувати, мріяти. Очікування від прем’єрки не зводяться лише до економіки: для когось її роль — символічна, для когось — суто практична. Важливо, щоб саме з новим очільником уряду люди асоціювали потенціал змін.
“Ну, перше, хотілося б, щоб війна закінчилася. А там, я думаю, вже зорієнтуються і почнуть покращувати нашу країну. І, дай Бог, все відбудеться і все буде добре”, — каже Аліна.
Мрії про майбутнє
Дехто з опитаних мислить ширше і говорить не лише про завершення війни, а й про стратегічне майбутнє. Йдеться про те, якою має стати Україна після перемоги. Тут звучать слова про культуру, інновації, внутрішній мир — і це не просто фантазії, а глибока потреба бачити країну живою, вільною і сучасною. Такі очікування — особливо цінні, бо свідчать: навіть у складні часи громадяни готові мислити позитивними сценаріями.
“Я хочу, щоб Україна відновилася і стала такою, якою вона ще ніколи не була. Вона буде культурною, інноваційною і дійсно мирною. І бажаю, щоб Свириденко змогла так керувати країною, щоб це відбулось”, — поділився Володимир.
Корупція в Україні
Інша частина респондентів говорить про базові речі, які турбують щодня: корупція, відсутність довіри до влади, нерівне ставлення в регіонах. У цих словах — не лише критика, а й запит на справедливість. Люди хочуть від влади не популізму, а відчутного покращення ставлення до людини — зокрема в регіонах, які найбільше постраждали від війни.
“Ну, корупцію, щоб побороли, щоб якомога менше було. Вірніше, зовсім щоб її не було. Ну, ми самі із Запоріжжя, і тому ми б хотіли, щоб все ж таки там ставлення до людей покращилось. Ну, від Свириденко це не залежить ніяк”, — зізнається Світлана.
Дехто обирає не говорити про політику взагалі. Для них усе зводиться до простих людських цінностей — життя, здоров’я, безпека. В їхніх словах — втома, але й надія. Це теж позиція: у світі, де все непевне, хочеться хоча б стабільності у власному домі.
“У нас все добре. Ну, звісно в першу чергу хочеться, закінчення війни та щоб всі були живі, здорові”, — говорить Антон.
Поява жінки на чолі уряду — подія, яка заслуговує на увагу. Але серед українців наразі не спостерігається масового захоплення чи ейфорії. Люди стримані, зосереджені на реаліях і власному досвіді. Вони не чекають дива, але дуже хочуть побачити результат. І головне, щоб влада — незалежно від статі чи партійності — пам’ятала: кожен її крок відчутний там, на вулиці, у звичайних розмовах, де звучить найпростіше: “Хочемо добре”.
Раніше ми писали, що Юлія Свириденко провела перше засідання нового уряду, як воно пройшло. А також про те, хто увійшов до нового Кабміну.
-
Усі новини6 днів ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Усі новини7 днів ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Відбудова1 тиждень ago
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові
-
Усі новини7 днів ago
американець виграв мільйон після сну про лотерею
-
Усі новини6 днів ago
де відпочити у Європі в 2025 році не за всі гроші
-
Усі новини1 тиждень ago
Чому не працює швидка зарядка: експерти назвали несподівану причину
-
Відбудова1 тиждень ago
У Кропивницькому зводять модульне житло замість зруйнованого внаслідок обстрілу 19 березня
-
Усі новини1 тиждень ago
Найвигідніші смартфони 2025 року — характеристики — фото