Connect with us

Суспільство

Корупція на Миколаївщині: привласнили бюджетні кошти на ремонті школи Анонси

Published

on



Підприємицю з Миколаївщини звинуватили у службовій недбалості через неналежний контроль за капітальним ремонтом школи, що призвів до привласнення коштів місцевого бюджету. Суд призначив їй покарання з випробувальним строком на два роки та штрафом.

Про це свідчить ухвала Жовтневого районного суду Миколаївської області.

У листопаді 2023 року між Відділом освіти, молоді та спорту Шевченківської сільської ради та товариством “Будівельні Надійні Інвестиції” була укладена угода на капітальний ремонт покрівлі навчального корпусу школи. Це був один з об’єктів, що фінансувалися для ліквідації наслідків війни, а загальна сума контракту складала майже 8 мільйонів гривень.

Пізніше підписали угоду з підприємицею, яка мала відповідати за технічний нагляд за ремонтами. Однак, як показало розслідування, підприємиця не перевірила, чи виконали всі роботи відповідно до договору. В результаті цього вона підписала акти про виконання робіт на суму понад 2,5 мільйона гривень, хоча насправді роботи були зроблені не в повному обсязі. Це створило умови для подальшого привласнення коштів місцевого бюджету.

Надалі на підставі цих актів здійснили оплату, що дозволило трьом особам, які діяли в інтересах підрядника, привласнити частину бюджетних коштів. Ці факти стали основою для відкриття кримінального провадження.

Суд визнав підприємицю винною у службовій недбалості, що призвело до фінансових втрат. Згідно зі ст. 75 КК України її звільнили від основного покарання у вигляді позбавлення волі з іспитовим строком на два роки, за умови, що протягом цього періоду вона не скоїть нового злочину. Крім того, вона має сплатити штраф у розмірі 12 750 гривень і не зможе займатися підприємницькою діяльністю протягом року. 

За ухвалою суду вона зобов’язана періодично реєструватися в уповноваженому органі з питань пробації та повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання. Після того як вирок набере чинності, буде повернуто заставу в розмірі 600 тисяч гривень. Також суд скасував арешт на половину житлового будинку та на автомобіль. 

Нещодавно на Миколаївщині викрили масштабну корупційну схему у відділі освіти — слідство підозрює, що колишнє керівництво привласнило майже 3 мільйони гривень, передбачених на зарплати педагогам. Суд вже надав дозвіл на доступ до банківських документів у рамках кримінального провадження.

Тим часом директора нацпарку “Білобережжя Святослава” звільнили з Миколаївського СІЗО після внесення застави понад 600 тисяч гривень. За версією слідства, ще у 2023 році він організував схему поборів з працівників, використовуючи свої кадрові повноваження.


Анна Бальчінос



Джерело

Суспільство

У СБУ прокоментували арешти посадовців НАБУ

Published

on



У Службі безпеці України прокоментували взяття під варту співробітників НАБУ.

Як передає Укрінформ, про це повідомила СБУ.

«Судова інстанція обрала найсуворішу міру запобіжного заходу для фігурантів, чим визнала обґрунтованість доказової бази, яку СБУ та ОГП зібрали щодо посадовців одного із антикорупційних органів України», – зауважили у СБУ.

Термін тримання під вартою для обох фігурантів становитиме 60 днів без права внесення застави.

В СБУ нагадали, що вчора спільно з Офісом Генерального прокурора України провели спецоперацію з нейтралізації впливу Кремля на Національне антикорупційне бюро України. Протягом дня проведено десятки слідчих та процесуальних дій стосовно фігурантів та пов’язаних з ними осіб.

За результатами комплексних заходів підозру отримали двоє чинних посадовців Бюро:

  • співробітник Центрального апарату НАБУ, який, за даними слідства, працює в найелітнішому закритому підрозділі «Д-2» та шпигував для російської спецслужби;
  • один з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ Руслан Магамедрасулов, який, за матеріалами справи, має контакти з представниками країни-агресора та допомагає своєму батьку-підприємцю вести незаконну торгівлю з РФ.

Також під час документування російського впливу на бюро заочну підозру отримав чинний народний депутат від нині забороненої партії ОПЗЖ Федір Христенко.

Як встановило розслідування, цей парламентар був топовим агентом ФСБ РФ (резидентом) і відповідав за посилення російського впливу на Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).

Одним із його зв’язків був керівник підрозділу детективів НАБУ Олександр Скомаров, з яким Христенко перебуває у тісному контакті. Зафіксовано, як у 2022 році під час повномасштабного вторгнення дружина Скомарова виїжджала за кордон на автомобілі, що належав дружині Христенка.

«Скомаров брав участь у конкурсі на очільника ще одного правоохоронного органу України – Бюро економічної безпеки. Слідство встановило, що у разі виграшу конкурсу, український олігарх Ігор Коломойський сподівався, що Скомаров, як новий керівник БЕБ, сприятиме закриттю кримінального провадження щодо нього. Відповідна інформація підтверджена доказами листування Коломойського з одним зі своїх підлеглих», – підкреслили в СБУ.

Утім, зауважили в СБУ, Коломойський – не єдиний олігарх, якому намагався допомогти агент ФСБ Христенко. Задокументовано, що детективи НАБУ допомогли у втечі ще одному українському бізнесмену, бізнес-партнеру Ігоря Коломойського – Геннадію Боголюбову.

«Зокрема, два співробітники бюро, підлеглі Скомарова, супроводжували олігарха-втікача під час перетину ним державного кордону України: вони перебували у сусідньому купе поїзда «для підстраховки». Відповідну «спецоперацію», за даними слідства, також організував Федір Христенко», – підкреслили у СБУ.

Під час обшуків за адресами проживання депутата від забороненої партії ОПЗЖ Христенка знайшли матеріали кримінальних проваджень НАБУ, зокрема документи негласного стеження за фігурантами, а також анкети кандидатів у детективи бюро, що свідчить про російський вплив та системні витоки інформації з антикорупційного відомства.

Читайте також: Кривонос – про кримінальні справи проти співробітників НАБУ: За багатьма фактами проводилися перевірки

Наразі за всіма викрити фактами фігуранти отримали підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 2 ст. 28, ч. 1, ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану);
  • ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
  • ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї);
  • ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом).

Тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує від 12 років тюрми до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Як повідомляв Укрінформ, Шевченківський суд Києва взяв під варту без права внесення застави співробітника Національного антикорупційного бюро Віктора Гусарова, підозрюваного в державній зраді та співпраці з ФСБ РФ.

Фото ілюстративне: СБУ



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Суд заарештував співробітника НАБУ з квартирою в Одесі, підозрюваного у пособництві росії Анонси

Published

on



Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою керівнику підрозділу НАБУ з дислокацією в місті Дніпро, якого підозрюють у пособництві державі-агресору. 

Як повідомили в Офісі Генерального прокурора, запобіжний захід визначено без альтернативи внесення застави до 16 вересня 2025 року.

За даними слідства, підозрюваний координуючи діяльність НАБУ в прифронтових областях, підтримував контакти з представниками економічного сектору рф. Він сприяв незаконному експорту технічної коноплі до республіки Дагестан, виступаючи посередником між російськими покупцями та своїм батьком-підприємцем, який організував нелегальне вирощування цієї продукції. 

Таким чином підозрюваний забезпечував функціонування схеми незаконної торгівлі з державою-агресором, фактично допомагаючи у веденні господарської діяльності в інтересах рф.

Також слідством задокументовано зв’язки підозрюваного з колишнім народним депутатом Федором Христенком, який наразі переховується за кордоном, співпрацює із ворожими спецслужбами і має вплив на окремих посадовців НАБУ.

У декларації за 2024 рік посадовець НАБУ вказав, що впродовж повномасштабного вторгнення, став власником трьох квартир у Болгарії та Києві, а також автомобіля Tesla Model Y 2022 року. Автівку він придбав у 2023 році, квартиру в Болгарії у липні 2022 року, а квартиру в Києві у 2024 році. Окрім цього, у січні 2022 року він набув у власність недобудовану квартиру в Одесі площею 30,2 квадратного метра.  

Попри те, що як один з керівників міжрегіонального управління детективів НАБУ Руслан Магамедрасулов мав бути дислокований у Дніпрі та відповідати за роботу у прифронтових регіонах, він майже постійно перебував у Києві, а також нещодавно повернувся з елітного відпочинку на острові Тенеріфе, де перебував декілька тижнів.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

На околиці Ізмаїла знову вирувала пожежа неподалік притулку для тварин

Published

on


8 липня до диспетчерської служби ДСНС надійшло повідомлення про те, що на вулиці Тиха сталося загоряння сміття та сухої трави на відкритій території. Про це Махалі повідомили у пресслужбі Ізмаїльського РУ ДСНС. 

На момент прибуття вогнеборців вогонь вже охопив площу 2,9 га. До гасіння залучили 3 одиниці техніки та 15 рятувальників ДСНС, а також 1 одиницю техніки та 3 бійців військової частини 3058. Вогонь приборкували з використанням чотирьох стволів «Б».

Пожежу локалізували за 91 хвилину, повністю ліквідували — через 229 хвилин після виклику. Ніхто не постраждав, загиблих немає, матеріальних збитків також не зафіксовано. 

Причину займання наразі встановлюють фахівці.

Нагадаємо, за день до цього на цій самій вулиці, але на іншому боці кар’єру, також вирувала пожежа, яка ледь не знищила притулок для котів та собак.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.