Connect with us

Політика

Шольц про врегулювання в Україні: Німеччина, Франція і Британія

Published

on



“Ви правильно відмітили, що “E3″ – тобто Німеччина, Франція та Велика Британія – діють у тісній співпраці на всіх рівнях і координують свої дії, як у відносинах зі Сполученими Штатами Америки, так і щодо України, яку ми підтримуємо. Ми робимо це розумно, інтегруючи наші зусилля у рамках ЄС, серед країн НАТО та разом із тими партнерами, яких ми потребуємо, щоб ця справа була успішною”, – сказав Шольц.

Коментуючи повідомлення про заплановану зустріч у Ер-Ріяді, Шольц підтвердив, що “найближчим часом відбудуться подальші переговори”.

“Дозвольте мені не коментувати всі деталі, але певний процес триває. Чи дадуть ці зусилля конкретні результати – передбачити не може ніхто”, – додав він.

На цьому тлі німецький канцлер наголосив на “принципах, щодо яких єдині ми, наші друзі у Великій Британії та Франції, а також багато інших”.

“Ми повинні досягти негайного покращення ситуації, наприклад, через припинення вогню в повітрі та на морі. Жодна критично важлива інфраструктура більше не повинна зазнавати нападів. Має відбутися обмін військовополоненими та повернення викрадених осіб”, – заявив Шольц.

На його переконання, ці кроки сприяли б зміцненню довіри, що дозволило б перейти до подальших, більш глибоких домовленостей.

На цьому тлі очільник уряду ФРН наголосив, що Україна має і надалі отримуватиме підтримку. “Тому ми дуже активно виступаємо за те, щоб США залишалися частиною команди, яка підтримує Україну в її обороні від російської агресії”, – додав він.

По-друге, йдеться про те,”щоб ми мали таку ситуацію, за якої Україна могла б почуватися в безпеці у момент, коли зброя замовкне”.

“І це буде неможливо без сильної власної демократії. Зрештою, це також означає, що ми маємо спільне розуміння того, що Україна є незалежною, суверенною, демократичною державою, яка рухається в напрямку Європейського Союзу”, – заявив Шольц.

Читайте також: Збереження підтримки України – Шольц назвав головне завдання саміту ЄС

Як повідомляв Укрінформ, 6 березня в Брюсселі відбулася спеціальна зустріч Європейської Ради, під час якої глави держав та урядів країн ЄС розглянули шляхи зміцнення європейської оборони та нарощування допомоги для України у контексті заяв та дій адміністрації США щодо зменшення внеску цієї країни у європейську безпеку та військової підтримки для України.

Фото: Europa.EU



Джерело

Політика

Зеленський зустрівся із Келлогом у Римі

Published

on


Президент Володимир Зеленський у Римі розпочав зустріч зі спеціальним представником президента США з питань України Кітом Келлогом.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Кіт Келлог входить до складу американської делегації, що братиме участь у  Міжнародній конференції з відновлення України, що відбудеться у столиці Італії 10-11 липня.



 
Читайте також: «Війна за виживання нації»: Келлог порівняв Зеленського з Лінкольном

Як повідомляв Укрінформ, учора, 8 липня, президент США Дональд Трамп заявив, що його адміністрація має намір постачати Україні більше оборонної зброї. За його словами, українці повинні мати змогу  захистити себе. Ця заява пролунала після паузи у поставках зброї зі Сполучених Штатів.



Джерело

Continue Reading

Політика

ОЗХЗ посилить моніторинг ситуації на фронті в Україні

Published

on



Гендиректор ОЗХЗ посол Фернандо Аріас наголосив, що ситуація в Україні залишається тривожним нагадуванням про загрозу застосування хімічної зброї у сучасних конфліктах, а також підкреслив необхідність посиленої міжнародної співпраці для запобігання таким злочинам.



Джерело

Continue Reading

Політика

ЄСПЛ сьогодні оголосить рішення у справі «Україна та Нідерланди проти Росії»

Published

on



Європейський суд з прав людини у середу оголосить рішення у міждержавній справі “Україна та Нідерланди проти Росії”. 

Як передає кореспондент Укрінформу, рішення зачитають під час публічного слухання в Будівлі прав людини в Страсбурзі.

Йдеться про справу, яка охоплює події на сході України, що розпочались у 2014 році, включно зі збиттям літака рейсу MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines, а також з вторгненням російських військ на територію України з 2022 року.

Справу формують чотири міждержавні заяви: перша й друга подані Україною у 2014 році. Вони стосуються системних порушень прав людини Росією на сході України, включно з викраденням груп дітей і їх тимчасовим вивезенням до РФ. Третя, подана Нідерландами у 2020 році, присвячена збиттю рейсу MH17. Четверту заяву держава Україна внесла у 2022 році – вона стосується порушень прав людини в умовах повномасштабної агресії Росії після 24 лютого 2022 року.

Україна та Нідерланди як держави-заявники посилаються на численні порушення Європейської конвенції з прав людини, зокрема на статті 2- 5, 8 -11, 13 і 14 – право на життя, заборона тортур, свободи слова, мирних зібрань, свобода совісті та інші.

Читайте також: Суддя ЄСПЛ розповів про особливості спецтрибуналу для Росії щодо злочину агресії

На стадії розгляду по суті 26 держав-учасниць Конвенції отримали дозвіл на подання спільної письмової позиції, а також на усні виступи під час слухання у Великій палаті. Окремі подання також зробили Польща та Велика Британія.

Наразі на розгляді ЄСПЛ залишаються ще три міждержавні заяви “Україна проти Росії” та близько 9500 індивідуальних скарг, що стосуються подій у Криму, на сході України, в акваторії Азовського моря та в контексті повномасштабного вторгнення Росії.

Як повідомляв Укрінформ, у червні 2024 року ЄСПЛ оголосив рішення по суті в першій міждержавній справі «Україна проти Росії (щодо Криму)», визнавши існування численних порушень прав людини в тимчасово окупованому Криму з боку держави-агресора.

Фото: ennhri.org



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.