Connect with us

Події

В Одеській області вибухнув газовий балон: є загиблий

Published

on

Вчора, 25 січня,  у місті Кодима трапилась трагедія. У житловому будинку вибухнув газовий балон, повідомляє ГУ ДСНС України в Одеській області.

“По прибуттю пожежних відділень встановлено, що горить домашнє майно на 1-му поверсі багатоквартирного 2-х поверхового житлового будинку.  В даній та сусідніх квартирах повибивало вікна. Зусиллями вогнеборців 2-х людей було врятовано та ще 2-х евакуйовано в безпечне місце (з них 1 дитину)”, – йдеться у повідомленні пожежників.

Пожежу ліквідовали на площі 50м2. На місці пожежі виявлено тіло загиблого чоловіка.

Нагадаємо про прості правила безпеки від рятувальників на період труднощів із енергопостачанням. 

Події

Сьогодні у Базелі – перший півфінал Євробачення, від України виступить Ziferblat

Published

on

У швейцарському місті Базель ввечері 13 травня відбудеться перший півфінал 69-го пісенного конкурсу “Євробачення-2025”, у якому від України під номером п’ять виступатиме гурт Ziferblat із піснею Bird of Pray.

Гурт переміг у Національному відборі, який відбувся 8 лютого, повідомляє Укрінформ.

Ziferblat набрав найбільше балів з-поміж усіх учасників – 19. Члени журі віддали йому дев’ять балів, а глядачі – 10.

Костюми для номера Ziferblat розробив дизайнер Іван Фролов, який уже вдягав для “Євробачення”, зокрема Tvorchi, Джамалу і Тіну Кароль.

Початок шоу – о 22:00 за київським часом. Дивитися трансляцію можна на сайтах “Суспільне Культура”, “Суспільне Євробачення”, на телеканалі “Суспільне Культура”, послухати – на “Радіо Промінь”.

Коментуватиме півфінали і фінал для українських глядачів незмінний голос “Євробачення” в Україні Тімур Мірошниченко. У першому півфіналі до нього доєднається телеведучий Олександр Педан.

Трансляція півфіналів і фіналу матиме жестовий переклад у повноекранному форматі на сайті “Суспільне Євробачення”.

Читайте також: Трансляції Євробачення будуть доступні у перекладі жестовою мовою

Співачка, авторка пісень і членкиня академії звукозапису Grammy Jerry Heil стане речницею від України на Євробаченні та оголосить бали Національного журі України.

У першому півфіналі виступить фаворит букмекерів — Швеція. Крім того, свої номери представлять Іспанія, Італія і Швейцарія, які автоматично проходять у фінал конкурсу.

Як повідомляє “Суспільне Культура”, глядачі з країн-учасниць можуть віддати голоси за допомогою офіційного застосунку “Євробачення”. Застосунок доступний для пристроїв на Android, iOS та Windows.

Глядачі в країнах-учасницях можуть голосувати через телефон та/або СМС. Відповідні номери будуть вказані на екрані під час трансляції кожним національним мовником.

Проголосувати можна і на сайті www.esc.vote (доступному протягом тижня прямих ефірів).

За правилами, глядачі можуть голосувати лише в тому півфіналі, у якому бере участь їхня країна. Голосування також доступне у фіналі конкурсу.

Читайте також: Український гурт Ziferblat вирушив на Євробачення-2025

Якщо глядач перебуває в іншій країні, він може голосувати під час обох півфіналів.

Проголосувати можна буде до 20 разів. За учасника від своєї країни голосувати не можна.

Глядачі з усього світу, крім тих, хто перебуває в країнах-учасницях, можуть проголосувати за свого фаворита протягом 24 годин перед кожним півфіналом і великим фіналом.

За словами одного з учасників Ziferblat Даниїла Лещинського, під час конкурсу гурт прагне привернути увагу до збору коштів на системи розмінування для України. Мета — зібрати 4 мільйони гривень.

Як зауважив Лещинський, виступ гурту кардинально відрізнятиметься від того, що було представлено на Нацвідборі.

Як повідомляв Укрінформ, Євробачення-2024, яке пройшло торік у шведському місті Мальме, завершилось перемогою Швейцарії, а саме виконавця Nemo – це перша небінарна людина, яка виграла конкурс.

Україна посіла третє місце, її представляли Alyona Alyona та Jerry Heil із композицією Teresa&Maria.

Читайте також: Євробачення 2025: головне про пісенний конкурс

69 пісенний конкурс “Євробачення” відбудеться у швейцарському Базелі.

Гранд-фінал запланований на суботу, 17 травня, а півфінали — на 13 та 15 травня. Подія пройде на арені St. Jakobshalle.

У конкурсі візьмуть участь 38 країн, з яких 32 змагатимуться у півфіналах.

Виконавчий директор Євробачення Мартін Остердаль заявив, що Європейський мовний союз (EBU) в захваті від того, що Базель був обраний містом-господарем пісенного конкурсу Євробачення-2025. Конкурс зародився у Швейцарії в Лугано ще в 1956 році, і це чудово повернути його на батьківщину майже через 70 років.



Джерело

Continue Reading

Події

У будівлі колишньої фабрики Шиндлера у Чехії відкрився музей

Published

on


У чеському містечку Брненец у будівлі колишньої текстильної фабрики німецького бізнесмена Оскара Шиндлера відкрився музей, присвячений промисловцю, який під час Другої світової війни урятував життя 1200 євреїв.

Про це повідомляє АР, передає Укрінформ.

У 1938 році нацисти відібрали текстильну фабрику у єврейських власників Лев-Беєр, вона стала філією концтабору Гросс-Розен і виробляла боєприпаси.

У музеї можна ознайомитись з історією Шиндлера, його дружини Емілії, родини Лев-Беєр та зі свідчення тих, хто вижив під час Голокосту. Також є простір для виставок, лекцій, кінопоказів і концертів, кав’ярня.

Наразі музей відкривається лише за особливої нагоди і зосереджується на освітніх заходах.

Ініціатором проєкту був нащадок колишніх власників Даніель Лев-Беєр. У 2019 році він заснував фонд Arks Foundation, щоб викупити об’єкт і перетворити його на музей. Кошти для музею виділив регіональний уряд, а ЄС надав грант.

Нині на об’єкті тривають роботи з реставрації, зокрема, в офісі Шиндлера, де мерія планує створити інформаційний центр, казармах військ СС, які забезпечать більше виставкових площ, і всій будівлі «Ковчегу Шиндлера», де жили і працювали в’язні-євреї.

Оскар Шиндлер народився в сусідньому містечку Світаві, яке в той час було у Судетській області Чехословаччини. У 1939 році він переїхав до Кракова, де керував заводом з виробництва емалі та боєприпасів. Промисловець найняв туди євреїв із краківського гетто. Однак гетто було ліквідовано, його мешканців убили або депортували в концтабір Плашув. Коли було вирішено перевезти всіх в’язнів в Аушвіц, Шиндлер за допомогою хабарів і через свої зв’язки домігся того, щоб не тільки його працівників, а й їхні сім’ї перевезли на інше його підприємство – військовий завод у Брненці.

Коли транспорт із 300 жінками був перенаправлений в Аушвіц, Шиндлеру вдалося домогтися їхнього звільнення. Меморіальний центр Голокосту в Єрусалимі “Яд Вашем” заявив, що це єдиний відомий випадок, “коли такій великій групі людей було дозволено вийти живими, поки газові камери ще працювали”.

А Емілія Шиндлер у січні 1945 року врятувала понад 100 єврейських в’язнів, які прибули на сусідню залізничну станцію в опечатаних вагонах для худоби.

У травні 1945 року Оскар Шиндлер отримав від урятованих ним євреїв на знак подяки перстень, відлитий із золотого зуба одного з в’язнів, на якому викарбовані слова з Талмуду на івриті: «Хто рятує одне життя, той рятує весь світ».

У 1993 році “Яд Вашем” визнав Емілію та Оскара Шиндлерів Праведниками народів світу за порятунок євреїв під час Голокосту.

Читайте також: Лист з борту «Титаніка» продали на аукціоні за £300 тисяч

Історію Оскара Шиндлера розповів голлівудський режисер Стівен Спілберг у своєму оскароносному фільмі «Список Шиндлера».

Як повідомляв Укрінформ, адміністрація президента США Дональда Трампа звільнила деяких членів наглядової ради Меморіального музею Голокосту в США, включно з чоловіком колишньої віцепрезидентки Камали Гарріс – Дагом Емгоффом.

 Фото: Francesco Saverio Teruzzi/Фейсбук 



Джерело

Continue Reading

Події

Ворог у лісі» отримала телевізійну премію BAFTA-2025

Published

on

У Лондоні (Велика Британія) у неділю, 11 травня, відбулася церемонія вручення телевізійної премії BAFTA-2025.

Список із усіма переможцями опублікований на сайті Британської академії телебачення та кіномистецтва (BAFTA), передає Укрінформ.

У категорії «Найкращий односерійний документальний фільм» перемогу здобула стрічка «Україна: Ворог у лісі» (Ukraine: Enemy in the Woods).

Стрічка була знята британськими документалістами Джеймі Робертсом, Кейт Спанкі, Джонатаном Смітом, Клер Вокер і Станіславом Стрільцем на замовлення телеканалу BBC Two.

Герої «Ворога в лісі» – військовослужбовці 210 окремого спеціального батальйону «Берлінґо», створеного в березні 2022 року з добровольців.

Зазначається, що у неділю ввечері Академія оголосила список переможців, до якого, зокрема, увійшли:

  • «Найкращий актор серіалу» – Ленні Джеймс «Містер Ловерман»;
  • «Найкраща акторка серіалу» – Маріса Абела «Індустрія»;
  • «Найкращий драматичний серіал» – «Сині вогні»;
  • «Найкращий комедійний серіал» – «Альма ненормальна»;
  • «Найкращий міжнародний серіал» – «Шьоґун»;
  • «Найкращий мінісеріал» – «Містер Бейтс проти Поштового відділення»
Читайте також: У США затвердили нові правила «Оскара»

Як повідомляв Укрінформ, у лютому Британська академія телебачення і кіномистецтва (British Academy Film Awards, BAFTA) провела 78-му церемонію нагородження кінопремії.

Фото: BAFTA



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.