Суспільство
У Криму українська розвідка знищила російські радарні системи на мільйони доларів Анонси

Українські дрони Prymary успішно знищили в Криму російські радіолокаційні станції та військову техніку, завдавши ворогу багатомільйонних втрат. Це суттєво послаблює можливості окупантів у виявленні повітряних і надводних загроз.
Про це повідомила пресслужба Головного управління розвідки МО України.
Бійці Головного управління розвідки України (ГУР) завдали потужного удару по військовій інфраструктурі ворога в тимчасово окупованому Криму. У ході спецоперації українські дрони Prymary знищили кілька російських радіолокаційних станцій, призначених для виявлення та наведення ракет на повітряні та надводні цілі. Загальна вартість уражених об’єктів оцінюється в десятки мільйонів доларів.
Серед ураженої техніки окупантів – надсучасні радіолокаційні станції, які відігравали ключову роль у системі російської протиповітряної та берегової оборони.
Зокрема:
- 48Я6-К1 “Подлет” – мобільна радіолокаційна станція кругового огляду, яка виявляє повітряні цілі на малих і гранично малих висотах.
- МР-10М1Э – командний пункт берегової радіолокаційної станції, який використовується для спостереження за надводними цілями.
- 9С32 “Имбирь” – станція наведення ракет, що входить до складу російської системи протиповітряної оборони.
- СТ-68 – командний пункт РЛС, який забезпечує виявлення низьколетючих об’єктів.
- 39Н6 “Каста-2Е2” – мобільна РЛС, яка дозволяє розпізнавати повітряні цілі на гранично малих висотах.
Знищена станція “Каста” є надзвичайно важливим елементом російської ППО та коштує близько 60 мільйонів доларів.
Крім радарних станцій, українські дрони Prymary також завдали ударів по російській військовій вантажівці КАМАЗ та судну “Федір Урюпін”, яке використовувалося для забезпечення окупаційних військ.
Це не перший випадок знищення українськими силами російських радіолокаційних станцій у Криму. Нещодавно окупанти зазнали суттєвих втрат, втративши ключові оборонні об’єкти. Точні удари українських військових знищили важливі елементи ворожої протиповітряної оборони, зокрема сучасні радіолокаційні станції, що відповідали за виявлення повітряних цілей і управління ППО.
Крім того, було уражено пускову установку комплексу С-300СВ, командні пункти та три зенітно-ракетні комплекси “Панцир-С1”. Внаслідок ударів постраждала й військова техніка противника – знищено транспортно-буксирне судно, універсальний буксир “Федір Урюпін” та гелікоптер Мі-8.
У ніч на 24 березня 2025 року рух автомобілів на Кримському мосту був тимчасово зупинений. Офіційних пояснень не надходило, проте ЗМІ припускають, що це могло бути пов’язано з атакою українських безпілотників із Чорного моря.
Суспільство
ВМС тримають оборону на воді і на суші та прикривають небо

Воїни Військово-Морських сил ЗСУ тримають оборону на воді, на суші, прикривають небо й роблять усе для безпеки України.
Як передає Укрінформ, про це Президент України Володимир Зеленський написав у Фейсбуці з нагоди Дня Військово-морських сил Збройних сил України.
Разом з усіма Силами оборони воїни ВМС довели, що Україна здатна й захищатиме свої інтереси.
“Російського десанту не було й не буде в Одесі, “Москва” пішла на дно, острів Зміїний під контролем України, знищено та пошкоджено 28 російських кораблів та один підводний човен, а “зерновий коридор” функціонує та підтримує продовольчу безпеку світу”, – наголосив Зеленський і привітав із Днем Військово-морських сил ЗСУ.
Як повідомляв Укрінформ, День Військово-Морських сил ЗСУ відзначається з 2015 року в першу неділю липня згідно з указом Президента України від 12 червня 2015 року.
Фото: Володимир Зеленський, Телеграм
Суспільство
В центрі Одеси встановили новий рекорд Анонси

Курсанти на ліцеїсти Військово-морських сил України встановили в центрі Одеси національний рекорд країни.
Про це повідомив командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа.
“В Одесі встановили національний рекорд України – наші курсанти та ліцеїсти розгорнули найбільший прапор Військово-Морських Сил ЗС України. Його довжина 35 метрів, а ширина 19,8 метра”, – повідомив він.
Подія відбулася на Гігантських сходах в Одесі.
Річ у тім, що день Військово-Морських Сил Збройних Сил України — професійне свято військовослужбовців і працівників Військово-Морських Сил Збройних Сил України. З 2015 року відзначається в першу неділю липня. Цього року це 6 липня.
Торік 19 вересня дворічна Анна Якимчук з Чорноморська Одеської області встановила рекорд України з плавання, подолавши дистанцію у 50 метрів вільним стилем за 3 хвилини 6 секунд.
У серпні того ж року у Подільську Одеської області учениці ліцею №4 встановили світовий рекорд з виконання циркового елементу жанру каучук. Їхні досягнення будуть вписані у Книгу рекордів Гіннесса України.
У квітні 2023 року курсанти Військово-морського ліцею та Інституту військово-морських сил національного університету “Одеська морська академія” встановили національний рекорд з перетягування корабельного каната. Канат важив пів тонни, а довжиною був 200 метрів. В перетягуванні брали участь 208 курсантів.
У березні керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова вручила сертифікат волонтерському центру “Гостинна хата” про реєстрацію першого за час війни рекорду в Одесі.
Центр роздав за часів війни 1 мільйон 80 кілограмів допомоги. Спеціалісти Національного реєстру підрахували, що це близько 30-50 вагонів допомоги, яку волонтери роздали постраждалим.
Суспільство
В Одесі впроваджують проекти щодо надолуження освітніх втрат у школярів – Новини Одеси

Проєкт реалізується за підтримки UNICEF.
В Одесі впроваджують проєкти, які допомагають школярам надолужити пропущені заняття через війну, вимушене переселення або перебої в навчанні.
Про це повідомили у пресслужбі Одеської міськради.
Для виявлення рівня освітніх втрат у навчальних закладах комунальної власності Одеси у червні проводяться діагностичні роботи щодо виявлення прогалин у знаннях учнів, додаткові заняття, консультації та групові форми роботи, що сприяють кращому засвоєнню матеріалу.
Так, для ліквідації освітніх втрат для молодшої школи створено програму «КЕЧ» – проєкт громадської організації «Го Глобал», спрямований на підтримку дітей молодшої школи, які втратили частину знань через повномасштабну війну. Ціль – надати школам ефективні інструменти для роботи в умовах, що потребують адаптивного, інтенсивного підходу.
Проєкт реалізується за підтримки UNICEF в Україні, Global Partnership for Education (GPE) та студії Animagrad (FILM.UA Group).
-
Одеса1 тиждень ago
У липні запустять додатковий потяг з Вінниці до Одеси – Укрзалізниця
-
Події1 тиждень ago
У Житомирі проходить виставка, присвячена зруйнованим пам’яткам Маріуполя
-
Політика1 тиждень ago
нардеп Дмитрук заявив, що Україна, Росія та Білорусь «один народ»
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл
-
Війна1 тиждень ago
На фронті від початку доби сталися 69 зіткнень, третина з них
-
Політика1 тиждень ago
Ердоган обіцяє зробити максимум для зустрічі Зеленського і Путіна
-
Політика1 тиждень ago
Високі ставки, рекордні витрати та майбутнє України в Альянсі
-
Війна1 тиждень ago
В РФ засудили ще чотирьох українських військових за «Курську операцію»