Connect with us

Події

Померла народна артистка України Таїсія Литвиненко

Published

on



Пішла з життя відома актриса українського кіно, зірка Львівського національного драматичного театру імені Марії Заньковецької, народна артистка України Таїсія Литвиненко.

Про це у Телеграміповідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький, передає Укрінформ.

“З величезним сумом дізнався, що пішла у засвіти Таїсія Литвиненко. Неймовірна кіноакторка, яскрава зірка Львівського національного драматичного театру імені Марії Заньковецької, народна артистка України. Таїсія Йосипівна понад пів століття подарувала театру. Її голос, пластика, емоції – назавжди залишаться в душі Львова”, – написав Козицький.

Таїсія Литвиненко народилася в селі Погреби Броварського району Київської області 10 лютого 1935 року. У 1957 році закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого.

Вона зіграла провідні ролі у десятках українських фільмів. Зокрема, це «Назар Стодоля», «Максим Перепелиця», «Григорій Сковорода», «Хазяїн», «Вавилон-XX», «Така пізня, така тепла осінь», «Житейське море», «Павло Полуботок»,«Гетьманські клейноди» та багато інших.

А ще глядачі пам’ятають її роль незабутньої Химки у легендарній кінострічці «За двома зайцями».

Актриса нагороджена Орденами княгині Ольги усіх трьох ступенів за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі професійні здобутки та самовіддане служіння Українському народові.

Як повідомлялося, на 85-му році життя помер відомий письменник-сатирик, один із засновників одеської Гуморини Валерій Хаїт.

Фото: Львівська ОВА



Джерело

Події

У березні в межах туру «Кіно заради Перемоги!» відбулися 83 покази

Published

on



У березні в межах Національного туру “Кіно заради Перемоги!” відбулися 83 покази 36 українських фільмів.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило Державне агентство України з питань кіно.

У Запоріжжі та області внутрішньо переміщені особи могли переглянути фільми “Поводир”, “Чужа молитва”, “Брати. Остання сповідь”, “Снайпер. Білий ворон”, “Земля блакитна, ніби апельсин”, “Сусідка”, “Толока”, “Козаки. Навколо світу”, “Іван Сила”, “Кіборги”, “Щедрик”, “Вулкан”, “Мій карпатський дідусь”, “Мавка. Лісова пісня”, “Фортеця Хаджибей”, “Микита Кожум’яка”, “Безславні кріпаки”, “Максим Оса”.

На Київщині були організовані 13 показів фільмів “Буча”, “Поводир”, “Снайпер. Білий ворон” та “Люксембург. Люксембург” для особового складу Національної гвардії України.

У Миронівці Київської області проходили покази стрічок: “Потяг у 31 грудня”, “Казка старого мельника”, “Мої думки тихі” та “Іван Сила”.

Читайте також: В Одесі цього місяця розпочнуться зйомки фільму «Режисер»

У Волинській, Рівненській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Київській, Львівській та Житомирській областях відбулися 10 кінопоказів для військовослужбовців Національної гвардії України. Демонстрували фільми: “Конотопська відьма”, “Люксембург. Люксембург”, “Нескорений”, “Мої думки тихі”, “Буча”, “Кіборги” та “Скажені сусіди”.

У реабілітаційному центрі Вінницької області для військовослужбовців демонстрували фільм “Найкращі вихідні”.

У Вінницькому обласному молодіжному центрі “Квадрат” відбулися кінопокази стрічок: “Люксембург. Люксембург”, “Пропала грамота” та “Гуцулка Ксеня”.

У військовому госпіталі на Київщині показали фільми “Віддана”, “Кіборги”, “Буча” та “Люксембург. Люксембург”.

У Черкаській області родинам військовослужбовців і внутрішньо переміщеним особам демонстрували фільми “Королі репу”, “Клондайк”, “Козаки. Навколо світу” та “Егрегор”.

У Центрі культури і дозвілля у Київській області було організовано показ кінокартини “Мої думки тихі” для громади та внутрішньо переміщених осіб.

В Одеській області для нацгвардійців провели вісім кінопоказів фільмів “Атлантида”, “Довбуш”, “11 дітей з Моршина”, “Кіборги”, “Безславні кріпаки”, “Королі репу”, “Нескорений “Кіборги”, “Безславні кріпаки”, “Королі репу”, “Нескорений” та “Мої думки тихі”.

В одному з медичних закладів Вінницької області для військових, які проходять реабілітацію та лікування, демонстрували фільми “Довбуш”, “Люксембург. Люксембург” та “Скажені сусіди”.

Читайте також: У Києві відбувся показ фільму про війну, знятого іноземним добровольцем

У Запоріжжі відбувся цикл заходів за участю представників Кобзарського цеху – Миколи Товкайла, Віталія Кобзаря та Ждана Безвербного. Кобзарі виступили з творчими програмами та показами фільмів проєкту “Культура vs війна” для внутрішньо переміщених осіб, військових на реабілітації та студентів.

У Хмельницькій області провели три події в обласному госпіталі ветеранів війни, кадетському корпусі та військовій частині з показами фільму “Мій карпатський дідусь”. На заходи завітав актор і амбасадор туру Богдан Бенюк та голова правління асоціації “Дивись українське!” Андрій Різоль.

У військовому госпіталі Запорізької області демонстрували фільми “Казка старого мельника” та “Люксембург. Люксембург”.

В обласному госпіталі ветеранів війни провели показ фільму “Потяг у 31 грудня”. Також для військових на реабілітації відбувся показ стрічки “Скажені сусіди” на Полтавщині.

У медичному центрі Полтавської області відбулося відкриття кінопростору з показом фільму “Довбуш” та зустріччю з амбасадором туру Олесем Саніним і Андрієм Різолем.

В Інституті Національної гвардії України на Київщині організовано показ фільму “Буча”. Стрічку представили та поспілкувалися з курсантами актор В’ячеслав Довженко, автор сценарію і продюсер Олександр Щур та Андрій Різоль.

Читайте також: Фільм «Ти – Космос» здобув приз журі на фестивалі наукової фантастики у Вероні

Загалом із початку реалізації Туру організовано 2231 кінопоказ 90 українських повнометражних стрічок у 436 населених пунктах та військових частинах 23 областей України, а саме у Вінницькій, Київській, Житомирській, Хмельницькій, Черкаській, Закарпатській, Тернопільській, Рівненській, Чернівецькій, Львівській, Запорізькій, Волинській, Харківській, Одеській, Дніпропетровській, Чернігівській, Івано-Франківській, Полтавській, Сумській, Кіровоградській, Миколаївській, Донецькій, Херсонській та в місті Києві.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні відкрили шостий кінопростір для поранених військових.

Фото: Держкіно



Джерело

Continue Reading

Події

Вийшов саундтрек до фільму «Киснева станція»

Published

on



Вийшов саундтрек до біографічної драми режисера Івана Тимченка «Киснева станція», що розповідає про період із життя Мустафи Джемілєва.
 

Як передає Укрінформ, про це Державне агентство України з питань кіно повідомляє у Фейсбуці.

«Музичний всесвіт стрічки створив видатний японський композитор Джун Міяке, відомий своєю роботою над фільмом «Піна», який був номінований на премію Оскар у 2012 році», – ідеться у повідомленні.

Саундтрек написала й виконала відома турецька співачка Кальбен, чий унікальний голос і стиль додають фільму неповторної атмосфери.

За задумом, це мала бути пісня, яку Мустафа колись записав на аудіокасеті для майбутньої дружини Сафінар.

Однак оригінальний запис використати не вдалося, тому була створена нова, оригінальна композиція.

Читайте також: У Словаччині покажуть український фільм «Киснева станція»

Як повідомляв Укрінформ, у кінотеатрах України 10 квітня стартують покази біографічної драми «Киснева станція».

Фільм «Киснева станція» створений у копродукції України, Чехії та Словаччини за підтримки Держкіно та чеської установи Státní fond kinematografie. Це повнометражна поетична драма, заснована на біографічних подіях із життя лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, розповідає про події літа 1980 року.

Світова прем’єра стрічки відбулася в межах основної конкурсної програми міжнародного Талліннського кінофестивалю «Темні ночі».



Джерело

Continue Reading

Події

Корейський суд змінив вирок зірці «Гри в кальмара», звинуваченому у сексуальних домаганнях

Published

on



Корейський суд збільшив покарання до одного року ув’язнення 80-річному акторові, зірці «Гри в кальмара», за сексуальні домагання.

Про це повідомляє Daily Star, передає Укрінформ.

Південнокорейського актора О Йон Су, широко відомого за роль О Іль Нама (Гравець 001) у серіалі Netflix «Гра в кальмара», засудили до одного року в’язниці за сексуальні домагання.

Спочатку 80-річного чоловіка засудили до восьми місяців позбавлення волі з дворічним випробувальним терміном. Однак нещодавнє рішення суду збільшило термін покарання до одного року.

О Йон Су відомий як досвідчений театральний актор з майже 50-річним стажем, який «сексуально домагався молодшої колежанки, не маючи такого права в трупі» – так під час слухань схарактеризували його в обвинуваченні.

Як зазначають місцеві ЗМІ, прокурори наполягали, що жертва актора “жила в страху як професійно, так і особисто після того, як відбулися події”. Очевидці твердять, що О Йон Су погіршив своє становище, заявивши «я зробив це з серцем батька» замість того, щоб просити вибачення.

Читайте також: Комісія Львівського університету рекомендує звільнити професора Лося через сексуальні домагання

Прокурори підкреслили послідовність у заявах актора з моменту появи перших звинувачень, використовуючи це, щоб аргументувати один рік ув’язнення, спрямований “на підтримку зцілення жертви та запобігання подібним злочинам”.

Адвокати О Йон Су відкинули всі звинувачення, твердячи, що справа ґрунтується винятково на свідченнях жертви, яким бракує ясності, послідовності та логічних деталей. Вони також зазначили, що актор офіційно відповів на закиди, щоб уникнути суперечок, які могли б негативно вплинути на «Гру в кальмара», яка нещодавно принесла йому міжнародне визнання.

Читайте також: У Парижі починається суд над Жераром Депардьє

Звертаючись до суду, О Йон Су висловив глибокий жаль у зв’язку зі своїм становищем. «Це принизливо постати перед судом у такому віці», – сказав він. «Якщо я сказав або зробив щось невідповідне, я погоджуся з вироком. Але я не вважаю, що у моїх діях були ознаки нападу».

Він додав: «Якщо під час короткої взаємодії мої необережні слова чи дії завдали болю, мені шкода. В одну мить усе, що я будував за 80 років, розвалилося. Я почуваюся порожнім. Я просто хочу повернутися туди, звідки все починалося».

Як повідомляв Укрінформ, торік зірку «Гри в кальмара» визнали винним у сексуальних домаганнях, призначивши 8 місяців ув’язнення умовно.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.