Connect with us

Відбудова

У Високопіллі на Херсонщині реконструюють школу та будують сучасне укриття

Published

on



У Високопіллі на Херсонщині капітально ремонтують школу та зводять сучасне укриття, яке вже готове на 90%.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

«Школа у Високопіллі – один із важливих об’єктів, де зараз триває масштабна реконструкція. Будівлю ремонтують капітально, і паралельно поруч зводять сучасне укриття, яке повністю відповідає державним стандартам», – зазначив очільник ОВА.

За його словами, більшість робіт уже завершено: перекрито дах, встановлено вікна, утеплено фасад, зведено котельню. Частково виконано внутрішнє оздоблення, прокладено каналізацію та водопровід. Роботи йдуть згідно з графіком.

На 90% вже готове й укриття. Його облаштовують так, щоб діти могли не просто перечекати тривогу, а й продовжувати навчання: всередині передбачені класи, вентиляція, опалення, санвузли, протипожежна система.

Школа готується з 1 вересня перейти на змішане навчання.

Читайте також: У Великій Олександрівці на Херсонщині відновлюють та модернізують лікарню

«Впевнений, що у таких умовах навчання буде не лише можливим, а й ефективним. За парти зможуть повернутися понад 460 учнів. Кожен такий об’єкт — це крок до повернення нормального життя у громади, попри війну», – наголосив керівник ОВА.

Як повідомлялося, у Новорайську на Херсонщині працює проєкт очищення води, у селищі оновили укриття та облаштували простір для навчання й психологічної підтримки дітей.



Джерело

Відбудова

У Запоріжжі із 21 зруйнованої багатоповерхівки відбудували вже 6

Published

on



У Запоріжжі із 21 зруйнованої багатоповерхівки відбудували вже 6.

Про це повідомив у Телеграмі начальник Запорізької ОВА Іван Федоров, передає Укрінформ.

Запорізька область активно працює над відновленням житлового фонду, пошкодженого внаслідок ворожих обстрілів протягом 2022-2025 років: із 21 частково зруйнованої багатоповерхівки вже успішно завершили відбудову 6 будинків”, – поінформував Федоров.

За його словами, нині 7 будинків перебувають у процесі реконструкції, яку запланували завершити до кінця року.

“Це стосується й таких складних об’єктів, як: Незалежної України, 67; Незалежної України, 80; Запорізька, 2А та Зестафонська, 8. Мешканці цих будинків зможуть повернутися до своїх осель вже до листопада”, – зазначив начальник ОВА.

Він додав, що ще 4 будинки перебувають на етапі розробки проєктної документації. Це, зокрема, багатоповерхівки по вулиці Олександрівська, 67 та Тополіна, 35, відбудова яких ще не розпочалася. Нині триває пошук фінансування для цих об’єктів.

Читайте також: Євросоюз запускає проєкт з відбудови України на €37 мільйонів

Федоров уточнив, що 4 будинки не підлягають відновленню через значні руйнування. Але жителі цих будинків не залишаються без підтримки – для них вже сформовані 189 житлових сертифікатів на загальну суму понад ₴130 мільйонів, що дасть змогу кожному придбати нове житло у різних регіонах України.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві капітально відремонтували 24 житлові будинки, пошкоджені внаслідок російських обстрілів, триває відновлення ще 12.

Фото ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Кулеба обговорив із послом Японії продовження Програми екстреного відновлення до 2027 року

Published

on


Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Масаші Накаґоме та старшим віцепрезидентом Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Кенічі Кавамурою.

Про це повідомило Мінрозвитку, передає Укрінформ.


Зазначається, що учасники зустрічі обговорили хід реалізації спільних проєктів у межах надання грантової допомоги, а також надання технічної допомоги в межах Програми екстреного відновлення та продовження її до серпня 2027 року.



Міністерство передало партнерам запит на продовження, а також визначило поточні пріоритети: підтримка житлових рішень, утилізація відходів руйнувань, техніка для обстеження доріг, обладнання для енергоефективності та теплопостачання. Окремо було наголошене на важливості навчальних програм для спеціалістів та залученні інструменту підготовки проєктів для розробки техніко-економічних обґрунтувань.


У Мінрозвитку нагадали, що проєкти, які координує JICA, реалізуються в Україні з 2022 року. Підтримка охоплює критичні сектори: енергетику, транспорт, охорону здоровʼя, освіту, водопостачання, гуманітарне розмінування, агросектор та муніципальну інфраструктуру. Загальний обсяг грантової допомоги перевищує $700 мільйонів. Підтримка охоплює великі міста у найбільш постраждалих регіонах України: Харків, Дніпро, Херсон, Миколаїв, Одесу, Київ та Київську область. Окремо було відзначене розширення проєкту для Запоріжжя, Чернігова та Сум.

Читайте також: Україна та США шукають адміністратора для Інвестиційного фонду відбудови

«Японія залишається надійним партнером України у сфері відновлення. Сьогодні ми маємо не лише допомогу, а й повноцінну програму, яка працює для громад. Генератори, теплові насоси, будівельна та спецтехніка, обладнання для водоканалів – усе це вже на місцях. Вдячний японським колегам за особисту присутність в Україні», – наголосив Кулеба.

Як повідомлялося, міністр фінансів України Сергій Марченко та керівник Офісу Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) в Україні Хідекі Мацунага підписали кредитний договір на понад $3 мільярди, які погашатимуться за рахунок доходів від російських активів.

Фото: mindev.gov.ua



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Свириденко анонсувала запуск експерименту «Проєктуй і будуй»

Published

on



Уряд запускає експериментальний проєкт «Проєктуй і будуй», який дозволить швидше будувати й відновлювати житло, лікарні, школи та іншу важливу інфраструктуру.

Як передає Укрінформ, про це Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила у Фейсбуці.

«Змінюється сам підхід до будівництва: держава проводить тендери не на проєктування, а на повну реалізацію об’єкта — «під ключ». Це європейська практика, відома як Design–build, такий підхід давно застосовується у ЄС як ефективний механізм», – розповіла вона.

За словами Свириденко, підрядник братиме на себе відповідальність і за розробку проєктної документації, і за виконання будівельних робіт.

Проєкт, який триватиме два роки, перебуває на контролі віцепрем’єра з відновлення – міністра розвитку інфраструктури та територій Олексія Кулеби та його команди, а також Агентства відновлення.

Читайте також: Свириденко назвала пріоритетні завдання нового уряду

«Українці чекають від уряду результатів. Для цього ми і працюємо», – наголосила очільниця уряду.

Як повідомляв Укрінформ, Свириденко заявила, що наступного тижня уряд разом із силовими структурами та за координації РНБО готує річний мораторій на перевірки бізнесу.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.