Connect with us

Суспільство

Херсонський виконком витратив 40 мільйонів з бюджету: більшість на зарплати Анонси

Published

on



У 2025 році виконком Херсона витратив майже 40 мільйонів гривень, більшість з яких — на зарплати та соціальні внески. У фінансовій звітності за 2020 рік зафіксовано збитки понад 760 тисяч гривень при доході понад 66 мільйонів.

Про це свідчать дані Реєстру публічних фінансів Опендатаботу

У 2025 році Виконавчий комітет Херсонської міської ради використав з міського бюджету 39,9 мільйона гривень. Найбільша частка витрат — 27,5 мільйона (68,9%) — спрямована на заробітну плату працівників та компенсаційні виплати. Ще 6,95 мільйона гривень (17,4%) склали нарахування єдиного соціального внеску.

Серед інших витрат: 1,9 мільйона гривень пішло на закупівлю предметів, матеріалів та обладнання, понад 1,2 мільйона — на сплату податку на доходи фізичних осіб, 343 тисячі — військового збору. Також виконком сплатив понад 720 тисяч гривень за судовими рішеннями. Інші статті включають оплату послуг (314 тис. грн), комунальні витрати (183 тис. грн) та оплату газу (понад 109 тис. грн).

Фінансова звітність комітету за 2020 рік свідчить про дохід у понад 66,4 мільйона гривень при чистому збитку понад 760 тисяч. На той час активи виконкому становили 14,1 мільйона гривень, а зобов’язання — лише 218 тисяч. Дані про кількість працівників не вказані.

Протягом перших п’яти місяців 2025 року виконавчий комітет Херсонської міської ради спрямував понад 3,5 мільйона гривень на різні закупівлі з місцевого бюджету. Попри війну та обмежені ресурси, виконком продовжував витрачати кошти на широкий спектр потреб: від придбання пального для службових авто — до мийних засобів, офісного паперу, господарських товарів і технічного обслуговування приміщень.

У переліку закупівель — як обов’язкові, так і другорядні позиції, що демонструє доволі буденний підхід до розпорядження бюджетними коштами навіть в умовах воєнного часу.

У 2024 році комунальні підприємства Херсонської міськради закуповували автотранспорт, паливо та будматеріали. Інтент проаналізував, які КП витратили найбільше та на які потреби спрямували бюджетні гроші.


Анна Бальчінос



Джерело

Суспільство

Єврокомісія інвестує €5 мільйонів на друк українських підручників

Published

on



Європейська комісія інвестує 5 мільйонів євро на друк 2 мільйонів примірників українських підручників.

Про це повідомляє Міністерство освіти та науки, передає Укрінформ.

“Під час Конференції з питань відновлення України (URC 2025) Європейська комісія оголосила про новий етап підтримки для української освіти. У 2025–2026 навчальному році ЄС інвестує 5 млн євро на друк близько 2 млн підручників для українських шкіл. Цей внесок допоможе забезпечити учнів матеріалами для ефективного навчання”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Зеленська обговорила з міжнародними партнерами розширення підтримки українських дітей та молоді

Єврокомісія також підтвердила, що триває підготовка до асоційованої участі України у програмі Erasmus+. Процес відбувається під керівництвом Роксани Мінзату, виконавчої віцепрезидентки Єврокомісії. Новий статус дозволить закладам освіти України отримати повний доступ до всіх конкурсів Програми, а також користуватися такими ж можливостями, що доступні європейським університетам.

Як повідомляв Укрінформ, Литва виділяє 21 мільйон євро на відновлення освіти в Україні.

Фото: пресслужба Міністерства освіти і науки України



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Втікачі за кордон через Одещину потрапляли на допити до придністровських силовиків Анонси

Published

on



Організатори схем з незаконного переправлення чоловіків призовного віку через кордон на окуповану територію Молдовського Придністров’я, не лише допомагають ухилятися від мобілізації, а й передають українців до рук спецслужби “ПМР”, яка контролюється росією. 

Як дізналися журналісти “Слідства.Інфо” під час роботи над розслідуванням, більшість організаторів схем з переправлення чоловіків просять клієнтів приїхати в Одесу, звідки залучені водії перевозять їх до кордону з окупованою частиною Молдови.

Прикордонники визнають, що ця ділянка приваблює порушників значно слабшим контролем ніж інші ділянки кордону з Молдовою, адже придністровці пильнують свій бік значно слабше ніж українці та офіційні молдовські прикордонники.

Журналісти стверджують, що перевізники співпрацюють із так званим Міністерством державної безпеки, співробітники якого випитують у втікачів інформацію про українську армію, розташування військових об’єктів та систем ППО. Ці дані російська фсб може використовувати проти України. З 2017 року “мдб” очолює колишній співробітник федеральної служби безпеки Валєрій Гебос

Журналістка вдавши із себе жінку, яка хоче вивезти чоловіка з України, поспілкувалася з п’ятнадцятьма втікачами. Виявилось, ті, хто тікав самостійно, мали можливість спокійно сісти в таксі до Кишинева. А ті, хто користувався послугами перевізників за гроші, — проходили допити в так званому Міністерстві держбезпеки “ПМР”.

Журналістка також знайшла чоловіка, який самостійно перетнув кордон у ділянці з так званою “ПМР” — без послуг платних перевізників. Але за порадою інших осіб здався місцевим прикордонникам, а ті — повезли його спочатку у міліцію, а згодом — на допит.

“У мене були жорсткі допити. І, найімовірніше, це були фсбівці. Цей, що мене допитував, ну дуже схожий був. Тому що запитували про військову техніку. Принижували… Кайданки можуть надягнути, кинути на підвал, якщо підозрюють, що ти брешеш чи щось іще”, — розповів чоловік.

Усі чоловіки проходили допит за стандартною схемою: спочатку здавались прикордонникам або одразу їхали у відділ внутрішніх справ. Там їх тримали в камері, поки не наставала черга їхати на допит — до слідчих так званого МДБ. Кілька чоловіків виїжджали через Рибницю — придністровське місто поблизу з українським кордоном. 


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

У Болградському районі попри спеку триває активна фаза збиральної кампанії

Published

on


Станом на 9 липня аграрії зібрали близько 230 тис. тонн нового врожаю з площі 62 тис. гектарів. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Болградську РДА.

Попри складні погодні умови та ресурсні обмеження, аграрії району демонструють високий рівень організації та ефективності. Середня врожайність складає 36,9 ц/га. 

Зокрема серед культур зібрано:

  • пшеницю — 105,5 тис. тонн, врожайність 39,3 ц/га;
  • ячмінь — 96,4 тис. тонн (40,8 ц/га);
  • горох — 27,4 тис. тонн (24,2 ц/га).

Також активно збирається ріпак, результат — 68,95 тис. тонн з врожайністю 27,7 ц/га.

Частичное или полное использование материалов разрешается только при условии прямой и открытой для поисковых систем гиперссылки на сайт Бессарабія.UA. Гиперссылка должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала и вести непосредственно на цитируемый материал. Гиперссылка обязательна вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Использование фотографий и видео разрешается при условии указания источника Бессарабія.UA. Если на фотографии присутствует вотермарк сайта, их сохранение при использовании фотографий обязательно





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.